• Szkoła Podstawowa nr 5 • im. Wł. Broniewskiego • ul. Kołobrzeska 23 • 78 - 200 Białogard • www.sp5bialogard.pl • email.:szkola@sp5bialogard.pl •
  menu

Strona główna

Patron

Historia

Kadra pedagogiczna

Samorząd Uczniowski

Biblioteka

Pedagog szkolny

Osiągnięcia/laureaci

Wydarzenia

Plan zajęć

Zajęcia pozalekcyjne

Wykaz podręczników

Galeria

Uczniowie

RADA RODZICÓW [więcej...]

  kontakt

Szkoła Podstawowa nr 5
ul. Kołobrzeska 23
78-200 Białogard

tel. 943127808; 723221692

   szkola@sp5bialogard.pl

       

 

 

WYDARZENIA 2015/2016

 

WYDARZENIA SZKOLNE

 

20 czerwca 2016 r.

Warsztaty z psychologiem w ramach profilaktyki uzależnień dla klas VI.

Wyjście do CKiSE na „Filmowe drogowskazy” z cyklu profilaktycznego:
- kl. I-III - film: Goryl „Śnieżek w Barcelonie”,
- kl. IV – V – film: „Superbrat”.

11 czerwca 2016 r.

I Festyn Rodzinny [reportaż zdjęciowy]

9 czerwca 2016 r.

Koncert umuzykalniający „Perły polskiego bigbitu, lata 60-te”.

8 czerwca 2016 r.

Międzyszkolny Festiwal Piosenki Angielskiej.

3 czerwca 2016 r.

Udział kl. VI w miejskiej akcji profilaktycznej „Wspólnie przeciw przemocy”.

1 czerwca 2016 r.

Dzień Dziecka - „Sport i zabawa”.

23 maja 2016 r.

Dzień Angielski.

19 maja 2016 r.

Spotkanie z pracownikiem UM nt. „Ochrony zwierząt bezdomnych”.

17 maja 2016 r.

Wyjazd uczniów kl. I d i I e do Tychowa do miasteczka „Planeta Energii”.

25 kwietnia 2016 r. [reportaż zdjęciowy]

W dniu 25 kwietnia 2016 roku w naszej szkole po raz kolejny odbył się Konkurs Piosenki Ekologicznej. Uczniowie wystąpili w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I – III i IV-VI. Repertuar małych artystów był niezwykle zróżnicowany, a tematyka piosenek związana była z ochroną środowiska naturalnego, przyrodą i ekologią. Starsi uczniowie zaprezentowali się w znanych utworach z ułożonym przez siebie tekstem. Dodatkowym atutem były przygotowane przez dzieci choreografie oraz stroje.
Po burzliwych obradach komisja ogłosiła następujące wyniki:
Klasy I-III: I miejsce - IIIc, II miejsce - IIb, III miejsce - Ic, wyróżnienie - kl. Id i IIIa
Klasy IV-VI: I miejsce - IVa, II miejsce - Vb, III miejsce - IVb, wyróżnienie - kl. Vb

Wszystkim gratulujemy wspaniałych występów.

24 kwietnia 2016 r.

24 kwietnia uczniowie klas szóstych odwiedzili szkolę Sukces. Organizatorzy chcieli pokazać, jak placówka wygląda od wewnątrz, co w niej jest ciekawego i w jaki sposób można zagospodarować tu swój czas. Stąd zaangażowani w organizację dnia otwartego w szkole nauczyciele oraz uczniowie kilku klas swoim gościom mieli do zaproponowania wiele ciekawych zajęć m.in. pokaz samoobrony i pokaz udzielania pierwszej pomocy, eksperymenty chemiczne czy rozwiązywanie testów językowych przy pomocy telefonów komórkowych. Wszyscy uczniowie z wielkim zainteresowaniem uczestniczyli w zajęciach. Wszyscy świetnie się bawili.

8 kwietnia 2016 r.

Wyjście do CKiSE uczniów klas I-III na bajkę edukacyjną "Koziołek Matołek w Chinach".

5 kwietnia 2016 r.

SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY

4 kwietnia  2016 r.

Spotkanie z pracownikiem Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej /SANEPID-u/ nt. "Nie pal przy mnie proszę" w ramach programu edukacji antytytoniowej dla uczniów klas I-III. Spotkanie odbyło sie z uczniami klas drugich.

1 kwietnia 2016 r.

Udział uczennic klasy 6b w akcji czytanie literatury polskiej w białogardzkich autobusach MZK

ŚWIĘTO MATEMATYKI [reportaż zdjęciowy]

Dzień Matematyki zorganizowano w naszej szkole po raz drugi. Obchody święta „królowej nauk” trwały przez cały miesiąc marzec.

Obchody rozpoczęto Międzynarodowym Konkursem Matematycznym „Kangur”, który odbył się 17 marca. W szkole podstawowej konkurs jest rozgrywany w trzech grupach wiekowych. Najlepsi matematycy naszej szkoły zmagali się z zadaniami w kategorii Żaczek, Maluch i Beniamin. Na wyniki niecierpliwie czekamy.

Szkolne Święto Matematyki to nie tylko Kangur, ale również konkursy dla wszystkich uczniów.

14 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Liczby π, w ramach którego uczniowie mieli przygotować plakaty z najsłynniejszą liczbą świata - ludolfiną.

30 marca dla klas czwartych i piątych odbył się konkurs matematyczno-przyrodniczy MP5. I etap składał się z 20 zadań zamkniętych o treściach matematycznych oraz przyrodniczych. Do II etapu przeszło 10 uczniów, którzy uzyskali najwyższe wyniki z I części.

Podsumowaniem działań matematycznych dnia 31 marca był apel , na którym uczniowie klasy V b i VI b zaprezentowali humorystyczne wiersze o matematyce oraz wcielili się w postacie słynnych matematyków. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję zmierzyć się w konkursie „Skojarzenia matematyczne” oraz „Jeden z siedmiu”. Rywalizacja była niezwykle zacięta. Każdy zespół musiał odpowiadać na bardzo podchwytliwe pytania matematyczne.

W tym dniu również najmłodsi uczniowie naszej szkoły świętowali dzień królowej nauk pod hasłem „Matematyka na sportowo”. Klasy I-III na hali sportowej rywalizowały ze sobą w konkurencjach sportowo-matematycznych. Wykonywali obliczenia na czas i układali skomplikowane tangramy wykonując przy tym ćwiczenia sportowe.

21 marca 2016 r.

Obchody pierwszego dnia wiosny - przedstawienie klas młodszych i konkurs na najciekawsze przebranie za wiosnę.

TRZYMAJ FORMĘ

W naszej szkole można ciekawie spędzić przerwy. Uczniowie spacerują, rozmawiają z kolegami, bawią się, powtarzają materiał na następną lekcję, jedzą śniadanie.

Od niedawna można inaczej spędzić czas między lekcjami. Od marca w ramach programu „Trzymaj formę” w każdy piątek na długiej przerwie będą odbywać się cykliczne spotkania na holu szkoły – ćwiczenia przy muzyce. Pomysłodawcami akcji są opiekunki Samorządu Uczniowskiego – p. Ewa Sienkiewicz i p. Beata Sawicka oraz pedagodzy szkolni. Zainteresowanie uczniów przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Już na pierwszym spotkaniu dzieci z wielką radością i zaangażowaniem wykonywały wszystkie ćwiczenia. Taka akcja to wspaniała zabawa, integrująca uczniów i doskonały sposób na aktywność ruchową w szkole.

7-9 marca 2016 r.
Rekolekcje wielkopostne

Trzy dni trwały rekolekcje wielkopostne dla uczniów SP5 w Białogardzie. Poprowadził je ks. Grzegorz Jagodziński, proboszcz parafii Trójcy Przenajświętszej w Mierzynie. Uczniowie nie tylko z zainteresowaniem słuchali nauk rekolekcyjnych głoszonych przez ks. Grzegorza, ale także uczyli się nowych piosenek religijnych. "Czym chrześcijanin napełnia duszę" oraz co jest najważniejsze w życiu ucznia Jezusa, to niektóre z tematów głoszonych podczas rekolekcji szkolnych. Do pomocy zaangażowały się wolontariuszki z SKC naszej szkoły przy ewangelizacyjnych pantomimach. Niektórzy odkryli swoje ukryte talenty teatralne. Wspólny śpiew, dobrze spędzony czas i Eucharystia na zakończenie rekolekcji, były dla uczniów SP5 spotkaniem z Jezusem, którego wszyscy jesteśmy Jego uczniami.

2 marca 2016 r. [reportaż zdjęciowy]

Witamy w stumilowym lesie. DZIEŃ OTWARTY dla przyszłych uczniów.

29 lutego 2016 r.

Lekcja teatralna da klas IV-VI. Kultura żywego słowa. [reportaż zdjęciowy]

 

23 i 25 lutego 2016 r.

Pasowanie na czytelnika klas pierwszych to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej. Organizowane co roku przez bibliotekę, weszło już na stałe do kalendarza szkolnych wydarzeń. Głównym celem tej imprezy czytelniczej jest reklama biblioteki szkolnej i zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z jej zbiorów. [gazetka szkolna]

17 lutego 2016 r.

Koncert umuzykalniający "Ach te wynalazki".

16 lutego 2016 r.

Apel promocyjny - wyróżnienie najlepszych uczniów I śródrocza roku szkolnego 2015/16 [osiągnięcia].

Międzyszkolny Turniej "Białogard trzyma formę" dla klas piątych w Gimnazjum nr 2.

3 lutego 2016 r.

Wizyta przedszkolaków w naszej szkole [reportaż zdjęciowy]

3 lutego 2016 roku podczas trzeciego dnia ferii gościliśmy dzieci z Przedszkola nr 1, które w roku szkolnym 2016/2017 mogą rozpocząć naukę w naszej szkole. Przedszkolaków z opiekunami przywitała Dyrekcja szkoły i oprowadziła po szkole. Maluchy miały okazję zobaczyć sale lekcyjne, świetlicę, bibliotekę, salę komputerową i salę gimnastyczną. Później na maluchy czekały liczne atrakcje, gry i zabawy, zajęcia muzyczno-ruchowe, zajęcia plastyczne i multimedialne. W swobodzie twórczego działania dzieci miały możliwość odkrycia, że udana praca plastyczna to taka, przy której powstawaniu wszyscy czerpią satysfakcję ze wspólnej zabawy. Dzieci pracowały w trzech grupach. Na zakończenie dzieci obejrzały przedstawienie pt.  "Zima" w wykonaniu pierwszoklasistów naszej szkoły, klasy Id i Ie. Dla przedszkolaków był to dzień pełen wrażeń emocji. Do przedszkola dzieci wróciły zadowolone, ze swoimi pracami plastycznymi i folderami szkoły w rękach.

25-29 stycznia 2016 r.

Spotkania z policjantem nt. Bezpieczne ferie.

22 stycznia 2016 r.

Konkurs kolęd i pastorałek.

13 stycznia 2016 r.

Koncert umuzykalniający "Kolędy świata".

12 stycznia 2016 r.

Próbny sprawdzian szóstoklasisty z OPERONEM.

8 stycznia 2016 r.

Edukacja przyrodnicza na żywo - SPOTKANIA Z PRZYRODĄ.

22 grudnia 2015 r.

Tradycyjnie, 22 grudnia odbyło się w szkole przedstawienie bożonarodzeniowe przygotowane przez p. Bożenę Wronę i ks. Michała Piwowar wraz z uczniami klasy IV a. Młodzi aktorzy wykazali się wielkim talentem teatralnym i wokalnym. Przygotowania do świątecznego przedstawienia trwały miesiąc.

21 grudnia 2015 r.

Jak co roku w naszej szkole odbyły się MIKOŁAJKOWE ZMAGANIA - zawady sportowe dla klas I-VI oraz oddziału przedszkolnego połączone z zabawą. Każda klasa wystawiła kilkuosobowe zespoły, które brały udział konkurencjach. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem wykonywali polecenia organizatorów i walczyli o zwycięstwo.

19 grudnia 2015 r.
/sobota/

Występy na Placu Wolności, wspólne kolędowanie. Występ uczniów klas I d, I e, VI a, VI b

11 grudnia 2015 r.

CIASTECZKOWY PIĄTEK przygotowany przez uczniów i rodziców kl. III a.

Spotkanie z fizjoterapeutkami – klasa I b i I e

11 grudnia PIERWSZAKI z klas: Ib i Ie wzięły udział w spotkaniu z Panią Dorotą Adamczewską oraz Panią Ewą Ziółek, które wykonują zawód fizjoterapeuty. Celem zajęć było zapoznanie uczniów ze zmysłami, za pomocą których człowiek poznaje świat. Poza tym dzieci dowiedziały się, na czym polega praca fizjoterapeuty. Uczniowie uczestniczyli w zabawach badawczych (z różnymi przedmiotami), w których mogli sprawdzić czy wszystkie ich zmysły funkcjonują prawidłowo.

10 grudnia 2015 r.

Mikołajkowa Spartakiada Przedszkolaków w hali sportowej LO.

8 grudnia 2015 r.

CIASTECZKOWY WTOREK
Szlachetne ciasto na szlachetną paczkę. Sprzedaż ciast upieczonych przez chętnych nauczycieli.

7 grudnia 2015 r.

Tego dnia uczniowie klas młodszych w CKiSE obejrzeli spektakl edukacyjno-integracyjny Teatru Lalek MARKO pt. Mały Marko w głębinach mórz.

4 grudnia 2015 r.

VII Mikołajkowy Turniej Sumo o Puchar Dyrektora SP5.

CIASTECZKOWY PIĄTEK przygotowany przez uczniów i rodziców klasy III b.

2 grudnia 2015 r.

Na holu szkoły odbyła się loteria, której dochód zostanie przeznaczony na szlachetną paczkę.

27 listopada 2015 r.

Spotkanie ze strażnikami ochrony kolei dotyczące bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych. [reportaż zdjęciowy]

26 listopada 2015 r.

Andrzejki to ostatnia chwila do zabawy tuż przed nadchodzącym adwentem. Z tej okazji 26 listopada odbyła się dyskoteka andrzejkowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Ulubiona muzyka uczniów i dekoracje sprawiły, że wszyscy poczuli tę niezwykłą atmosferę i cudownie się bawili.

24 listopada 2015 r.

Koncert umuzykalniający pt. "Różne kraje, różne muzykowanie".

 

Żywa lekcja historii z bractwem KERIN - "Rycerze i ich zwyczaje" [reportaż zdjęciowy]

23 listopada 2015 r.

Lekcja teatralna dla klas IV-VI. Spotkanie z aktorami Teatru Polskiego ze Szczecina pn. Inne środki wyrazu aktorskiego. Mimika, gest, ruch sceniczny.

Dla I etapu edukacyjnego - internetowy teatr dla szkół, „Historia Śnieżki” z Teatru Maska z Rzeszowa.

20 listopada 2015 r.

20 listopada klasę II e odwiedzili funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Białogardzie. Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo. Policjanci rozmawiali z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po ulicach miasta, a w szczególności omówili zasady bezpiecznej drogi do szkoły i ze szkoły. Pokazali niektóre znaki drogowe. Przypomnieli również o korzyściach płynących z noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze. Przypomnieli jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród dzieci opowiadania o codziennej pracy policji. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań. Szczególnie ciekawiło je, jak zostać policjantem oraz kiedy można otrzymać kartę rowerową i prawo jazdy. Dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać, do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

Rodzice Czytają Dzieciom

Aby zachęcić najmłodszych uczniów do czytania, co roku organizowany jest w naszej szkole program "Rodzice Czytają Dzieciom". 20 listopada klasę I b odwiedził p. Marcin Adamczewski, który zaprezentował dzieciom bajkę pt. "Zagubione zwierzątko".

W dniu 19.11.2015 r. klasę 1 d odwiedził tata Gabrysia - pan Karol Kryca. Przeczytał dzieciom bajkę "Kot w butach". Po wysłuchaniu dzieci wzięły udział w quizie oraz kolorowały wizerunek Kota w butach.

6 listopada 2015 r. [reportaż zdjęciowy]

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia - tak głosi stare porzekadło. Dzięki niemu nasze dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. A ponieważ przysłowia są mądrością narodów każdy z nas powinien wziąć je do serca. Dlatego 6 listopada uczniowie klas I-III SP5 wzięli udział w akcji edukacyjnej Śniadanie daje moc. Celem przedsięwzięcia było zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka.

 

 Bal Wszystkich Świętych [więcej...]

29 października 2015 r. [reportaż zdjęciowy]

29 października 2015 r. uczniowie klas II c i II d złożyli wizytę w Białogardzkim Schronisku dla bezdomnych Zwierząt „SOS” w Klępinie. Przy okazji tej wizyty dzieci zwiedziły schronisko i zapoznały się z warunkami w jakich przebywają zwierzęta oraz przekazały dary w postaci karmy dla podopiecznych schroniska. W czasie wizyty uczniowie mieli również możliwość zaopiekowania się choć przez chwilę bezdomnymi psami przebywającymi w schronisku. Dzieci z wielką przyjemnością nakarmiły i wyprowadziły niektóre ze zwierząt na krótki spacer po terenie schroniska.

Na zakończenie uczestnicy wycieczki wzięli udział we wspólnym ognisku, piekli kiełbaski, następnie mieli czas na gry integracyjne oraz swobodne zabawy na świeżym powietrzu.

Maraton Czytania

23 października jest Międzynarodowym Dniem Bibliotek Szkolnych. W ramach uczczenia tego ważnego święta w "Piątce" odbył się Maraton Czytania. Nasi nauczyciele zaprezentowali uczniom klas IV i V ulubione lektury swojego dzieciństwa. Odczytane zostały m.in. fragmenty "Opowieści z Narni", "Ani z Zielonego Wzgórza", "Dziewczynki z szóstego księżyca", czy "Małego Księcia". Duże zaangażowanie oraz aktorskie zdolności nauczycieli skutecznie zachęciły naszą młodzież do sięgnięcia po książki przez nich wybrane.

21 października 2015 r.
Między nami kobietkami

 21 października odbyło się spotkanie dla dziewcząt klas VI w ramach programu edukacyjnego „Między nami kobietkami”. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Celem tego programu jest przygotowanie dziewcząt do pierwszej miesiączki, uzupełnienie wiedzy z zakresu dojrzewania, wyrobienie właściwych nawyków higienicznych. Na zakończenie każda z uczestniczek otrzymała pakiet próbek produktów sanitarnych.

19-23 października 2015 r. - Tydzień pierwszej pomocy

Uczniowie klas młodszych, w ramach realizacji programu "Ratujemy i uczymy ratować", uczestniczą w zajęciach z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Dowiadują się na nich, jak ważna jest pierwsza pomoc przedmedyczna i jak ją zorganizować, aby była skuteczna. Dzieci obejrzały film edukacyjny o Doktorze Kręciołku. Wzięły również udział w zajęciach z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, przeprowadzonych przez profesjonalnych ratowników medycznych. Wykonywały resuscytację krążeniowo- oddechową. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem ćwiczyli masaż serca z oddechami ratowniczymi. [reportaż zdjęciowy]

9 października 2015 r..
„DZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKA” [reportaż zdjęciowy]

9 października 2015 r. uczniowie klas II b i II d przy bardzo sprzyjającej pogodzie wybrali się na wycieczkę do Stajkowa do szkółki leśnej połączoną z obchodami „Dnia Pieczonego Ziemniaka”. Dzieci pod kierunkiem Pani Katarzyny Stypuły zostały oprowadzone po terenie szkółki, otrzymały szczegółowe informacje na temat różnych gatunków drzew: sosna, świerk, buk, modrzew, dąb. Miały również możliwość obejrzenia i zapoznania się z sadzonkami wyżej wymienionych drzew. Uczniowie bardzo chętnie zbierali także liście, owoce, które będą bardzo przydatne w czasie tworzenia albumu drzew.

Po zwiedzeniu szkółki dzieci wzięły udział we wspólnym ognisku, na którym upiekły pyszne ziemniaki. Następnie odbył się konkurs z nagrodami, który polegał na rozwiązaniu zagadek przyrodniczych sprawdzających wiedzę dzieci zdobytą w czasie wycieczki. Po ognisku dzieci miały czas na swobodne zabawy integracyjne z wykorzystaniem sprzętu terenowego.

Wszyscy uczestnicy dzięki wycieczce wzbogacili swoją wiedzę z zakresu przyrody oraz miło spędzili czas na świeżym powietrzu wraz z rówieśnikami.

Muzyka Chopina

W nowym roku szkolnym nasza szkoła kontynuuje współpracę z muzykami z Filharmonii Koszalińskiej. 9 października odbył się pierwszy koncert pod tytułem "Muzyka Chopina". Uczniowie z dużą przyjemnością wysłuchali najbardziej znanych utworów muzycznych polskiego wirtuoza - Fryderyka Chopina. Z niecierpliwością czekamy na kolejną dawkę pięknej muzyki.

Cała Piątka Czyta Dzieciom

Ruszyła kolejna edycja akcji czytelniczej z cyklu Cała Piątka Czyta Dzieciom. W tym miesiącu najmłodsi uczniowie z klas I – III wysłuchają bajki O rybaku i złotej rybce. W rolę recytatorów wcielają się starsi koledzy z klas VI.

24 września 2015 r.

 24 września uczniowie klas II B i II D wybrali się do Urzędu Miasta w Białogardzie. Celem wycieczki było poznanie budynku Urzędu Miasta, spotkanie z Burmistrzem i Sekretarzem Miasta oraz zapoznanie uczniów z zawodem urzędnika. Na zakończenie wizyty w Urzędzie dzieci otrzymały pamiątkowe kolorowanki z herbem i flagą Białogardu oraz słodki poczęstunek.

23 września 2015 r.

Internetowy Teatr dla szkół „O krasnoludkach i sierotce Marysi”.

Po raz kolejny najmłodsi uczniowie naszej szkoły mogli wziąć udział w Internetowym Teatrze dla Szkół. Tym razem pierwszaki, w bibliotece szkolnej, oglądały jedną z najpiękniejszych polskich baśni O Marysi i krasnoludkach, które każdego roku wychodzą spod ziemi, by pomagać ludziom. Ta barwna, pełna przygód opowieść o przyjaźni i miłosierdziu z zachowaniem uroku ówczesnego języka z pewnością zachwyciła dzieci.

19 września 2015 r.

W sobotę uczniowie klasy II D wraz z rodzicami i wychowawcą wybrali się na ognisko zorganizowane na Strzelnicy w Białogardzie. Dzieci w czasie spotkania miały okazję nie tylko samodzielnie upiec i zjeść pyszną kiełbaskę ale również z wielką radością i zaangażowaniem brały udział w konkursie sprawdzającym wiedzę z zakresu poszczególnych edukacji, konkurencjach sprawnościowych i swobodnych zabawach na świeżym powietrzu. Tego dnia nikomu nie zabrakło uśmiechu na twarzy, słońca oraz niezapomnianych wrażeń.

18 września 2015 r.

Z ekologią za pan brat Uczniom białogardzkiej „Piątki” nie są obojętne losy naszej planety, dlatego jak co roku wzięli udział w akcji Sprzątanie Świata. Celem akcji było budowanie świadomości ekologicznej, nauka selektywnej zbiórki odpadów, kształtowanie nawyków ekologicznych oraz działanie na rzecz ochrony środowiska. W dniu 18 września 2015 roku na czwartej godzinie lekcyjnej wyznaczeni nauczyciele wraz z uczniami udali się w teren. Młodzież zbierała śmieci w specjalnie przeznaczone do tego typu odpadów worki: kolor biały - szkło bezbarwne, żółty - plastik, metale, opakowania wielowymiarowe, kolor niebieski - papier, kolor zielony - szkło kolorowe, kolor czarny - odpady zmieszane.

Wycieczka do nadleśnictwa klas: Ib, Id, Ie [reportaż zdjęciowy]

3 września 2015 r.

POKAZ TAŃCA - lekcja integracyjno - edukacyjna dla najmłodszych.

Po raz kolejny do naszej szkoły zawitali instruktorzy Olimpijskiej Szkółki Tańca i Dobrych Manier. Goście zaprezentowali nam różne rodzaje tańców, między innymi hip-hop, jazz, walc oraz wiele innych. Gwoździem programu były poszczególne pokazy wszystkich kategorii tanecznych od najmłodszej do najstarszej grupy wiekowej. Po zakończeniu pokazu każdy uczeń dostał kartę zapisów na tańce. Nowym adeptom życzymy powodzenie!

 


UROCZYSTOŚCI SZKOLNE

24 czerwca 2016 r.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016.

8 maja 2016 r.

Obchody Dnia Zwycięstwa
10.00 - msza św. w intencji Ojczyzny
11.00 - uroczystości pod pomnikiem Orła Białego

W obchodach uczestniczyła delegacja klasy Vb i VIb.

3 maja 2016 r.

Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja
10.00 - msza św. w intencji Ojczyzny
11.00 - przemarsz i uroczystości pod pomnikiem Orła Białego

W uroczystościach 225. rocznicy uczestniczyła delegacja z klasy Va i VIb.

4 marca 2016 r.

Udział reprezentacji szkolnej (klasa 4a z wych. p. B. Wroną) w uroczystościach miejskich z okazji 71. rocznicy osadnictwa polskiego w Białogardzie.

10 lutego 2016 r.

Udział w uroczystościach miejskich z okazji 76 rocznicy I Masowej Deportacji Polaków na Sybir i Kazachstanu. Uczniowie klasy VI b z wychowawcą uczestniczyli w mszy świętej w intencji zesłańców i złożyli kwiaty pod Krzyżem Sybiraków na cmentarzu w Pękaninie.

11 listopada 2015 r.

11 listopada odbyły się uroczystości miejskie z okazji Święta Niepodległości. Delegacja naszej szkoły uczestniczyła w mszy św. w intencji Ojczyzny i złożyła kwiaty pod pomnikiem Orła Białego.

10 listopada 2015 r.

Apel z okazji Święta Niepodległości

10 listopada zebraliśmy się na uroczystym apelu z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie klas III przypomnieli najważniejsze wydarzenia z historii naszego kraju. Wysłuchaliśmy piosenek i wierszy patriotycznych, które skłoniły do refleksji nad ceną wolności. Dzieje naszego narodu pokazują przecież, że wolność nie była nam dana za darmo - trzeba było o nią walczyć. Dziś, w czasach szeroko rozumianej wolności, potrzebne są momenty refleksji nad tym, komu tę wolność zawdzięczamy i jak jest wielka. [reportaż zdjęciowy]

28 października 2015 r.

Dnia 28 października 2015 r. w Szkole Podstawowej nr 5 im. Wł. Broniewskiego w Białogardzie, odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci na uczniów szkoły podstawowej. Uroczystość uświetniła Wiceburmistrz Miasta Białogardu – pani Małgorzata Stachowiak. [więcej...]

14 października 2015 r.

Dzień Edukacji Narodowej potocznie zwany Dniem Nauczyciela to święto wszystkich pracowników szkoły. Z tej okazji uczniowie klasy IV c, pod czujnym okiem p. Beaty Sawickiej i p. Ewy Sienkiewicz, przygotowali krótki program artystyczny. W humorystyczny sposób przedstawili jeden dzień z życia nauczycieli i uczniów. Gwoździem programu był pokaz taneczny uczennic naszej szkoły. [reportaż zdjęciowy]

17 września 2015 r..

W 76. rocznicę agresji ZSRR na Polskę na cmentarzu w Pękaninie przy krzyżu poświęconym ofiarom sowieckich zbrodni zorganizowano uroczystość patriotyczną, w której uczestniczyła delegacja naszej szkoły – uczniowie z klasy VI b z wychowawcą Teresą Diakowicz.

1 września 2015 r.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

Niestety kalendarz jest bezlitosny zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Minęły wakacje, w szkołach zrobiło się gwarno. Zabrzmiał pierwszy dzwonek i odbyła się inauguracja nowego roku 2015/2016.

Mamy jeden oddział przedszkolny, po 5 klas pierwszych i drugich, po 3 klasy trzecie i czwarte, po 2 klasy piąte i szóste. Razem uczymy się w 21 oddziałach.

 

1 wrześnie to data ważna w kalendarzu nie tylko ze względu na początek roku szkolnego. To także dzień, w którym obchodzimy rocznicę wybuchu II wojny światowej. Z tej okazji uczniowie SP5 wzięli udział w miejskich uroczystościach upamiętniających wydarzenie. W upalnym słońcu, wśród łopoczących na wietrze flag i sztandarów nasza delegacja złożyła wiązanki kwiatów pod pomnikiem Orła Białego.


KONKURSY

wykaz konkursów - II semestr 2015/16

8 czerwca 2016 r.

Dnia 8 czerwca 2016r. odbył się Międzyszkolny Festiwal Piosenki Angielskiej i Niemieckiej. Do Festiwalu przystąpiło 34 piosenkarzy. Występowali w dwóch kategoriach wiekowych klas I-III i klas IV-VI i walczyli o Grand Prix Festiwalu w kategorii solista, duet i trio. Jury złożone z nauczycieli SP3, SP4, SP5 i przedstawiciela wydawnictwa Macmillan brało pod uwagę dobór repertuaru, wykonanie i ciekawa prezentację.

Zwycięzcami zostali:
TRIO KLAS I-III -Zofia Pożyczka ,Wiktoria Bryksa i Roksana Januszewska SP4
DUET KLAS I-III- Grzegorz Garbacewicz, Dawid Tylman SP5
SOLISTA KLAS I-III - Mikołaj Woźniak SP4
TRIO KLAS IV-VI- Alicja Drewnowska , Julia Kalbarczyk, Alicja Witkowska SP3
DUET KLAS IV-VI - Klaudia Kramek, Katarzyna Maszczyk SP5
SOLISTA KLAS IV-VI- Hanna Widz SP4

Zwycięzcy dostali dyplom GRAND PRIX, książkę i kredki ufundowane przez wydawnictwo Macmillan. Każdy z piosenkarzy otrzymał pamiątkowy dyplom za udział i kolorowe gadżety. Rada Rodziców zafundowała uczestnikom soczki.

Gośćmi specjalnymi Festiwalu byli absolwenci naszej szkoły Ewa Haik i Piotr Haik, którzy przepięknie zaprezentowali piosenki z angielskich musicali. Klasa IIIc wystąpiła w przedstawieniu „Kot w butach” Organizatorami byli nauczyciele języka angielskiego.

19 kwietnia 2016 r.

19 kwietnia, w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Rogowie, odbył się już kolejny Powiatowy Konkurs Ortograficzny. O tytuł Mistrza Ortografii walczyli uczniowie szkół podstawowych z powiatu białogardzkiego. Mistrzem Ortografii została uczennica naszej szkoły - Hanna Matusewicz :)

9 kwietnia 2016 r.

Konkurs ortograficzny "Mały Mistrz Ortografii" dla klas III - etap szkolny.
I miejsce: Hanna Matusewicz
II miejsce: Maria Gołębiowska
III miejsce: Jan Niemczyk

Na szczeblu powiatowym naszą szkołę będą reprezentowały Hania i Marysia.

1 kwietnia 2016 r.
KONKURS ZADAŃ ZAMKNIĘTYCH dla klas szóstych

Już po raz trzynasty uczniowie klas szóstych na podsumowanie zespołów problemowych przestąpili do KONKURSU ZADAŃ ZAMKNIĘTYCH. Dnia 1 kwietnia uczniowie klasy 6a i 6b zmagali się z pytaniami zamkniętymi.

Po I etapie zwyciężyła klasa VI a - średnia punktów drużyn: 17,1 na 20 możliwych punktów do zdobycia.
Najlepsze tempo pracy (liczba rozwiązanych testów) miało 10 drużyn: z klasy VI a - siedem drużyn i z klasy VI b - 3 drużyny. Rozwiązali 5 testów tj. odpowiedzieli na 100 pytań, jedna drużyna na 120 pytań.

Najlepsze drużyny w klasach /skuteczność/:
Wiktoria Kiełbasa i Emil Dąbrowski (19,0)
Agata Lewicka i Cezary Sienkiewicz (18,6)
Olaf Tomiałojć i Marcel Zieliński (18,25)
Weronika Malinowska i Alan Zwoliński (18,0)
Julia Nowicka i Tatiana Tarasewicz(17,75)

Weronika Nowaczyk i Natalia Psuja (16,25)
Szymon Płuciennik i Michał Słodkowski (16,0)

Etap drugi przed nami, wyłonią się zwycięzcy indywidualni.

30 marca 2016 r.

30 marca dla klas czwartych i piątych odbył się konkurs matematyczno-przyrodniczy MP5. I etap składał się z 20 zadań zamkniętych o treściach matematycznych oraz przyrodniczych. Do II etapu przeszło 10 uczniów, którzy uzyskali najwyższe wyniki z I części.
W II części konkursu uczniowie zadania losowali. Uczestnik sam decydował, za ile punktów chce rozwiązać zadanie. Zadania były za 2, 3 i 5 punktów. Uczeń podchodził czterokrotnie do losowania (2 razy do zadań matematycznych i 2 razy do zadań przyrodniczych).

Na koniec wszyscy uczestnicy dostali upominki i dyplomy za udział w konkursie.

I miejsce zajął Marek Krenca z klasy V a, II miejsce - Tomasz Sienkiewicz z klasy V b, III miejsce zajął ... z klasy IV b po dogrywce z ... i Michałem Gnasiem.

Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie gratulujemy!

23 marca 2016 r.

Szkolna biblioteka tętni życiem. Tuż przed przerwą świąteczną odbyła się w niej kolejna edycja konkursu bibliotecznego „Wiem i umiem - bo potrafię znaleźć”.

Ze względu na duże zainteresowanie ze strony uczniów zmieniono nieco zasady. W tym roku udział w konkursie wzięło aż 10 drużyn, które odpowiadały na pytania z 10 przedmiotów: język polski, matematyka, historia, plastyka, muzyka, sport, przyroda, język obcy, informatyka, religioznawstwo.

21 marca 2016 r.

Dzień Bezpiecznego Internetu 2016 r. obchodzono 9 lutego 2016 r. pod hasłem "Lepszy internet zależy od Ciebie!"

Przedsięwzięcia podjęte w naszej szkole związane z DBI tj. zajęcia warsztatowe, pogadanki w ramach zajęć komputerowych oraz konkurs plastyczny dla klas IV-VI realizowane były przez cały miesiąc luty.

21 marca zostały rozdane dyplomy i nagrody w konkursie plastycznym dla klas IV-VI.
W konkursie wzięło 19 uczniów.

I miejsce - Martyna Bizio i Agata Lewica z kl. 6a

II miejsce - Ada Ozimkowksa z kl. 4c

III miejsce - Nikola Jakubczyk z kl. 6a

wyróżnienie - Weronika Niedźwiecka z kl. 5b

11 marca 2016 r.

11 marca w CKiSE odbyły się miejskie eliminacje do Małego Konkursu Recytatorskiego współorganizowanego przez Amatorski Ruch Artystyczny Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Dzieci z białogardzkich szkół podstawowych rywalizował ze sobą w dwóch kategoriach: klasy I-III oraz klasy IV-VI. Spośród wszystkich uczestników jury wybrało i nagrodziło, w obu kategoriach, uczennice naszej szkoły. W kategorii klas I-III zwyciężyła Martyna Smukowska z klasy II a; w kategorii klas IV-VI, Wiktoria Machajewska z klasy IV a. Utalentowane recytatorki z naszej szkoły będą reprezentowały Białogard podczas eliminacji powiatowych. Zwyciężczyniom serdecznie gratulujemy!!

3 marca 2016 r.
Mały Konkurs Recytatorski
[reportaż zdjęciowy]

3 marca w naszej szkole odbył się Mały Konkurs Recytatorski, w którym wzięli udział uczniowie klas I - III i IV - VI. Uczniowie zaprezentowali wiersze i polską prozę. Jury po wysłuchaniu wszystkich uczestników wybrało najlepiej recytujących uczniów, którzy będą reprezentować szkołę w dalszych eliminacjach. Kolejny etap przesłuchań odbędzie się w Centrum Kultury i Spotkań Europejskich.

Do grona najlepszych recytatorów należą:
klasy I - III
I miejsce - Franciszek Zima, kl. I a
II miejsce - Hanna Matusewicz, kl. III c
III miejsce – Jan Niemczyk, kl. III b, Martyna Smukowska, kl. II a

klasy IV – VI
I miejsce - Wiktoria Machajewska, kl. IV a
II miejsce - Katarzyna Maszczyk, kl. IV a
III miejsce – Weronika Pawlak, kl. IV b

Wszystkim uczestnikom GRATULUJEMY!!!

Konkurs plastyczno-literacki

W dniach 26.01.2016r. - 17.02.2016 r. w naszej szkole odbył się I Konkurs Plastyczno –Literacki na „Najpiękniejszą Kartkę Walentynkową”, którego organizatorem i fundatorem nagród była p. Patrycja Suwała.

Aby wziąć udział w konkursie należało samodzielnie wykonać pracę plastyczną dowolną techniką, maksymalnie w formacie A4. Praca miała zawierać również krótki tekst literacki (w języku polskim) napisany samodzielnie i dotyczący wyrażania uczuć.

W konkursie udział wzięło 36 uczniów – 27 z klas I-III oraz 9 z klas IV-VI.

Głównymi kryteriami oceny prac były: pomysłowość, pracochłonność, estetyka wykonania oraz zawartość tekstowa. Prace zostały sprawdzone również pod kątem plagiatu. Jury w składzie: p. Patrycja Suwała, p. Urszula Bielawiec oraz p. Marta Zielonka-Materko wyłoniło zwycięzców w dwóch kategoriach:

KLASY I-III
I miejsce – Zuzia Prokopowicz Ib
II miejsce – Oskar Hasanović IIIc
III miejsce – Gabrysia Woźniak Ib

KLASY IV-VI
I miejsce – Ada Ozimkowska IVc
II miejsce – Tatiana Tarasewicz VIb
III miejsce – Nikola Jakubczyk VIa

17 lutego 2016 r.

Konkurs z Języka Angielskiego - etap wojewódzki.

18 grudnia 2015 r.
Konkurs na najładniejszą choinkę dla klas I-III

W konkursie wzięło udział 12 klas.
I miejsce - klasa III b
II miejsce - klasa I e
III miejsce - klasa I a

10 grudnia 2015 r.
Tę książkę warto przeczytać

W bibliotece szkolnej uczniowie klas IV-VI wzięli w udział w konkursie plastycznym pt. "Tę książkę warto przeczytać". Każda z siedmiu drużyn miała za zadnie stworzyć plakat reklamujący i zachęcający do przeczytania wybranej przez nich książki. Uczestnicy wykazali się pomysłowością co zaowocowało ciekawymi pracami.

3 grudnia 2015 r.

Konkurs Klasa Omnibusów w Gimnazjum nr 2 dla klas szóstych.

Konkursy Przedmiotowe

Wiktoria Kiełbasa zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego w konkursie języka angielskiego. W etapie rejonowym zdobyła 42 punkty z 45 możliwych. Konkurs na szczeblu wojewódzkim odbędzie się 17 lutego 2016 roku w Koszalinie.

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

Konkurs diecezjalny "Mój Kościół na Pomorzu"

Chętni uczniowie z klas III wzięli udział w konkursie diecezjalnym "Mój Kościół na Pomorzu". Uczniowie z pomocą rodziców przygotowali prace plastyczne przedstawiające kościoły Białogardu i okolic. Prace uczniów można zobaczyć na wystawie w kościele Ducha Świętego w Koszalinie w dniach od 11 do 25 października.

 Uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu odbędzie się 23 października 2015 r. (piątek) o godzinie 11.00.  

Konkursy Przedmiotowe

Pod koniec września odbyły się szkolne eliminacje do konkursów z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Zwycięzcy będą reprezentować szkołę na kolejnym etapie - rejonowym.

Zwycięzcy Szkolnego Konkursu Języka Polskiego:
I miejsce - Wiktoria Kiełbasa, Agata Lewicka, VI a
II miejsce - Hanna Siwek, VI a
III miejsce - Krzysztof Jankowski, VI a

Zwycięzcy Szkolnego Konkursu Matematyki:
I miejsce - miejsce Szymon Płuciennik, VI b
II miejsce - Wojciech Mroczek, VI b
III miejsce - Krzysztof Jankowski, Agata Lewicka, VI a

Zwycięzcy Szkolnego Konkursu Języka Angielskiego:
I miejsce - Wiktoria Kiełbasa, VI a
II miejsce -Korneliusz Wojnicz, VI a
III miejsce - Kacper Rosiński, V a
IV miejsce - Maciej Przybycień, VI b

  wydarzenia

WYDARZENIA SZKOLNE

UROCZYSTOŚCI SZKOLNE

KONKURSY

SPORT

 

 

 

SZKOŁA W KOLORZE PRAC I OBRAZÓW, czyli jak tworzymy

prace uczniów

  archiwum

Wydarzenia 2014/2015

Wydarzenia 2013/2014

Wydarzenia 2012/2013

Wydarzenia 2011/2012

Wydarzenia 2010/2011

Wydarzenia 2009/2010

Wydarzenia 2008/2009

Nie daj się agresji! [więcej...]

 

 

Strona główna Patron Historia Kadra pedagogiczna Samorząd Uczniowski Biblioteka Pedagog szkolny

Osiągnięcia Wydarzenia Plan zajęć Zajęcia pozalekcyjne Wykaz podręczników Galeria