• Szkoła Podstawowa nr 5 • im. Wł. Broniewskiego • ul. Kołobrzeska 23 • 78 - 200 Białogard • www.sp5bialogard.pl • email.:szkola@sp5bialogard.pl •
  menu

Strona główna

Patron

Historia

Kadra pedagogiczna

Samorząd Uczniowski

Biblioteka

Pedagog szkolny

Osiągnięcia/laureaci

Wydarzenia

Plan zajęć

Zajęcia pozalekcyjne

Wykaz podręczników

Galeria

Uczniowie

RADA RODZICÓW [więcej...]

  kontakt

Szkoła Podstawowa nr 5
ul. Kołobrzeska 23
78-200 Białogard

tel. 943127808; 723221692

   szkola@sp5bialogard.pl

       

 

 

WYDARZENIA 2016/2017

 

WYDARZENIA SZKOLNE

8 czerwca 2017 r.

X Międzyszkolny Festiwal Piosenki Angielskiej

3 czerwca 2017 r. - II FESTYN SZKOLNY [reportaż zdjęciowy]

17 maja 2017 r. [reportaż zdjęciowy]

W dniu 17 maja w naszej szkole obchodzono Dzień Europejski. Celem imprezy było poszerzenie wiedzy uczniów na temat krajów Unii Europejskiej.
Akademia rozpoczęła się uroczystym odśpiewaniem hymnu - "Ody do Radości".
W improwizowanej podróży pociągiem, udział wzięli uczniowie klasy IId, IIIe i IVb, którzy przenieśli widzów do różnych państw Unii Europejskiej. Nad całością przygotowań oraz dekoracją czuwały panie: Katarzyna Hejza, Patrycja Suwała i Katarzyna Tylman.
Dodatkowo każda klasa, uczniowie z wychowawcami przygotowali wspaniałe prezentacje poszczególnych krajów. Były tańce ludowe, piosenki, potrawy charakterystyczne dla danego kraju, plakaty, zdjęcia, gazetki.
Jury po obejrzeniu wszystkich sal wyłoniło zwycięzców.
W kategorii klas I-III
• I miejsce – klasa II d i II b - Grecja
• II miejsce – klasa II c - Węgry
• III miejsce – klasa II e - Irlandia
W kategorii klas IV-VI:
• I miejsce – klasa Va - Szwecja
• II miejsce – klasa IVa - Francja
• III miejsce – klasa VIa - Słowacja
• wyróżnienie – klasa Vc - Belgia

Mamy nadzieję, że Dzień Europejski stanie się tradycją w naszej szkole.

10 maja 2017 r.

Uczniowie klasy 1a uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych przygotowanych przez pracowników Wydziału Gospodarki Komunalnej Miasta Białogard, na których poznały  podstawowe przyczyny bezdomności zwierząt a także dowiedziały się jakie są jej skutki.  Były to 45-minutowe pogadanki połączone z prezentacją multimedialną. Uczniowie wykazali się ogromną empatią i wiedzą w zakresie opieki nad zwierzętami.

Każde dziecko otrzymało pamiątkową odznakę „Przyjaciela Zwierząt”, a zajęcia zostały uwiecznione pamiątkowym zdjęciem.

9 maja 2017 r.

Zajęcia z języka migowego w bibliotece miejskiej dla klasy 4a.

5 maja 2017 r.

W Konkursie Piosenki Ekologicznej dla klas 4-6 zwyciężyła klasa 6a. [reportaż zdjęciowy]

27 kwietnia 2017 r.

Finał projektu Wiem co jem, aby zdrowym być dla klas I-III. Przedstawienie i degustację przygotowały klasy 1a, 2e i 3e.

11 kwietnia 2017 r.

Koncert umuzykalniający Dawnych melodii czar.

Tego dnia melodii z dawnych lat mieli okazję wysłuchać uczniowie z klas 4-6.

10 kwietnia 2017 r.

Dla uczniów klas 4-6 odbyła się w bibliotece szkolnej niecodzienna lekcja teatralna pt. Codzienność i niecodzienność w teatrze.

31 marca 2017 r.

Degustacje dla klas I - III w ramach projektu „Wiem co jem, aby zdrowym być”.
Tym razem przedstawienie i degustację przygotowali uczniowie klas 2a i 2c z wychowawcami i rodzicami.  

30 marca 2017 r. [reportaż zdjęciowy]

30 marca w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty. W tym roku mali goście przenieśli się do „Wiosennej krainy Trolli”. Na wejściu wszystkich przybyłych witały wiosenne dziewczynki, które rozdawały lizaki-Trolle oraz informatory szkolne, w których zawarte były podstawowe wiadomości na temat działalności szkoły. Zaplanowano szereg ciekawych atrakcji dla najmłodszych: bajkowe malowanie twarzy, zabawy z chustą animacyjną, możliwość wykonania pracy plastycznej, zagrania na instrumentach, obejrzenia bajki oraz próba udzielania pierwszej pomocy. Podczas zwiedzania goście mogli również obejrzeć przestawienie przygotowane przez uczniów klasy IIa i II c „Zdrowo jem”. Rodzice mieli także możliwość porozmawiać z nauczycielami, pedagogiem i logopedą szkolnym. Mamy nadzieję, że wszystkim dzieciom, które nas odwiedziły spodobała się przygoda z Trollami i chętnie do nas wrócą we wrześniu.

28 marca 2017 r. [reportaż zdjęciowy]

DZIEŃ ANGIELSKI - dnia 28 marca nauczyciele j. angielskiego zorganizowali dla uczniów naszej szkoły Dzień angielski z okazji święta patrona Irlandii Św. Patryka obchodzony dnia 17 marca. Uczniowie klasy IVb ( Jakub i Bartek) przygotowali na ten dzień prezentację multimedialną. Uczniowie klas II- III i klas IV-VI brali udział w quizach językowych; ćwiczyli angielskie okrzyki; śpiewali piosenki; zdobywali nagrody. Gratulujemy zintegrowanym drużynom klas drugich, trzecich, czwartych, piątych i szóstych.

21 marca 2017 r.

I DZień WioSny [reportaż zdjęciowy]

Za nami już dwa tygodnie SZKOLNEGO MIESIĄCA MATEMATYKI.

Uczniowie od 10 dni zmagają się z konkurencjami matematycznymi, przyrodniczymi i … sportowymi. Oto one:

REBUSY - Przygotowano 9 matematycznych rebusów, dostępnych w bibliotece szkolnej.

KANGUREK - Przygotowano również 9 zadań z zakresu międzynarodowego konkursu matematycznego KANGURKA. Kartki z treścią zadań dostępne są w bibliotece szkolnej.

MATEMATYCZNE DYKTANDO ORTOGRAFICZNE - W marcu wyłonimy MISTRZA ORTOGRAFII MATEMATYCZNEJ. Przygotowano dyktando ortograficzne o treści „okołomatematycznej”. Ten, który poradzi sobie z nim najlepiej otrzyma zaszczytny tytuł MISTRZA ORTOGRAFII MATEMATYCZNEJ.

Ludolfina na plakatach. Zapraszamy wszystkich potrafiących rysować ładnie, i tych, którzy rysują po swojemu, tych z talentami artystycznymi i wszystkich pozostałych ziomali bez tych talentów, do wzięcia udziału w konkursie plastycznym dotyczącym liczby zwanej Ludolfiną ( a czy ktoś wie – dlaczego?).

P O S Z U K I W A C Z E S K A R B Ó W - Czy wiecie, że podczas ostatniego sztormu znaleziono na plaży, zamkniętą w butelce, mapę skarbów. Organizatorzy wykonali dla Was powiększenie ( klasa szósta chętnie obliczy skalę). Wystarczy ruszyć główką
i przez trzy tygodnie można dotrzeć do ukrytego skarbu.

K R Z Y Ż Ó W K A G I G A N T - Jest to zadanie dla całej klasy. Ale może też wziąć udział tylko kilka osób.

„1 z 10”

J a k a to m e l o d i a ? - Jest to zabawa (???) przygotowana specjalnie dla wszystkich uczniów z klasy szóstej.

KLASA Z KLASĄ - Czyli zmagania matematyczno – sportowe w poziomach klas.
 

13 marca 2017 r.

Spotkanie z podróżnikiem i pisarzem Krzysztofem Petkiem. Spotkanie dotyczyło książki dla młodszych czytelników: "Zaklęcie dla Golema. Praga". Uczniowie mieli okazję zobaczyć zdjęcia z wypraw podróżnika i usłyszeć ciekawe opowieści związane min. z wyprawy na Syberię i do amazońskiej dżungli. Po spotkaniu dzieci miały możliwość zakupić książkę - oczywiście z autografem autora.

8 marca 2017 r.

Przedstawienie klasy 2d dla uczniów klas I-II "Wiem co jem". W ramach projektu Zdrowo jem, więcej wiem uczniowie klasy 2d wystawili "Teatrzyk warzywno - owocowy" i promowali potrzebę picia wody.

7 marca 2017 r.

W ramach miesiąca MATEMATYKI uczniowie z klasy 6a przeprowadzili lekcje koleżeńskie z edukacji matematycznej dla uczniów klasy 2b i 2d.

2 marca 2017 r.

Inauguracja miesiąca Matematyki.

Koncert umuzykalniający pt. Różne wymiary gitary.

9 lutego 2017 r.

Bal karnawałowy dla klas I-VI.

Apel promocyjny - wyróżnienie najlepszych uczniów I śródrocza roku szkolnego 2016/17. [szczegóły]

31 stycznia 2017 r.
Pokaz zimowego ratownictwa WOPR

W dniu 31 stycznia 2017 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pokazie zimowego ratownictwa WOPR na temat zasad bezpiecznego zachowania. Pokaz miał miejsce na pobliskim stawie przy szpitalu. Ratownicy i strażacy uczyli zasad zachowywania się na lodzie. Pokazywali w jaki sposób możemy pomóc sami sobie lub innym w przypadku, gdy tafla lodu się załamie lub wpadniemy do przerębli. Dziękujemy za bardzo ważną lekcję bezpieczeństwa.

12 stycznia 2017 r. [reportaż zdjęciowy]

Kolejny raz w naszej szkole odbył się Konkurs Kolęd i Pastorałek zorganizowany przez Panie Urszulę Bielawiec i Patrycję Suwałę. Uczniowie z klas I–VI, spotkały się by śpiewać kolędy i pastorałki. Festiwal ma na celu podtrzymywanie tradycji śpiewania kolęd i pastorałek oraz umożliwienie dzieciom prezentowanie swoich umiejętności i zdolności wokalnych na scenie. Szczególnie pięknie zaprezentowały się dzieci z klas młodszych, które śpiewały nie tylko pięknie, ale również prezentowały się w niezwykłych świątecznych strojach.

12-16 grudnia 2016 r.

Kiermasz świąteczny na holu szkoły i w świetlicy szkolnej. Sprzedaż ozdób bożonarodzeniowych  wykonanych przez uczniów SP5.

Finał XVI edycji SZLACHETNEJ PACZKI

Właśnie dobiega końca Weekend Cudów, czyli Finał XVI edycji SZLACHETNEJ PACZKI. Nasza szkoła po raz drugi wzięła udział w tym przedsięwzięciu. Nad całością opiekę sprawowały panie: Katarzyna Hejza, Patrycja Suwała i Katarzyna Tylman.
Uczniowie i nauczyciele zbierali dary dla młodej mamy i jej synka. Potrzebna była odzież zimowa, buty, podstawowe produkty żywnościowe i chemia. Największym marzeniem chłopca była piłka nożna, a mamy srebrny łańcuszek z literką oznaczającą imię synka. Udało się zaspokoić pilne potrzeby i spełnić te malutkie marzenia. Zrobiliśmy to z ogromną radością. W tym roku mieliśmy możliwość osobiście dostarczyć paczki wybranej rodzinie. To były piękne i wzruszające chwile.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do zrobienia
„Szlachetnej paczki”.

6 grudnia 2016 r.

6 grudnia 2016r. odbyły się w naszej szkole „Mikołajki na wesoło” zorganizowane przez Samorząd Uczniowski. Zmagania sportowe były okazją do integracji uczniów klas I-III
i IV-VI oraz propagowania sportu szkolnego. Zawodom towarzyszyła atmosfera życzliwości, współpracy i współdziałania w zespole. Uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w jednej z trzech mikołajkowych konkurencji, np. zaprzęg św. Mikołaja, bieg z prezentami. Dzieci z uśmiechem na twarzy wykonywały poszczególne zadania, a pomocnicy św. Mikołaja głośno ich dopingowali. Na zakończenie sportowej rywalizacji wszyscy uczniowie otrzymali słodki upominek za udział w zabawie oraz postawę fair play.

21 listopada 2016 r. [reportaż zdjęciowy]

"Wieczór Jasia i Małgosi" w ramach realizacji programu Domowi detektywi. Spotkanie uczniów i rodziców klas V-tych. Prowadzące: p. B. Pasińska, p. J. Trompeta, p. E. Sienkiewicz.

18 listopada 2016 r.

Dzień bambosza.

10 listopada 2016 r.

Podróż w krainę czarodziejskich bajek, program estradowo - teatralny dla klas I - III.
Uczniowie z klas I - III z wielkim zainteresowaniem śledzili losy głównej bohaterki, zostali też włączeni przez aktorów do wspólnej zabawy. Spektakl bardzo podobał się naszym dzieciom. Nagrodziły artystów głośnymi brawami.

8 listopada 2016 r.

Śniadanie daje moc

28 października 2016 r.

Bal Wszystkich Świętych [więcej...]

24 października 2016 r.

„Wiem co jem, aby zdrowym być” [więcej...]

21 października 2016 r.

21 października grupa Skautów Royal Rangers 45 odwiedziła naszą szkołę. Uczniowie z klas III mieli okazję zapoznać się ze zwyczajami panującymi w drużynie, dowiedzieć się, co symbolizuje gwiazda na fladze grupy oraz z jakich elementów składa się strój prawdziwego skauta. Spotkanie poprowadził pan Zdzisław Góralski, a towarzyszyły mu uczennice naszej szkoły, które należą do grupy: Zuzia Roguszka - klasa IIIa, Nikola Pawlicka - IIIb, Paula Pajka - IIIc oraz Martyna Janica - Va.

20 października 2016 r.
"Zmysłowa fizyka"
[więcej...]

17 października 2016 r. [więcej...]

Szkoła Podstawowa nr 5 w tym roku przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Uwaga nadwaga!” organizowanej przez firmę Naturhouse. Udział w przedsięwzięciu jest elementem projektu realizowanego w przez klasy I – III „Wiem co jem, aby zdrowym być”. Dzięki uprzejmości Centrum Dietetycznego Naturhouse w Białogardzie w naszej szkole odbywają się cyklicznie spotkania z dietetykiem - panią Katarzyna Dąbkiewicz. Specjalistka w ciekawy i zabawny sposób przedstawia dzieciom zasady zdrowego sposobu odżywiania się. Uczy, na co należy zwrócić uwagę podczas jedzenia oraz wyjaśnia, co to są dobre i złe nawyki żywieniowe.

4 października 2016 r.
Koncert umuzykalniający nr 1 Duety skrzypcowe

3 października 2016 r.
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
[więcej]

16 września 2016 r.
Sprzątanie świata
[reportaż zdjęciowy]

Jak wykorzystać odpady, które produkujemy w gospodarstwie domowym? Na czym polega segregacja śmieci? Jak dbać o środowisko? O tym m. in. mieli okazję dowiedzieć się uczniowie, którzy wzięli udział w piątkowej akcji „Sprzątanie świata” w naszej szkole. 16 września wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami, wyposażeni w worki i rękawice wyruszyli na dokładne sprzątanie naszej okolicy. Przeprowadzana po raz kolejny akcja była jak zwykle świetną okazją do rozmów na temat jakże ważnych spraw - segregacji śmieci, recyclingu, konieczności dbania o naszą planetę Ziemię. Akcja sprzątania naszej okolicy przebiegła sprawnie i bez zakłóceń, a w punktach zbiórki śmieci pojawiły się wielkie sterty worków z zebranymi odpadami.


UROCZYSTOŚCI SZKOLNE

 

23 czerwca 2017 r.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017.

W tym dniu otrzymaliśmy CERTYFIKAT BEZPIECZNEJ SZKOŁY [więcej...]

8 maja 2017 r.

Akademia Święta Majowe dla klas 1-3. Uroczysty apel przygotowały: p. U. Stańczyk, p. J. Kowalczyk, p. M. Szyperska, p. P. Suwała z uczniami klas 1a, 2b i 2e.

Obchody Dnia Zwycięstwa
10.00 - msza św. w intencji Ojczyzny
11.00 - uroczystości pod pomnikiem Orła Białego

W obchodach uczestniczyła delegacja klasy 5a i 6b.

 

3 maja 2017 r.

Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja
10.00 - msza św. w intencji Ojczyzny
11.00 - przemarsz i uroczystości pod pomnikiem Orła Białego

W uroczystościach 226. rocznicy uczestniczyła delegacja z klasy 4c i 6a.

 

4 marca 2017 r.

DZIEŃ OSADNIKA – miejskie obchody 72. rocznicy osadnictwa polskiego w Białogardzie. W miejskich uroczystościach uczestniczyli uczniowie klasy 4b z wychowawcą pP. Suwałą.

1 marca 2017 r.

Udział klasy 6a z wychowawcą p. U. Bielawiec w uroczystościach miejskich upamiętniających Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Delegacja uczestniczyła w mszy świętej w intencji Ojczyzny w kościele NNMP w Białogardzie oraz złożyła kwiaty pod pomnikiem ofiar Totalitaryzmu w Parku Orła Białego.

10 stycznia 2017 r.

Udział w uroczystościach miejskich z okazji 77 rocznicy I Masowej Deportacji Polaków na Sybir i Kazachstanu. Delegacja naszej szkoły, uczniowie klasy 4a z wychowawcą uczestniczyli w mszy świętej w intencji ojczyzny i złożyli wiązankę kwiatów pod pomnikiem na cmentarzu w Pękaninie.

 

15 listopada 2016 r.

Apel z okazji Dnia Niepodległości.

11 listopada 2016 r.

11 listopada odbyły się uroczystości miejskie z okazji Święta Niepodległości. Delegacja naszej szkoły (dyrekcja, uczniowie klasy 5b i 6b z opiekunami p. R. Badurskim, p. E. Sienkiewicz) uczestniczyła w mszy św. w intencji Ojczyzny i złożyła kwiaty pod pomnikiem Orła Białego.

27 października 2016 r.

Ślubowanie klas pierwszych [więcej...]

14 października 2016 r.

Dzień Edukacji Narodowej [więcej...]

17 września 2016 r.

W 77. rocznicę agresji ZSRR na Polskę na cmentarzu w Pękaninie przy krzyżu poświęconym ofiarom sowieckich zbrodni zorganizowano uroczystość patriotyczną, w której uczestniczyła delegacja naszej szkoły – uczniowie z klasy 5c z wychowawcą Ewą Sienkiewicz.

1 września 2016 r.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

Na uroczystości dyrektor szkoły p. Agata Skowrońska w krótkim powitalnym przemówieniu serdecznie powitała uczniów i grono pedagogiczne a w szczególności uczniów klas pierwszych, życząc wszystkim sukcesów w nowym roku szkolnym. Na inauguracji nowego roku szkolnego 2016/2017 oprócz uczniów klas I-VI, grona pedagogicznego, dyrekcji szkoły obecni byli również rodzice, dziadkowie, prawni opiekunowie oraz zaproszeni goście. Po oficjalnym rozpoczęciu roku szkolnego uczniowie udali się do klas na spotkanie ze swoimi wychowawcami.

Rozpoczynamy kolejny rok zmagań w zdobywaniu nowej wiedzy. Jest to też czas kolejnych doświadczeń, umożliwiający pogłębianie zainteresowań i odkrywanie nowych pasji.

Mamy jedną klasę pierwszą, po 5 klas drugich i trzecich, po 3 klasy czwarte i piąte, dwie klasy szóste. Razem uczymy się w 19 oddziałach.

 

1 września to data ważna w kalendarzu nie tylko ze względu na początek roku szkolnego. To także dzień, w którym obchodzimy rocznicę wybuchu II wojny światowej. Z tej okazji uczniowie SP5 wzięli udział w miejskich uroczystościach upamiętniających wydarzenie. Nasza delegacja, uczniowie z klasy 6b z wychowawcą p. E. Jonko, złożyła wiązankę kwiatów pod pomnikiem Orła Białego.

 


KONKURSY

8 czerwca 2017 r.

8 czerwca odbył się już po raz dziesiąty Międzyszkolny Festiwal Piosenki Angielskiej.   GRAND PRIX FESTIWALU z naszej szkoły zdobyli:
solista klas I-III: Michał Leonowicz
trio klas IV-VI: Zuzanna Kulik, Anna Rzymyszkiewicz, Zuzanna Wyrostek.

29 maja 2017 r.

Konkurs dla klas pierwszych – etap międzyszkolny „Pierwszaki też uczniowie! Litery już znają i pięknie czytają.” Pierwszaki SP5 z klasy 1a zajęli I miejsce.

25 maja 2017 r.

W tym roku organizatorem Powiatowego Konkursu ortograficznego „Mały Mistrz Ortografii” była Szkoła Podstawowa nr 4. O tytuł Mistrza Ortografii walczyli uczniowie szkół podstawowych z powiatu białogardzkiego. Mistrzem Ortografii został uczeń naszej szkoły - Michał Leonowicz z klasy 3d :)  

 

Dnia 25 maja w bibliotece szkolnej odbył się  konkurs czytelniczy dla klas II-III Czyteliada.

8-12 maja 2017 r.

Ogólnopolskie konkursy ALBUS – 18 edycja, z języka polskiego, matematyki, języka angielskiego, historii i przyrody.

Na podstawie opublikowanych wyników przyznane zostały nagrody oraz wystawione dyplomy laureatów i wyróżnionych zgodnie z ujętymi w regulaminie zasadami. Dla przypomnienia nagrody dla zwycięzców i uczestników każdej serii konkursu (tzn. j. polski kl. IV, j. polski kl. V, matematyka kl. VI, itd.) są następujące:
Miejsce 1: Grawerowany dyplom laureata oraz nagroda ksiażkowa;
Miejsca od 2 do 5: Dyplomy laureatów oraz nagrody ksiażkowe;
Miejsca od 6 do 10: Dyplomy laureatów;
Miejsca od 11 do 15: Dyplomy wyróżnienia;
Miejsca od 16: Dyplomy uznania.

Najlepsze wyniki uczniów naszej szkoły:
historia: Michał Gnaś, kl. 6b - dyplom wyróżnienia
język angielski: Natalia Wielocha, kl. 5c - dyplom wyróżnienia
język polski: Ada Ozimkowska, kl. 5c, Zuzanna Piórkowska, kl. 5b, Bartosz Kubiak, kl. 5b - dyplomy wyróżnienia
przyroda: Natalia Wielocha, kl. 5c - dyplom laureata, Nikodem Piórkowski, kl. 5b - dyplom wyróżnienia.

10 maja 2017 r.

Konkurs ZUCH z język angielski dla klas I-III.

9 maja 2017 r.

Konkurs ZUCH dla klas I-III – (test zintegrowany). Dyplom laureata zdobyli uczniowie z klasy 3b, Malwina Bohdziewicz i Katarzyna Łysiak.

Konkurs Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Tychowie.

28 kwietnia 2017 r.

Międzyszkolny Konkurs Umiejętności z Języka Angielskiego. Konkurs dla klas IV-VI szkół podstawowych w Białogardzie. W konkursie wzięło udział 18 uczestników (po 2 uczniów z każdej szkoły w kat. kl. IV-VI).
Laureaci z naszej szkoły: Natalia Wielocha, Bartosz Kubiak, II miejsce ex aequo w kl. V, Hanna Matusewicz - I miejsce w kl. IV.
Opiekun p. Robert Badurski.

Fundatorem nagród było wydawnictwo Oxford University Press.

5 kwietnia 2017 r.

W konkursie plastycznym pod hasłem 25 lat PSP - Profesjonalni, Sprawni, Pomocni zostały wytypowane do eliminacji wojewódzkich prace plastyczne dwóch naszych uczniów, Bartosza Wielochy i Fabiana Lupke. Podczas spotkania w Powiatowej Państwowej Staży Pożarnej w Białogardzie dnia 5 kwietnia zostały wyeksponowane wyróżnione prace oraz wręczone dzieciom drobne upominki.
 

31 marca 2017 r.

31 marca odbył się I Międzyszkolny Konkurs Matematyczny Mistrz Matematyki 2017 dla klas trzecich. Konkurs przygotowały: G. Waśków i J. Didycz. W konkursie wzięli udział uczniowie z SP3, SP4, SP5 z Białogardu i SP z Karlina. Uczniowie zmagali się z zadaniami z treścią przechodząc przez dwa etapy. I część konkursu polegała na rozwiązaniu testu składającego się z zadań zamkniętych. W drugiej części uczestnicy losowali zadania, następnie przedstawiali sposób rozwiązania i udzielali odpowiedzi.

Mistrzem matematyki 2017 I edycji został Michał Leonowicz z SP5, Wicemistrzem - Malwina Bohdziewicz z SP5, III miejsce zajęła Milena Machula z SP4.

 

30 marca 2017 r. MIESIĄC MATEMATYKI

Uczniowie SP5 cały miesiąc zmagali się z konkurencjami matematycznymi, przyrodniczymi i … sportowymi. Oto wyniki:
Mistrza Ortografii Matematycznej otrzymał Jan Niemczyk, 4b
Wicemistrzami Ortografii Matematycznej zostali Jan Wójcik, 5a i Hubert Szymański, 6a.

W konkursie "1 z 10" zwyciężyli Maciej Czerepiński, 5c i Oskar Bielawski, 6b.

W konkursie "Jaka to melodia?" I miejsce zdobyła Klaudia Możdżonek, 6a, II miejsce - Samuel Materko, 6a i Krystian Hamera, 6b.

"Naukowego Poszukiwacza Skarbów" otrzymali: Hanna Matusewicz, Julia Pluta, Anna Pakos, Ada Ozimkowska, Amelia Jankowska, Kira Matusiak, Lena Osiak, Maria Papiewska, Natalia Wielocha.

W konkursie plastycznym "Ludolfina na plakatach" I miejsce zdobyła Wiktoria Cegiełka, 5c, II miejsce - Julia Frankowska, 4b i Maria Gołębiewska, 4b.

W zmaganiach "Klasa z klasą" zdobycie I miejsca i "pokazanie klasy" dla klasy 4a, 5c, 6b.

W układaniu "Krzyżówki Gigant" - I miejsce dla klasy 5c, wyróżnienie dla klasy 4a, 4c oraz Klaudii Szczepańskiej, Julii Lipnickiej i Weroniki Niedźwieckiej z klasy 6b.

PODZIĘKOWANIE za zaangażowanie w organizację Szkolnego Miesiąca Matematyki dla:
Wiktorii Wierzbickiej, Jana Niemczyka, Hanny Matusewicz, Aleksandry Tomiałojć, Ady Ozimkowskiej, Natalii Wielochy, Julii Pluty, Klaudii Szczepańskiej, Amelii Woronko, Matyldy Pietrewicz, Wiktorii Gajos, Weroniki Niedźwieckiej, Kornelii Milto, Julii Lipnickiej, Roksany Mroziewicz, Anny Rzymyszkiewicz, Adriana Barczaka.

29 marca 2017 r. [reportaż zdjęciowy]

Konkurs recytatorski dla uczniów SP5 poezji Broniewskiego, patrona szkoły dla klas I-III zorganizowały panie Magda Radzikowska oraz Katarzyna Hejza. Celem konkursu była popularyzacja twórczości patrona szkoły Władysława Broniewskiego, kształtowanie wrażliwości na piękno i bogactwo języka literackiego, doskonalenie umiejętności warsztatowych recytatorów. Komisja nagrodziła:
I miejsce: Natasza Janowska - kl. III d
II miejsce: Julia Iskat - kl. I a
III miejsce: Lena Materka - kl. III d

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

20 marca 2017 r. [reportaż zdjęciowy]

Ogólnopolski Dzień Bezpiecznego Internetu 2017 r. obchodzono 7 lutego 2017 r. pod hasłem "Razem zmieniamy internet na lepsze."
Przedsięwzięcia podjęte w naszej szkole związane z DBI tj. zajęcia w ramach zajęć komputerowych oraz konkurs plastyczny dla klas I-III i IV-VI realizowane były jak co roku przez cały miesiąc luty.
20 marca zostały rozdane dyplomy i nagrody w konkursie plastycznym. Nagrodzeni uczniowie:
w poziomie klas pierwszych:
I miejsce - Nikodem Stańko z kl. 1a, wyróżnienie - Jakub Szustak z kl. 1a

w poziomie klas drugich: I miejsce - Bartek Bieliński z kl. 2c,
wyróżnienia - Ida Wiszniowska z kl. 2c, Jakub Kuśmierek z kl. 2d, Maja Szwajcer z kl. 2b

w poziomie klas trzecich: I miejsce - Nikola Sędzicka z kl. 3c,
wyróżnienia - Wiktoria Grzyb z kl. 3c, Nadia Babij z kl. 3e, Lena Materka z kl. 3d

w poziomie klas IV-VI:  I miejsce - Julia Pluta z kl. 4a, II miejsce - Oskar Hasanović z kl. 4c,  III miejsce - Jakub Ligocki z kl. 5b, wyróżnienie - Ada Ozimkowska z kl. 5c.

16 marca 2017 r.

Międzynarodowy Konkurs KANGUR MATEMATYCZNY. Wspólna dla wszystkich krajów data konkursu oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów podnoszą atrakcyjność tego konkursu. Konkurs przeprowadzany jest w trzech kategoriach. Z naszej szkoły wzięło udział 64 uczniów - 20 Żaczków, 31 Maluchów i 13 Beniaminów. Wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe układanki. Na wyniki musimy trochę poczekać.

WYNIKI:
wynik bardzo dobry: w kategorii Maluch - Malwina BOHDZIEWICZ
wyróżnienie:
w kategorii Żaczek - Piotr BOHDZIEWICZ, Piotr ZIÓŁEK
wyróżnienie:
w kategorii Maluch - Michał LEONOWICZ, Bianka WŁODNO

 

15 marca 2017 r.

Uczennica klasy 3a, Oliwia Purtak zajęła II miejsce w poziomie szkół podstawowych za "Romantyczny las" w Konkursie fotograficznym Wokół nas - ludzie, miejsca, sytuacje realizowanego w ramach projektu "Pomorze Zachodnie - TO MY!"

 

7 i 9 marca 2017 r.

W ramach miesiąca MATEMATYKI konkurs w poziomach klas dla uczniów klas piątych i szóstych JEDEN Z DZIESIĘCIU.

 

3 marca 2017 r.

W szkolnym konkursie z j. angielskiego „Zuch” udział wzięło 13 uczniów z klas drugich i 9 uczniów z klas trzecich.
Wśród klas drugich I miejsce zdobyli Amelia Myc, Franciszek Zima, II miejsce Piotr Ziółek, III miejsce Nikodem Sasin.
Wśród klas trzecich I miejsce Szymon Sędzik II miejsce Jakub Gil III miejsce Katarzyna Łysiak.

Zachęcamy uczniów do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie „Zuch”.

2 marca 2017 r.

W konkursie plastyczno-literackim na Najpiękniejszą Kartkę Walentynkową udział wzięło 45 uczniów – 34 z klas I-III oraz 9 z klas IV-VI. Głównymi kryteriami oceny prac były: pomysłowość, pracochłonność, estetyka wykonania oraz zawartość tekstowa. Prace zostały sprawdzone również pod kątem plagiatu. Jury w składzie: p. Patrycja Suwała, p. Katarzyna Hejza oraz p. Natalia Kopczyńska – Wiśniewska, wyłoniło zwycięzców w dwóch kategoriach:
KLASY I-III: I miejsce – Julia Iskat z kl. Ia, II miejsce – Julia Staroszczuk z kl.  IId,  III miejsce – Wiktoria Lewkowicz z kl. IIIa, wyróżnienie – Lena Tomiałojć z kl. IIc.
KLASY IV-VI: I miejsce – Julia Pluta z kl.  IVa, II miejsce – Grzegorz Garbacewicz z kl.  IVb, wyróżnienie – Patryk Przydatek z kl. IVa.

Ogłoszenie wyników oraz ekspozycja najciekawszych prac zostały zamieszczone na tablicy plastycznej na I piętrze. Wręczenie dyplomów oraz nagród odbyło się na początku marca 2017 roku. Nagrodami były ręcznie szyte przez organizatora konkursu – p. P. Suwałę, poduszki oraz breloczki w kształcie serca.

31 stycznia 2017 r.

Uczniowie klasy II d wraz z wychowawcą od września biorą udział w ogólnopolskim konkursie „Zdrowo jem, więcej wiem”. Po pierwszym etapie jesteśmy na 115 miejscu na 927 zespołów biorących udział w konkursie. Przed nami kolejne etapy, czeka nas mnóstwo pracy, ale także i zabawy. Gratulujemy klasie II d i życzymy powodzenia w kolejnych etapach. Na zdjęciach uczniowie podczas pracy nad II misją - "Woda źródłem życia". [reportaż zdjęciowy]

20 grudnia 2016 r.

Rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszą ozdobę choinkową.

Konkurs trwał od 09.12 do 20.12.2016 r. Przystąpiło pięć klas.

1 miejsce – II A,  2 miejsce – II B,  3 miejsce – II E, 4 miejsce – III D, 5 miejsce – I A.

Każda klasa dostała dyplom i torbę ze słodyczami.

21-23 listopada 2016 r.

Konkursy przedmiotowe z języka polskiego , matematyki i języka angielskiego - II etap, rejonowy w Gimnazjum nr 1.

3-5 października 2016 r.

W pierwszym tygodniu października odbyły się szkolne eliminacje konkursów przedmiotowych: z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.
Do rejonu zakwalifikowali się:

Konkurs Języka Polskiego: Zuzanna Piórkowska, kl. 5b, Bartosz Kubiak, kl. 5b, Hubert Szymański, kl. 6a, Natalia Wielocha, kl. 5c

Konkurs Matematyczny: Maciej Czerepiński, kl. 5c, Natalia Wielocha, kl. 5c, Samuel Materko, kl. 6a, Jakub Dziubek, kl. 6a

Konkurs Języka Angielskiego: Kacper Rosiński, kl. 6a, Klaudia Szczepańska, kl. 6b, Maciej Czerepiński, kl. 5c


 

  wydarzenia

WYDARZENIA SZKOLNE

UROCZYSTOŚCI SZKOLNE

KONKURSY

SPORT

 

 

 

SZKOŁA W KOLORZE PRAC I OBRAZÓW, czyli jak tworzymy

prace uczniów

  archiwum

Wydarzenia 2015/2016

Wydarzenia 2014/2015

Wydarzenia 2013/2014

Wydarzenia 2012/2013

Wydarzenia 2011/2012

Wydarzenia 2010/2011

Wydarzenia 2009/2010

Wydarzenia 2008/2009

Nie daj się agresji! [więcej...]

 

 

Strona główna Patron Historia Kadra pedagogiczna Samorząd Uczniowski Biblioteka Pedagog szkolny

Osiągnięcia Wydarzenia Plan zajęć Zajęcia pozalekcyjne Wykaz podręczników Galeria