• Szkoła Podstawowa nr 5 • im. Wł. Broniewskiego • ul. Kołobrzeska 23 • 78 - 200 Białogard • www.sp5bialogard.pl • email.:szkola@sp5bialogard.pl •
  menu

Strona główna

Patron

Historia

Kadra pedagogiczna

Samorząd Uczniowski

Biblioteka

Pedagog szkolny

Osiągnięcia/laureaci

Wydarzenia

Plan zajęć

Zajęcia pozalekcyjne

Wykaz podręczników

Galeria

Uczniowie

RADA RODZICÓW [więcej...]

  kontakt

Szkoła Podstawowa nr 5
ul. Kołobrzeska 23
78-200 Białogard

tel. 943127808; 723221692

   szkola@sp5bialogard.pl

       

 

 

WYDARZENIA 2017/2018

 

WYDARZENIA SZKOLNE

 

27 kwietnia 2018

Niebieski Świat Wokół Nas 27 kwietnia w ramach podsumowania Miesiąca Wiedzy o Autyzmie nasi uczniowie ubrani na niebiesko, z niebieskimi balonami i transparentami w ręku wzięli udział w przemarszu ulicami miasta.

25 kwietnia 2018

Przedstawienie wiosenne dla klas 1-4.

W świecie liczb

Uczniowie klas czwartych uczestniczyli w prezentacji pt. W świecie liczb, którą przygotowała nauczycielka matematyki Jolanta Jesiołkiewicz z uczennicami Leną Materko, Amelią Bamberską, Kingą Kemprowską, Marysią Gołębiewską oraz Malwiną Bohdziewicz. Podczas spotkania prezenterki przedstawiły kolegom charakterystykę mało znanych liczb - Złotej Liczby oraz liczb lustrzanych. Zaprosiły również do udziału w zabawie - wyznaczaniu złotej liczby, układaniu liczb lustrzanych. Ciekawym elementem spotkania była niespodzianka przygotowana przez gospodarzy - karteczki przyklejone pod spodem krzeseł oraz fiszki z ciekawostką i mini zagadką matematyczną. Przedstawione informacje i umiejętności organizatorzy zdobyli na zajęciach dodatkowych z matematyki pt. Tak czy nie?

13-16 marca 2018

W dniach 13-16 marca w klasach I-VII nauczyciele j. angielskiego przeprowadzili zajęcia poświęcone obchodom Dnia Św. Patryka. Lekcje prowadzone były w oparciu o tzw. lekcje odwrócone, uczniowie przygotowywali ciekawe materiały związane z tym dniem; wykonywali plakaty. Nauczyciele przybliżali uczniom zagadnienia związane z kulturą, tradycją historią i geografią Irlandii; wzbogacali słownictwo uczniów w oparciu o krzyżówki.

Uczniowie klas IV-VII obejrzeli prezentację multimedialną poświęconą Irlandii. Uczniowie klas I-III na lekcjach języka angielskiego dowiedzieli się, w jaki sposób Irlandczycy obchodzą Dzień Świętego Patryka. Najmłodsi uczniowie poznali również symbole Irlandii, słuchali muzyki irlandzkiej, nauczyli się nowych słówek w języku angielskim i mieli okazję obejrzeć tradycyjny irlandzki taniec. Następnie wyklejali i kolorowali shamrock, czyli trójlistną koniczynkę- irlandzki symbol.

Dnia 26 marca, "zazieleniło się" od koniczynek na korytarzach SP5. Tego dnia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Angielski, tym razem poświęcony Irlandii. Podczas długiej przerwy uczniowie mogli słuchać melodii irlandzkich, celtyckich i wykonywać wspólny taniec z uczennicami klasy 5b.

Na 1, 5 i 6 lekcji w bibliotece szkolnej wybrane wcześniej trójki klas IV-VII rozwiązywali quiz „Saint Patrick’s Day”. Quiz obejmował 24 pytania.
Zwycięzcami zostali: 1-2 Nikodem Piórkowski VI a – 19 p 1-2 Rafał Traczyk VI b - 19 p.
3-5 Natasza Janowska – IV c 17p. 3-5 Julia Klimek - VI a 17p. 3-5 Ada Ozimkowska - VI b 17
Wśród klas kolejno miejsca zajęli: 1. VI a – 56p., 2. VI b – 50 p., 3. V b – 44 p., 4. VII b – 43 p., 5. V a – 41 p., 6. IV c – 40 p., 7. IV b – 39 p., 8. VII a – 34 p., 9. IV a – 28 p.

6-9 marca 2018

Od 6 do 9 marca uczniowie klas trzecich uczestniczyli w lekcjach „Kolorowej matematyki”, podczas których ich starsi koledzy i koleżanki z klasy 6a: Karolina, Wiktoria, Kasia, Daria, Martyna i Mikołaj przybliżyli im grę SUDOKU – zasady gry, rys historyczny, odmiany oraz metody rozwiązywania. Prezentacja przygotowana przez szóstoklasistów oraz plansze z obrazkowym SUDOKU zdecydowanie przypadły dzieciom do gustu. Kolorowa wersja gry i pomoc starszych koleżanek i kolegi okazały się bezcenne. Nasi trzecioklasiści mają zadatki na świetnych graczy w SUDOKU. Oznacza to, że mają bardzo dobrze wypracowane logiczne myślenie i zdolność koncentracji oraz cierpliwość. Przyczyniły się temu niewątpliwie ich wychowawczynie, panie: Jolanta Kowalczyk, Katarzyna Hejza, Agnieszka Kopeć, Beata Sawicka.

Dzieci rozwiązywały też plansze interaktywnie z bardzo dobrymi efektami. Trzymamy kciuki za przyszłych mistrzów SUDOKU.

7 marca 2018

We środę uczniowie klas III uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez pracownika Izby Pamięci Narodowej ze Szczecina. Dzieci przypomniały sobie najważniejsze informacje na temat symboli narodowych oraz obejrzeli prezentację dotyczącą patriotyzmu. Na zakończanie zajęć każdy uczeń narysował nasze godło.

21 lutego 2018

Uczniowie SP5 włączyli się w świętowanie Dnia Języka Ojczystego, który obchodzony jest 21 lutego. Z tej okazji panie Jolanta Trompeta, Ewa Sienkiewicz, Ilona Wielocha oraz Katarzyna Kujawa-Brancewicz zorganizowały Tydzień Języka Polskiego. Jednak przygotowania rozpoczęły się na długo przed świętem. Uczniowie wybrali ulubione wiersze polskich autorów do recytacji, fragmenty swoich ulubionych książek do pięknego czytania, wiersze do inscenizacji. Przypomnieli sobie zasady ortografii i gramatyki. Przez cały tydzień uczniowie brali udział w różnych konkursach. Walczyli o tytuł Mistrza Pięknego Czytania czy Mistrza Języka Polskiego, brali udział w konkursie recytatorskim. Dzieci miały także okazję pobawić się w tropicieli błędów językowych. Musiały odnaleźć ukryte w szkole kody QR, po zeskanowaniu których mogły odczytać zdania zawierające błędy. Zadaniem uczniów było poprawienie ich.
Obchody Tygodnia Języka Polskiego zakończył uroczysty apel, na którym zostały wręczone nagrody dla zwycięzców.

8 lutego 2018

„Powiedział mi Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła” głosi staropolskie przysłowie.

Tradycja jedzenia pączków na słodko pojawiła się w Polsce w XVI wieku. Zgodnie z tradycją chrześcijańską również w naszej szkole obchodziliśmy tłusty czwartek, rozpoczynający ostatni tydzień karnawału.
Z tej okazji panie Kasia Tylman i Kasia Kujawa-Brancewicz wraz z Radą Rodziców zorganizowały słodki poczęstunek. Na długiej przerwie uczennice klasy Va częstowały uczniów pysznymi pączkami, które są symbolem tego dnia.

2 lutego 2018

Kody QR jeszcze do niedawna kojarzyły się tylko z produktami sprzedawanymi w sklepach. Jednak możliwości jakie dają te małe kwadraciki są ogromne. Coraz częściej są wykorzystywane na lekcjach. Uczniowie klasy VIIa mogli używać na lekcji swoich telefonów komórkowych z zainstalowaną aplikacją do skanowania kodów QR. To właśnie w nich pani Marta Zielonka-Materko ukryła zadania tekstowe dla uczniów. Młodzież bardzo chętnie pracowała w nowej formie, sprawnie rozwiązywała zadania. Chęć użycia telefonu i nowej aplikacji spowodowała, że uczniowie z wielkim zapałem rozwiązywali kolejne zadania.

1 lutego 2018 [reportaż zdjęciowy]

W czwartkowe przedpołudnie odbył się - tak długo oczekiwany przez uczniów bal karnawałowy. W tym dniu hol szkoły zamienił się w zaczarowaną krainę pełną wróżek, czarodziejów, księżniczek, kowbojów, duchów, motylków i innych barwnych postaci z kreskówek i bajek. Przy dźwiękach skocznej muzyki i utworach znanych wykonawców dzieci i młodzież. Pląsy na parkiecie i wspólne zabawy wyczerpały siły tancerzy. Podczas krótkiej przerwy wszystkie dzieci udały się na poczęstunek przygotowany przez rodziców w klasach. Pyszne przekąski i słodkości zregenerowały siły i można było dalej się bawić. Nie zabrakło również zabawnych konkurencji, w których można było wygrać słodką nagrodę.

 

22 grudnia 2017 [więcej ...]

21 grudnia 2017

Zgodnie z tradycją w ostatnim tygodniu, przed świętami, odbył się po raz kolejny Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. W konkursie wzięły udział wszystkie klasy. Uczniowie śpiewali wybrane przez siebie kolędy lub pastorałki. Wszystkie wykonania były pięknie, a wykonawcy przygotowali się perfekcyjnie. Pięknie zaśpiewane utwory wprowadziły nas w świąteczny nastrój. W kategorii klas I-III: I miejsce - kl. 3 d II miejsce - kl. 3b III miejsce - kl. 2a W kategorii klas IV-V: I miejsce - kl. 4c II miejsce - kl. 5 a III miejsce - kl. 5b W kategorii klas VI-VII I miejsce - kl. 7a II miejsce - kl. 6b III miejsce - 6a

16 grudnia 2017

W sobotę 16 grudnia na Placu Wolności w ramach XV Przedświątecznego Spotkania Białogardzian, odbył się koncert kolęd i pastorałek, w którym udział wzięły dzieci z białogardzkich szkół i przedszkoli. Szkołę Podstawową nr 5 reprezentowała klasa IVc wraz z wychowawcą p. Patrycją Suwałą. Nasz zastęp aniołów i świętych wykonał 2 utwory: "Przybieżeli do Betlejem" oraz "Kolędnicy-wędrownicy". Na scenie towarzyszyło im również 2 Św. Mikołajów. Występ był bardzo udany i przede wszystkim radosny. Niespodzianką dla wykonawców były nagrody od Organizatorów za najlepsze przebrania.

10 grudnia 2017

Największa radość dla nas wynika ze świadomości, że dzięki nam nieznana rodzina spędzi wspanialsze, radośniejsze i po prostu lepsze Święta Bożego Narodzenia. Szlachetna Paczka to akcja, która pokazuje, że pięknie jest pomagać, ale wymaga to współpracy i zaangażowania. Bez Waszej pomocy nie było by to możliwe. Bardzo dziękujemy za oddanie i czynny udział tym, którzy wspomagali akcję: rodzicom, nauczycielom i uczniom. PODZIĘKOWANIE!

Szkolne projekty wcale nie muszą być nudne! Lapbook, czyli w wolnym tłumaczeniu „książka na kolanach” to wspaniały sposób nauki, ponieważ dzięki swoim interaktywnym elementom, jest dla dzieci dużo bardziej atrakcyjny niż zwykła książka. Co jest potrzebne? Teczki formatu A4, klej lub taśma dwustronna, nożyczki, zszywacz, kolorowe kartki, pisaki, kredki, materiały tematyczne, ale przede wszystkim uśmiech i pozytywne nastawienie, bo tworzenie lapbooka, to nie tylko uczenie się przez działanie, ale również świetna zabawa!

Uczniowie klas czwartych mieli za zadanie stworzyć lapbooka do czytanych przez nich lektur. Klasa 4b – „Charlie i fabryka czekolady”. Klasa 4 c – „Akademia pana Kleksa” A oto efekty :) [reportaż zdjęciowy]

1 grudnia 2017
Żywa lekcja historii
[reportaż zdjęciowy]

W piątek nasi uczniowie mieli okazję uczestniczyć w żywej lekcji historii. Odbyli podróż w czasie po świecie pełnym przygód, legend, mitycznych bohaterów i opowieści z Hellady, czyli krainy greckich polis. Dzięki eksponatom związanym z historią Grecji i Persji udali się do Aten, na dwór króla Kserksesa, do spartańskiej szkoły agoge, na pola bitwy pod Termopilami oraz do Macedonii. Lekcja żywej historii była okazją do poznania hoplitów ze Sparty i obejrzenia emocjonujących pojedynków.

Dzieci współtworzyły barwną i ciekawą opowieść o fundamentach kultury europejskiej, odgrywając role w poszczególnych scenkach.

30 listopada 2017 [reportaż zdjęciowy]

Andrzejki to czas wróżb i zabaw, a także ostatni moment na tańce, hulanki i swawole przed rozpoczynającym się w grudniu adwentem. Wykorzystaliśmy to w naszej szkole organizując 30 listopada dyskotekę. Imprezę przygotował Samorząd Uczniowski. Tego wieczoru można było poznać swoją przyszłość z dłoni, magicznych serc, kombinacji cyfr z daty urodzenia. Tak więc każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki, na których widniały nazwy zawodów przyszłości, bądź szukał swojej szczęśliwej liczby. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Oczywiście oprócz wróżb można było także wyszaleć się na parkiecie. DJ zadbał, aby na naszej imprezie nie zabrakło największych tanecznych przebojów ostatnich miesięcy.

20-24 listopada 2017

W dniach od 20 do 24 listopada w klasach II-VII przeprowadzano zajęcia z języka angielskiego metodą projektów, warsztatów. Okazją do przeprowadzenia atrakcyjnych zajęć było amerykańskie Święto Dziękczynienia, obchodzone w USA w czwarty czwartek listopada. Uczniowie zdobyli nie tylko wiedzę i umiejętności językowe, wzbogacili swoje słownictwo, ale także poznali historię związaną z tym świętem. Chętnie wykonali różnorodne plakaty, które prezentowane były na holu szkoły.

6 listopada 2017
Edukacja teatralna

Każdy z nas lubi chodzić do teatru, jednak mało kto wie, jak naprawdę wyglądają przygotowania do spektaklu zanim zostanie on wystawiony na scenie. 6 listopada naszą szkołę odwiedzili znakomici aktorzy ze szczecińskiego teatru. Uczniowie dowiedzieli się jak ważną rolę przy przedstawieniu odgrywa reżyser, co to są próby czytane, sytuacyjne i generalne. Z ogromnym zainteresowanie wysłuchali kilku zabawnych anegdot związanych z pracą aktora. Dwoje śmiałków mogło na własnej skórze przekonać się jak trudna jest praca na scenie. Zadaniem uczniów było wcielenie się w rolę prawdziwych aktorów i odegranie sceny ze sztuki J. Słowackiego – „Balladyny”. Jak się okazało, zadnie to nie należało do najłatwiejszych. Dzięki wskazówkom prowadzących młodzi aktorzy odegrali swoje role wręcz oscarowo. Zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

10 października 20177

„Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie,
A na tej fladze,
biel i czerwień, Czerwień to miłość,
Biel serce czyste,
Piękne są nasze barwy ojczyste.”

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości uczniowie klasy IIId utrwalili informację związane z symbolami narodowymi, czytali wiersze patriotyczne i wzięli udział w apelu. Ciekawym punktem zajęć edukacyjnych okazało się kodowanie oraz zabawa z aplikacją Quiver 3D. Uczniowie kolorowali flagę Polski i mogli obserwować jak powiewa. Korzystanie z nowoczesnych technologii sprawia dzieciakom wiele radości.

25 października 2017 r. - Podróż po kontynentach

Uczniowie klasy 3 d podczas zajęć edukacyjnych prowadzonych przez Katarzynę Hejzę wyruszyli w „podróż” po kontynentach. Celem lekcji było przybliżenie dzieciom wiadomości o ludziach, kulturze, zwierzętach, potrawach i zwyczajach z różnych stron świata. Dodatkowym doświadczeniem oraz wyśmienitą zabawą było kolorowanie mapy świata, która dzięki aplikacji Quiver 3D zamieniała się w kulę ziemską. [reportaż zdjęciowy]

24 października 2017 r.

Wycieczka do Ogrodu Dendrologicznego w Przelewicach
w ramach projektu „Nowoczesna szkoła, nowoczesna edukacja…” [więcej...]

24 października 2017 r.

W ramach realizowanego od lat w naszej szkole programu „Między nami Kobietkami”, w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie dla dziewczynek z klas szóstych z prelegentką firmy Always. Głównym założeniem programu jest szerzenie wiedzy na temat zmian fizycznych i emocjonalnych okresu dojrzewania oraz zasad i roli stosowania higieny osobistej w tym, tak ważnym dla organizmu młodej dziewczyny czasie. Zajęcia prowadziła wykwalifikowana prelegentka Działu Profilaktyki i Edukacji Procter & Gamble, która w sposób przystępny i praktyczny ukazała problemy okresu dojrzewania, pierwsze tajniki dorosłości i udzieliła wskazówek, jak sobie radzić w trudnych dla małych kobiet sytuacjach. Każda z uczestniczek spotkania została również zaopatrzona w broszurkę edukacyjną i próbki produktów sanitarnych firmy Always.

4 października 2017 r.

Dnia 4 października w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. O miejsce w SU ubiegały się kandydatki z klas VI i VII. Ostatecznie wybory wygrała Natalia Dmitroca z kl. VII a, jej zastępczynią została Klaudia Szczepańska z klasy równoległej, natomiast skarbnikiem została z klasy VI a Wiktoria Machajewska.

2 października 2017 r.

2 października uczniowie klas siódmych uczestniczyli w spotkaniu nt. uzależnień. Spotkanie profilaktyczne poprowadził p. B. Mieszkowicz.

27 września 2017 r.
Ognisko integracyjne klas IV

W środę uczniowie klas IV-tych wraz z wychowawcami p. Jolantą Trompetą, p. Grzegorzem Rudzikiem oraz p. Patrycją Suwałą udali się do Nadleśnictwa Białogard. Celem wycieczki była integracja klas IV-tych. Na miejscu uczniowie mieli przygotowanie ognisko, uczestniczyli w marszu na orientację, malowali chodniki kredą oraz rozegrali mecz w piłkę nożną. Organizatorką wszelkich atrakcji w Nadleśnictwie była p. Katarzyna Stypuła – mama jednego z czwartoklasistów.

Serdecznie dziękujemy p. Katarzynie oraz wszystkim pracownikom Nadleśnictwa Białogard, którzy przyczynili się do tak wspaniałego wydarzenia.

15 września 2017 r.  Sprzątanie Świata

W tym dniu uczestniczyliśmy w akcji SPRZĄTANIE ŚWIATA. Uczniowie z wielkim zapałem oraz radością porządkowali pobliskie ulice, ponieważ Sprzątanie Świata to nie tylko zwykły spacer! Podczas takich akcji można zrobić naprawdę wiele!! Dla uczniów to jest tylko malutki wysiłek, ale ten malutki wysiłek wystarczy, żeby zmniejszyć zanieczyszczenie naszej planety!

13 września 2017 r.

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział audycji umuzykalniającej pod patronatem Filharmonii Koszalińskiej. Tym razem bohaterem spotkania był wybitny polski muzyk - Marek Grechuta. Muzycy zaprezentowali najbardziej znane, nawet tak młodej widowni, utwory: Dni, których nie znamy, Nie dokazuj, Będziesz moją damą.

12 września 2017 r.

Lekcja integracyjno - edukacyjna dla klas 1-3, POKAZ TAŃCA Szkoła Szczepan


UROCZYSTOŚCI SZKOLNE

3 maja 2018

W uroczystościach 227. rocznicy uczestniczyła delegacja z klasy 4b i 7a.

27 kwietnia 2018

Apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja dla uczniów klas 1-7 odbył się 27 kwietnia. Przedstawienie o świętach majowych przygotowały dzieci z klas: 3a, 3c i 3d.

 

10 lutego 2018

Udział w uroczystościach miejskich z okazji 78 rocznicy I Masowej Deportacji Polaków na Sybir i Kazachstanu. Delegacja z klasy 5b z wych. J. Jesiołkiewicz uczestniczyła w mszy św. i złożyła kwiaty pod pomnikiem Orła Białego.

11 listopada 2017

11 listopada odbyły się uroczystości miejskie z okazji Święta Niepodległości. Delegacja naszej szkoły uczestniczyła w mszy św. w intencji Ojczyzny i złożyła kwiaty pod pomnikiem Orła Białego.

10 listopada 2017

10 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Program artystyczny przygotowany został przez uczniów klasy IIa i IIIb pod kierunkiem Urszuli Stańczyk, Jolanty Kowalczyk, Małgorzaty Szyperskiej oraz Patrycji Suwały. W akademii wzięli również uczniowie klasy V a, którzy przybliżyli kolegom i koleżankom historię naszego kraju – czasów, gdy Polska straciła niepodległość i zniknęła na 123 lata z map świata. Młodsze dzieci recytowały wiersze patriotyczne i śpiewały pieśni żołnierskie. Na zakończenie wszyscy wspólnie odśpiewali hymn Polski, dziękując tym Polakom, którzy przyczynili się do wolności naszego kraju.

26 października 2017 r.

26 października 2017 roku odbyła się w szkole uroczystość Ślubowania Pierwszoklasistów. Każdego roku budzi ona wiele emocji wśród dzieci, nauczycieli i oczywiście samych rodziców. [więcej...]

13 października 2017 r.

Nie każdy piątek 13-tego musi być pechowy. Tego dnia w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Jest to święto nie tylko nauczycieli, ale całej społeczności szkolnej. Pani dyrektor Agata Skowrońska wraz z panią wicedyrektor Teresą Diakowicz złożyły życzenia całemu gronu pedagogicznemu i pozostałym pracownikom szkoły oraz wręczyły kwiaty i pamiątkowe upominki. Nie zabrakło również podziękowań i wielu ciepłych słów uznania. Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy VII A pod kierunkiem pani Urszuli Bielawiec.

17 września 2017 r.

W 78. rocznicę agresji ZSRR na Polskę na cmentarzu w Pękaninie przy krzyżu poświęconym ofiarom sowieckich zbrodni zorganizowano uroczystość patriotyczną, w której uczestniczyła delegacja naszej szkoły – uczniowie z klasy 7b z wychowawcą Jolantą Jesiołkiewicz.

4 września 2017 r.

Na inauguracji nowego roku szkolnego 2017/2018 oprócz uczniów klas I-VII, grona pedagogicznego, dyrekcji szkoły obecni byli również rodzice, dziadkowie, prawni opiekunowie oraz zaproszeni goście. Po oficjalnym rozpoczęciu roku szkolnego uczniowie udali się do klas na spotkanie ze swoimi wychowawcami.

Rozpoczynamy kolejny rok zmagań w zdobywaniu nowej wiedzy. Jest to też czas kolejnych doświadczeń, umożliwiający pogłębianie zainteresowań i odkrywanie nowych pasji.

Mamy dwie klasy pierwsze, jedną klasę drugą i cztery klasy trzecie. W II etapie mamy trzy klasy czwarte i  po 2 klasy piąte, szóste i siódme. Razem uczymy się w 16 oddziałach.

 

1 września 2017 r.

Delegacja klasy 7a z opiekunem p. W. Klotzem uczestniczyła w uroczystościach miejskich z okazji 78. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

 


KONKURSY

wykaz konkursów w I śródroczu roku szkolnego 2017/18

26 kwietnia 2018

W czwartek 26 kwietnia gościliśmy w naszej szkole reprezentacje białogardzkich szkół, które rywalizowały w Międzyszkolnym Konkursie Umiejętności z Języka Angielskiego odbywającego się corocznie w naszej szkole. W konkursie uczestniczyło łącznie 16 najlepszych uczniów ze szkół podstawowych naszego miasta – po 4 przedstawicieli klas IV-VII ze szkół SP1, SP3, SP4 i SP5.
Konkurs obejmował kluczowe umiejętności językowe: pisanie oraz czytanie i słuchanie ze zrozumieniem. Nagrody w postaci słowników i lekturek ufundowało wydawnictwo Oxford University Press. Prawie wszystkim uczestnikom przypadła nagroda.
Nasza szkoła może poszczycić się zajęciem II miejsca w kategorii klas VII ( Julia Lipnicka 7b) i klas VI (Maciej Czerepiński 6a) oraz III miejsca w klasach IV (Malwina Bohdziewicz 4c). Organizatorem konkursu było SP5 - nauczyciele języka angielskiego, a koordynował Robert Badurski.

22 kwietnia 2018 [reportaż zdjęciowy]

22 kwietnia 2018 22 kwietnia to Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji Szkoła Podstawowa nr 5 w Białogardzie, kolejny już raz zorganizowała dla swoich uczniów Festiwal Piosenki Przyrodniczej i Ekologicznej. Głównym celem konkursu jest szerzenie edukacji ekologicznej wśród najmłodszej części społeczeństwa, a także odkrywanie młodych talentów muzycznych. Repertuar młodych artystów był niezwykle zróżnicowany, a tematyka piosenek związana z ochroną środowiska naturalnego, przyrodą i ekologią. Uczniowie wystąpili w dwóch kategoriach: klasy I-III oraz IV-VII. Maluchy prezentowały gotowe piosenki o tematyce ekologicznej. Natomiast starsi uczniowie pokazali się w znanych wszystkim utworach z ułożonym przez siebie tekstem. Nie zabrakło wykonań do takich hitów jak „Miłość w Zakopanem” Sławomira czy „Mam cię na oku” zespołu Exaited. Dodatkowym atutem występów były przygotowane przez dzieci wymyślne choreografie oraz kolorowe stroje. Poziom wokalny uczestników zachwycił publiczność i jury. Komisja w tym roku stanęła przed nie lada wyzwaniem. Po burzliwych obradach jury ogłosiło wynik.
Wyniki w kategorii klas I - III:
I miejsce - klasa 1a; II miejsce - klasa 1b; III miejsce - 3c; wyróżnienie - klasa 3b
Wyniki w kategorii klas IV - VII
I miejsce - klasa 7a; II miejsce - klasa 6b; III miejsce - 7b wyróżnienie - klasa 6a

 

23 marca 2018

Konkurs odbył się w dwóch etapach. I etap szkolny 2.03.2018 - wyłonienie najlepszych dwóch osób ze szkoły. II etap 23.03.2018 - konkurs międzyszkolny.
W konkursie międzyszkolnym wzięło udział 10 uczestników ze szkół: Sp 3, Sp 4, Sp 5 w Białogardzie, Szkoła Podstawowa w Karlinie, Szkoła Podstawowa w Rogowie.
Tytuł Mistrza Matematyki 2018 zdobył Szymon Jóźwiak ze Szkoły Podstawowej w Karlinie.
II miejsce zajął Piotr Bohdziewicz z SP5. III miejsce zajął Krzysztof Bloch z SP4.

 21 marca 2018

21 marca odbyły się szkolne eliminacje do konkursu recytatorskiego "Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne". Jak co roku konkurs cieszył się dużą popularnością. Uczestnicy walczyli w trzech kategoriach: klas I-III, kl. IV-VI oraz kl. VII. Z roku na rok poziom artystyczny prezentowany przez uczniów jest coraz wyższy, dlatego komisja miała twardy orzech do zgryzienia. Po bardzo burzliwych obradach wybrano po dwóch zwycięzców w każdej kategorii. Będą oni reprezentować naszą szkołę w eliminacjach miejskich.
Klasy I-III Karol Janowski kl. Ib oraz Franciszek Zima kl. III a
Klasy IV-VI Bianka Włodno kl. IVb oraz Martyna Smukowska IVa
Klasy VII Klaudia Szczepańska kl. VIIb

Zwycięzcom GRATULUJEMY!!!

14 lutego 2018 [reportaż zdjęciowy]

Jak co roku odbyła się kolejna edycja Małego Konkursu Recytatorskiego. Organizatorkami konkursu, który jak zawsze cieszył się ogromną popularnością wśród wszystkich uczniów, były panie Katarzyna Kujawa-Brancewicz oraz Dorota Lemańczyk.
W konkursie udział wzięło kilkunastu recytatorów z kl. I – III oraz IV - VII. Za włożony trud i pracę występujący zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Wiersze były ciekawe i barwnie zaprezentowane. Mimo ogromnej tremy wszyscy uczestnicy wypadli świetnie prezentując swoje talenty recytatorskie.

W kategorii klas I-III pierwsze miejsce zajął Franciszek Zima, natomiast z klas IV – VII najlepszą recytatorką była Bianka Włodno.
Oprócz pamiątkowych dyplomów zwycięzcy otrzymali słodką niespodziankę. Występującym Recytatorom serdecznie dziękujemy i zachęcamy do udziału w Konkursie za rok!

Klasy I-III: I miejsce - Franciszek Zima II miejsce – Dominik Zwiranowski III miejsce – Lena Ślepaczuk
Klasy IV – VII: I miejsce - Bianka Włodno II miejsce – Wiktoria Machajewska III miejsce – Lena Materka

 

Zostaliśmy laureatami w konkursie pod nazwą 

Komisja konkursowa wyłoniła laureatów z 33 szkół, które przesłały filmy prezentujące lekcje prowadzone przez nauczycieli.

Do nagród wyłoniono 5 szkół/nauczycieli
a wśród nich SP5
za film z przebiegu lekcji matematyki w klasie 6b
nauczyciel p. J. Jesiołkiewicz

 

21 grudnia 2017 [reportaż zdjęciowy]

Zgodnie z tradycją w ostatnim tygodniu, przed świętami, odbył się po raz kolejny Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. W konkursie wzięły udział wszystkie klasy. Uczniowie śpiewali wybrane przez siebie kolędy lub pastorałki. Wszystkie wykonania były pięknie, a wykonawcy przygotowali się perfekcyjnie. Pięknie zaśpiewane utwory wprowadziły nas w świąteczny nastrój.
 

17 grudnia 2017 r. [reportaż zdjęciowy]

17 grudnia to ważna data w kalendarzu naszej szkoły. W tym właśnie dniu uczniowie świętowali 120. urodziny patrona szkoły – Władysława Broniewskiego. Z tej okazji nasze polonistki, pani Katarzyna Kujawa-Brancewicz oraz pani Jolanta Trompeta, przygotowały dla uczniów klas IV-VII Konkurs Wiedzy o Władysławie Broniewskim.

Uczniowie, w czteroosobowych zespołach, sprawdzali swoją wiedzę w trzech konkurencjach. Pierwszym zadnieniem było rozwiązanie krzyżówki, której hasłami były wiersze Władysława Broniewskiego. Druga konkurencja sprawdzała znajomość twórczości poety oraz najważniejszych faktów z jego życia. Na koniec, drużyny
klas IV-V, musiały odnaleźć w tekście ukryte tytuły najpopularniejszych wierszy naszego patrona. Natomiast ich starsi koledzy z klas VI i VII mieli napisać opowiadania wplatając
w nie jak najwięcej tytułów wierszy artysty. Rywalizacja była zacięta. Dzieci w pocie czoła walczyły o każdy punkt, świetnie się przy tym bawiąc.
W kategorii klas IV–V
I miejsce - kl. 4a, II miejsce – kl. 5a i kl. 5b, III miejsce – kl. 4 b i kl. 4c
W kategorii klas VI –VII
I miejsce - kl. 6b II miejsce – kl. 6a i kl. 7a III miejsce – kl. 7b

28 listopada 2017

W dniu 28 listopada odbył się IV Miejski Konkurs Wiedzy o HIV / AIDS „Żyję bez ryzyka”. Naszą szkołę reprezentowali: Klaudia Możdżonek, kl. VII a, Hubert Szymański, kl. VII a, Julia Lipnicka kl. VII b i Kornelia Milto kl. VII b.
Uczniowie musieli odpowiedzieć na pytania testu. Na 30 możliwych do uzyskania punktów Klaudia zdobyła 15,5 punktu, Julia - 18 punktów, Hubert - 19 punktów i Kornelia - 22 punkty. Wynik Kornelii Milto pozwolił jej na uzyskanie wyróżnienia w tym konkursie. Gratulujemy Kornelii dołączenia do grona zwycięzców konkursu!

 

29 listopada 2017

Finałem tygodnia amerykańskiego był Konkurs wiedzowy na temat Świata dziękczynienia i znajomości historii i kultury Stanów Zjednoczonych.
Konkurs odbył się dnia 29 listopada 2017r w bibliotece szkolnej. W konkursie wzięło udział 28 uczniów z klas V-VII.

Zwycięzcami zostali: I miejsce Ada Ozimkowska kl. VIb, II miejsce Oskar Bielawski kl. VIIa,
III Bartek Stańko kl. Va. Gratulujemy zwycięzcom!.

10 listopada 2017

10 listopada odbył się po raz pierwszy w naszej szkole mały test o niepodległości. Mimo że konkurs dotyczył wiedzy o wydarzeniach z przed prawie 100 lat, to uczniowie poradzili sobie znakomicie. Dodatkową atrakcją była możliwość odpowiadania na pytania za pomocą specjalnych pilotów, na których uczniowie zaznaczali prawidłową odpowiedź. Konkurs w poziomie klas IV - V wygrała klasa IVa, a w poziomie klas VI - VII klasa VIb. Konkurs - konkursem, ale zabawa też była niemała:)

16-17 października 2017 r.

W tych dniach odbyły się szkolne eliminacje konkursów przedmiotowych. W eliminacjach rejonowych, które odbędą się 20-22 listopada br. naszą szkołę będą reprezentować:
Konkurs Języka Polskiego - Oskar Bielawski z kl. 7b i Natalia Wielocha z kl. 6b
Konkurs Matematyczny - Wiktoria Gajos z kl. 7b i Natalia Wielocha z kl. 6b
Konkurs Języka Angielskiego - Kacper Rosiński z kl. 7a i  Marcel Paluch z kl. 7b

2 października 2017 r.

Dnia 2 października 2017 w świetlicy szkolnej odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt.: Jesień.
Laureatami zostali: I miejsce - Malwina Bohdziewicz, kl. IVc,  II miejsce - Wiktoria Sowa, kl. IVc, III miejsce - Julia Wójcik, kl. III b
Wyróżnienia otrzymali: Rafał Stypula, kl. IIIc,  Zuzanna Prokopowicz, kl. IIIb,  Daria Dudzińska, kl. III c

Wszystkim serdecznie gratulujemy

29 września 2017 r.

W dniu 29 września 2017 roku rozstrzygnięto I Konkurs Fotograficzny Wspomnienia z wakacji, zorganizowany przez Katarzynę Tylman i Małgorzatę Szyperską.
Celem konkursu fotograficznego było pokazanie swojego najlepszego wakacyjnego wspomnienia oraz rozwijanie zainteresowań fotograficznych wśród uczniów naszej szkoły.
Laureatami zostali: III miejsce - Ada Ozimkowska, II miejsce - Julia Gajos, I miejsce - Julia Sala.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do konkursu w przyszłym roku.

  wydarzenia

WYDARZENIA SZKOLNE

UROCZYSTOŚCI SZKOLNE

KONKURSY

SPORT

 

SZKOŁA W KOLORZE PRAC I OBRAZÓW, czyli jak tworzymy

prace uczniów

  archiwum

wydarzenia 2016/2017

Wydarzenia 2015/2016

Wydarzenia 2014/2015

Wydarzenia 2013/2014

Wydarzenia 2012/2013

Wydarzenia 2011/2012

Wydarzenia 2010/2011

Wydarzenia 2009/2010

Wydarzenia 2008/2009

Nie daj się agresji! [więcej...]

 

 

Strona główna Patron Historia Kadra pedagogiczna Samorząd Uczniowski Biblioteka Pedagog szkolny

Osiągnięcia Wydarzenia Plan zajęć Zajęcia pozalekcyjne Wykaz podręczników Galeria