• Szkoła Podstawowa nr 5 • im. Wł. Broniewskiego • ul. Kołobrzeska 23 • 78 - 200 Białogard • www.sp5bialogard.pl • email.:szkola@sp5bialogard.pl •
  menu

Strona główna

Patron

Historia

Kadra pedagogiczna

Samorząd Uczniowski

Biblioteka

Pedagog szkolny

Osiągnięcia/laureaci

Wydarzenia

Plan zajęć

Zajęcia pozalekcyjne

Wykaz podręczników

Galeria

Uczniowie

RADA RODZICÓW [więcej...]

  kontakt

Szkoła Podstawowa nr 5
ul. Kołobrzeska 23
78-200 Białogard

tel. 943127808; 723221692

   szkola@sp5bialogard.pl

       

 

 

WYDARZENIA 2014/2015

 

WYDARZENIA SZKOLNE

12 czerwca 2015 r.

Po raz kolejny Szkoła Podstawowa nr 5 zorganizowała Międzyszkolny Festiwal Piosenki Angielskiej, który cieszy się dużą popularnością wśród uczniów. W tym roku uczniowie z białogardzkich podstawówek rywalizowali w 5 kategoriach. Po wysłuchaniu wszystkich wykonawców jury przyznało wyróżnienia i nagrody. [więcej...]

1 czerwca 2015 r. [reportaż zdjęciowy]

Szkolny Związek Sportowy w Białogardzie zorganizował dla najmłodszych aktywny i pełen atrakcji Dzień Dziecka pod hasłem: „Sport i zabawa”. W programie imprezy, która odbyła się w hali sportowej naszej szkoły, były m.in. gry, zabawy i konkurencje sportowe. Wczesnym rankiem do sportowej rywalizacji stanęli uczniowie klas I-III szkół podstawowych, a o godz. 11.00 rozpoczęły się konkurencje dla dzieci z klas IV-VI. Zawody polegały na walce dziesięcioosobowych drużyn reprezentujących każdą ze szkół. Zawodnicy zmagali się w następujących konkurencjach: slalom z kozłowaniem piłki, rzuty osobiste do kosza, strzelanie goli do bramki.

W klasyfikacji generalnej I miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5.

29 maja 2015 r.
Przedstawienie "Diabeł w komputerze" [więcej...]

15 maja 2015 r. Życie bez tytoniu

W ramach akcji Życie bez tytoniu naszą szkołę odwiedziła pani pracująca w białogardzkim sanepidzie. Podczas spotkania z uczniami przeprowadziła pogadankę na temat szkodliwości palenia papierosów oraz konsekwencji zdrowotnych dla tzw. biernych palaczy. Największe wrażenie jednak zrobiło na słuchaczach zdjęcie zniszczonych płuc palacza. Ten pouczający wykład na pewno będzie przestrogą dla naszych uczniów, który dwa razy zastanowią się zanim sięgną po papierosa.

14 maja 2015 r. Królowie big beatu

Już po raz kolejny w tym roku szkolnym w naszej szkole gościli muzycy, którzy na co dzień grają w Filharmonii Koszalińskiej. Tym razem koncert nosił tytuł „Perły polskiego big beatu”. Muzycy w składzie: wokalista, instrumenty klawiszowe i skrzypce elektryczne zaprezentowali kilka wielkich, niezapomnianych utworów polskiego zespołu „Skaldowie”. Mimo 40 lat, jakie upłynęły od premiery tych przebojów, nie straciły one nic ze swojej wartości.

12 maja 2015 r.

W dniu  12 maja 2015 roku dzieci z oddziałów przedszkolnych wraz z wychowawczyniami: Katarzyną Hejza oraz Małgorzatą Szyperską gościli z wizytą w Urzędzie Miasta. Dzieci miały okazję zwiedzić siedzibę urzędu oraz osobiście poznać Pana Burmistrza. Spotkanie rozpoczęło się w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Białogard, gdzie dzieci mogły zająć miejsca i poczuć się jak prawdziwi radni podczas obrad. Z zaciekawieniem i wielką uwagą słuchały o pracy burmistrza miasta oraz zadawały mnóstwo pytań.
Dużym zainteresowaniem cieszył się gabinet włodarza miasta, każdy chciał chociaż przez chwilę usiąść na fotelu i poczuć się przez chwilę burmistrzem.
Nie mogło zabraknąć oczywiście wspólnego zdjęcia. Na koniec spotkania wszyscy otrzymali słodki poczęstunek.

6 maja 2015 r. Święta Majowe [reportaż zdjęciowy]

6-go maja uczniowie klas II przygotowali przedstawienie pod tytułem Święta Majowe. Ten krótki, treściwy, ale za to bardzo interesujący apel przypominał o bardzo ważnym wydarzeniu w historii Polski, a mianowicie o uchwaleniu Konstytucji 3-go maja. Została ona uchwalona w 1791 roku. Jej autorami byli król Stanisław August Poniatowski, Hugo Kołłątaj i Ignacy Potocki. Była ona pierwszą konstytucją w Europie i drugą na świecie (po Ameryce), dlatego warto o tym mówić! Późniejszym konsekwencjami była wojna w jej obronie oraz rozbiory naszego kraju.

30 kwietnia 2015 r.

Obchody Dnia Ziemi:
Udział w akcji "Sprzątanie Świata". Dnia 24 kwietnia br. uczniowie sprzątali wyznaczone tereny.

Konkurs piosenki ekologicznej. [więcej]

24-25 kwietnia 2015 r.

Wyjazd klasy IV b na Zieloną Szkołę do Ośrodka Ekologicznego w Lipiu.

15-17 kwietnia 2015 r.

Wyjścia do CKiSE na przedstawienie „LOKOMOTYWA” – klasy I-III

16 kwietnia 2015 r.

Sprawdzian klas III z OPERONEM

15 kwietnia 2015 r.

Wyjście klas VI na Dzień Otwarty w szkole SUKCES

14 kwietnia 2015 r.

Koncert umuzykalniający: Koszaliński kwintet akordeonowy – klasy I-III

10 kwietnia 2015 r.

Po raz kolejny w bibliotece szkolnej najmłodsi uczniowie mieli okazję wziąć udział w ,,Internetowym Teatrze Dla Szkół’’. Tym razem dzieci klas II obejrzały spektakl pt. ,,Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek’’ w wykonaniu teatru Baj Pomorski z Torunia. Główną bohaterką przedstawienia była pewna Żyrafa. Nie różniła się zbytnio od innych Żyraf – jedynym, co ją wyróżniało, był niewyobrażalny, uparty i przyczepiony do niej na stałe pech… Interaktywne przedstawienie okazało się strzałem w dziesiątkę. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spektakle.

1 kwietnia 2015 r.

Sprawdzian Szóstoklasisty – dzień wolny od zajęć dydaktycznych

26 marca 2015 r.

Kiermasz wielkanocny

24 marca 2015 r.

Wyjście na koncert Majka Jeżowska Show /klasy I-II/

23 marca 2015 r.

Obchody pierwszego dnia wiosny: "Dzień Śmiesznych Fryzur", konkurs na najładniejszą dekorację drzwi. [reportaż zdjęciowy]

Od wielu lat w naszej szkole zgodnie z tradycją uroczyście świętujemy nadejście Wiosny. Często ten dzień jest dla uczniów okazją do wagarów. Młodzież naszej szkoły pokazała, że to szczególne święto można spędzić inaczej. Z tej okazji wszystkie sale lekcyjne zostały pięknie udekorowane, a na głowach uczniów pojawiły się fantazyjne fryzury.

19 marca 2015 r.

Wyjazd do kina Kryterium w Koszalinie na lekcje kinową - klasy Ic, Id, Ie

 

9 marca 2015 r.

Szkolne obchody Dnia Kobiet

6 marca 2015 r. /godz. 10.00

Internetowy teatr TV: "Plastusiowy pamiętnik" dla klas pierwszych

5 marca 2015 r. [reportaż zdjęciowy]

 5 marca 2015 roku podczas Dnia otwartego gościliśmy rodziców z dziećmi, które w roku szkolnym 2015/2016 rozpoczną naukę w naszej szkole. Na ten czas cała szkoła zamieniła się w magiczny świat bajek. W każdej klasie na maluchy czekały liczne atrakcje, gry i zabawy. Czerwone kapturki z klas III pokazywały młodszym kolegom i rodzicom sale lekcyjne, świetlicę, bibliotekę, stołówkę.

18 lutego 2015 r.
Cyrk Szok w naszej szkole. [reportaż zdjęciowy]

13 lutego 2015 r.

Ach, cóż to był za bal…

W dniu 13.02.2015 r. nasze sale przedszkolne zamieniły się w magiczne miejsce. Rano do oddziałów przedszkolnych przyszły te same dzieci, które widujemy codziennie, lecz już po śniadaniu sale były pełne księżniczek, motylków, piratów oraz innych postaci z bajek, baśni oraz naszych marzeń. Zabaw oraz tańców było bardzo wiele. Nie zabrakło również konkursów. Dzieci chętnie zaśpiewały najnowsze hity z list przebojów. Po zakończeniu zabawy wszystkie dzieci zmęczone, lecz bardzo zadowolone wracały do swoich domów uśmiechnięte i pełne niesamowitych wspomnień. [reportaż zdjęciowy]

12 lutego 2015 r.

Zabawa karnawałowa [reportaż zdjęciowy]

Po ciężkiej pracy w I semestrze nauki uczniowie SP5 niewątpliwie zasłużyli na odpoczynek oraz dobrą rozrywkę w postaci zabawy karnawałowej, która odbyła się w naszej szkole w czwartek – 12 lutego. W bajkowej scenerii, przy pięknej muzyce dzieci bawiły się wspaniale. Dodatkową atrakcją były konkursy i zabawy, które dostarczyły mnóstwa radości. Najmłodsi nie zawiedli w swej pomysłowości, dzięki czemu na balu nie zabrakło księżniczek, rycerzy, piratów, Spiderman`ów, czarodziejek i cyganek. Stroje były barwne, oddawały nawet najdrobniejsze szczegóły wybranej postaci. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niekiedy nawet przerażenie. Wszyscy bawili się znakomicie, bo humor dopisywał zarówno dzieciom, wychowawcom jak i rodzicom.

10 lutego 2015 r.

Dzień Bezpiecznego Internetu. Hasło tegorocznych obchodów „Razem tworzymy lepszy Internet”.
W klasach I-VI zostały przeprowadzone zajęcia edukacyjne o bezpiecznym korzystaniu z Internetu. Uczniowie przygotowali również plakaty promujące bezpieczne korzystanie w sieci. [gazetka klas pierwszych]

15 stycznia 2015 r.
Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek [reportaż zdjęciowy]

W szkole odbył się kolejny Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek, w którym wzięli udział wszyscy uczniowie. Za sprawą przepięknie wykonanych pieśni jeszcze raz poczuliśmy magię świąt Bożego Narodzenia. Publiczność z zachwytem słuchała kolejnych utworów tych znanych, jak „Pójdźmy wszyscy do stajenki” czy „Wśród nocnej ciszy” i tych mniej znanych, jak np. „Pastuszek bosy”. Jury długo obradowało, bo wybór zwycięzców nie był łatwy, a różnice w przyznanych poszczególnym uczestnikom punktach były minimalne.

W kategorii klas 0 - II: I miejsce –kl. I b, pozostałe klasy otrzymały wyróżnienia.
W kategorii klas III – VI: I miejsce –kl. VI b i VI a, II miejsce –kl. IV a i IV b, III miejsce – kl. V a i V b.

13 stycznia 2015 r.

Pasowanie na czytelnika [reportaż zdjęciowy]

Do tradycji Szkoły Podstawowej nr 5 należy uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej. 13 stycznia dzieci odwiedziły bibliotekę. Podczas tegorocznego pasowania dzieci dowiedziały się, jak należy dbać o książki i jak się zachowywać w bibliotece. Zapoznały się ze zbiorami biblioteki i zasadami korzystania z nich. Dzieci wysłuchały próśb i rad z jakimi zwróciła się do nich książka. Obiecały, że zawsze będą dbać o swoje książki i je szanować. Najważniejszym momentem całej uroczystości było złożenie przez uczniów przyrzeczenia, po którym mogli przystąpić do wypożyczenia swojej pierwszej książeczki. Na pamiątkę pasowania dzieci otrzymały dyplomy oraz zakładki. Tego dnia biblioteka przeżyła prawdziwe oblężenie. Pierwszaki były bardzo podekscytowane i dumne, że samodzielnie mogły skorzystać ze zbiorów.

19 grudnia 2014 r.

Tradycyjnie, odbyły się w szkole Jasełka przygotowane przez klasę VI oraz kolegów z młodszych klas. Tym razem scenariusz Jasełek został opracowany na podstawie „Opowieści wigilijnej” Karola Dickensa. Nad przedstawieniem czuwali p. Bożena Wrona i ks. Michał Piwowar.

Piękna świąteczna dekoracja, ciekawa scenografia i brawurowa gra aktorska zachwyciła wszystkich widzów.

KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

Przed Świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole odbył się kiermasz ozdób świątecznych, przygotowanych przez uczniów kl. I-VI. Na specjalnie przygotowanych stoiskach znalazły się własnoręcznie wykonane bożonarodzeniowe dekoracje, m.in.: choinki z szyszek, stroiki, bombki itp. W pracach twórczych małym artystom pomagała p. Katarzyna Tylman. Kiermasz wzbudził ogromne zainteresowanie zarówno rodziców jak i dzieci. Ozdoby były bardzo pomysłowe i kolorowe. Piękne przedmioty cieszyły oko, pomysłowość twórców zachwycała licznie zgromadzonych gości.

16 grudnia 2014 r.

Koncert umuzykalniający „Piękne głosy solo i w duecie”.

CIASTECZKOWE PIĄTKI

12 grudnia 2014 r. - klasa III a

5 grudnia 2014 r.  - klasa VI b

11 grudnia 2014 r.

Internetowy Teatr Telewizji: „Biegnijcie do szopki”. Tym razem spektakl mieli okazję obejrzeć w szkolnej bibliotece uczniowie klas trzecich.

5 grudnia 2014 r.

5 grudnia do oddziałów przedszkolnych przybył niecierpliwie oczekiwany gość - Św. Mikołaj [więcej...]

1 grudnia 2014 r.

Żywa lekcja historii w wykonaniu bractwa rycerskiego KERIN

CIASTECZKOWE PIĄTKI

7 listopada 2014 r. - klasy V b
21 listopada 2014 r. - klasa VI a

27 listopada 2014 r.

Wyjście do CKiSE na Kinowe Spotkania Młodych
kl. I-III: Teatr. Różne formy i rodzaje + pełnometrażowa bajka, godz. 8.45
kl. IV-V: Plany filmowe + pełnometrażowy film, godz. 11.15

Zabawa andrzejkowa to impreza, która co roku cieszy się w naszej szkole dużą popularnością zarówno wśród tych najmłodszych jak i tych nieco starszych. Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę andrzejkową na korytarzu szkolnym, posiłek oraz wróżby. Dzieci z klas I-III bawiły się od godziny 14:00 do 16:00. Następnie parkiet należał do klas starszych. Młodzież bawiła się przy muzyce serwowanej przez DJ. W odświętnie przystrojonych klasach na uczniów czekał słodki posiłek oraz wróżby. [reportaż zdjęciowy]

25 listopada 2014 r.

 „O już sterczą uszka oba, teraz nam się miś podoba!!!”

W dniu 25 listopada 2014 roku dzieci już od rana przybywały do przedszkola ze swoimi ulubionymi pluszowymi misiami, ponieważ w tym dniu świętowaliśmy DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA. Po zabawie integracyjnej przedszkolaki poznały historię misia, potem uczestniczyły w teatrzyku „Przygoda misia”, przedstawiały swoje misiaczki, składały im wesołe życzenia, śpiewały wesołe piosenki, bawiły się w wyliczanki. Wspólnie wykonały pracę plastyczną – Mój Miś. [reportaż zdjęciowy]

20 listopada 2014 r.

Dnia 20 listopada 2014 r. w sali gimnastycznej odbył się pokaz żonglowania piłkami w wykonaniu pana Janusza Chomontka, wielokrotnego rekordzisty Księgi Rekordów Guinnessa w podbijaniu różnego rodzaju piłek. W czasie występu sportowiec brał na scenę dzieci z różnych klas. Uczniowie podbijali piłkę nogą , następnie odbijali piłkę.

17 - 21 listopada 2014 r.

Wschodnia sztuka origami zagościła w progach naszej szkoły. Na szkolnym korytarzu powstała niezwykła wystawa. Uczniowie wszystkich klas mogli zaprezentować swoje małe dzieła sztuki. Obok okazałych łabędzi można było podziwiać różne egotyczne zwierzęta wykonane przez naszych najmłodszych uczniów. Dopełnieniem tej bajkowej scenerii okazały się kwiaty. Szkoła rozkwitła dziesiątkami lilii, dzwonków, bratków.

Między nami kobietkami

10 listopada w naszej szkole odbyło się spotkanie dla dziewcząt klas VI w ramach programu edukacyjnego „Między nami kobietkami”. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Celem tego programu jest przygotowanie dziewcząt do pierwszej miesiączki, uzupełnienie wiedzy z zakresu dojrzewania, wyrobienie właściwych nawyków higienicznych. Na zakończenie każda z uczestniczek otrzymała pakiet próbek produktów sanitarnych.

14 listopada 2014 r.

Wycieczka przedszkolaków do białogardzkiego muzeum. [więcej...]

7 listopada 2014 r..

Zdrowe śniadanie w klasach I-III [reportaż zdjęciowy]

Zdrowe śniadanie w klasach I-III

 

BIAŁOGARDZKA „PIĄTKA” POZNAJE EUROPĘ – OD KUCHNI! [więcej...]

 

6 listopada 2014 r.

W tym miesiącu w bibliotece szkolnej klasy V miały okazję wziąć udział w ,,Internetowym Teatrze Dla Szkół’’. Podczas spotkania uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność obejrzeć spektakl pt. ,,Dziób w Dziób’’ w wykonaniu teatru Baj Pomorski z Torunia. Tematem przedstawienia była tolerancja. Główny bohater to wróbel Przemek, poszukujący przyjaciół. Akcja dramatu rozgrywa się na jednym z blokowisk, w którym o przywództwo walczy grupa gołębi z kotem.

31 października 2014 r. [reportaż zdjęciowy]

Dnia 31 października 2014r. w obecności dyrektor Agaty Skowrońskiej, nauczycieli i licznie zgromadzonych rodziców, dziadków, rodzeństwa, dzieci z oddziałów przedszkolnych – Motylków i Tygrysków złożyły uroczyste ślubowanie i stały się pełnoprawnymi starszakami.

Uroczystość rozpoczęły artystyczne popisy dzieci, wierszyki, piosenki i tańce. Podczas ślubowania dzieci przyrzekały uczyć się, aby przynosić radość i dumę rodzicom, nauczycielom i samym sobie. Aktu pasowania dokonała pani dyrektor wręczając naszym bohaterom dyplomy, które z pewnością będą wspaniałą pamiątką z okresu pobytu w przedszkolu. Na zakończenie na dzieci czekał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za współpracę w organizacji tej uroczystości.

wychowawcy: mgr Katarzyna Hejza, mgr Małgorzata Szyperska

 Pasowanie na starszaka

30 października 2014 r.

Dnia 30 października dzieci z oddziałów przedszkolnych wyruszyły na cmentarz. Wycieczka odbyła się w związku ze zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych. Jej celem było uprzątnięcie opuszczonych grobów, zapalenie zniczy i chwila zadumy. Spacer alejkami cmentarza był dla dzieci ogromnym przeżyciem, szły skupione i bardzo zaciekawione. Dopisała nam piękna, słoneczna pogoda.

 

Przedstawienie o jesieni [reportaż zdjęciowy]

Przedstawienie o jesieni

 

20-24 października 2014 r.

Tydzień Pierwszej Pomocy – w ramach realizacji Programu Profilaktyki

15 października 2014 r. [reportaż zdjęciowy]

13 października 2014 r.

Wyjście do CKiSE na przedstawienie Narodowego Teatru Edukacji:

kl. I-III: Pan Andersen – godz. 10.10

kl. IV-VI: Gniazdo – godz.11.40

6 października 2014 r. [reportaż zdjęciowy]

6 października 2014r. do naszej szkoły przybył niezwykły gość –pan iluzjonista. Wraz ze swoją asystentką zaprezentowali nam niezwykły pokaz magii. W czasie godzinnego występu zaprezentował zebranym swoje magiczne sztuczki. Uczniowie mogli podziwiać m.in. zaczarowane sznurki, niezwykłą świecę, latający stolik, znikające lub pojawiające się nagle przedmioty, przecinanie osoby. W tym niezwykłym show artyście asystowali wybrani spośród publiczności uczniowie i nauczyciele. Iluzjonista uchylił rąbka tajemnicy i nauczył widzów triku z kartami. Pokazał, że nasz mózg łatwo oszukać.

Dzieciom i młodzieży bardzo podobał się występ artysty i każdy numer nagradzali gromkimi brawami. Iluzjonista w zdumienie wprowadził wszystkich swoim ostatnim pokazem, kiedy to zamknięto go w skrzyni, z której po chwili wyszła jego asystentka. Wszyscy jeszcze długo po występie komentowali to wydarzenie i starali się rozszyfrować tajemnice iluzji.

Pokaz iluzji

 

Inauguracja akcji „Cała Piątka czyta dzieciom” [reportaż zdjęciowy]

W październiku 2014 roku biblioteka szkolna zainaugurowała kolejny (już szósty) rok akcji czytelniczej pod nazwą „Cała PIĄTKA czyta dzieciom” skierowaną do dzieci oddziałów „0” i uczniów klas pierwszych. Podczas comiesięcznych spotkań dzieci mają okazję wysłuchać różnych opowieści czytanych przez pracowników naszej szkoły.

 W bieżącym roku szkolnym najmłodsi uczniowie będą poznawać najpiękniejsze baśnie i legendy świata. W październiku wysłuchali legendy o przygodach dzielnego Szewczyka Dratewki. Jak zawsze na zakończenie każdego spotkania uczniowie otrzymują kolorowanki do wysłuchanej bajki oraz pamiątkowe dyplomiki przygotowane przez bibliotekarza.

4 października 2014 r.

Święto Latawca [więcej...]

1 października 2014 r.

Dnia 1 października na holu szkoły odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W głosowaniu brały udział klasy V-VI. W tym roku próbę podjęło 4 kandydatów, z których każdy zaprezentował swój program wyborczy. Ostatecznie zwyciężczynią została Marcelina Ćmoch, zastępcą Marcel Zieliński, a skarbnikiem Klaudia Mas. [galeria]

23 i 26 września 2014 r.

Spotkanie z ratownikami medycznymi i policjantem [więcej...]

25 września 2014 r.

Udział reprezentacji szkoły w „Czwartkach Lekkoatletycznych”

18 września odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu ,,Czwartki Lekkoatletyczne”, w których wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych. Można było skakać w dal, rzucać piłeczką palantową oraz pobiec na różnych dystansach. Dzięki tego typu spotkaniom, nasza młodzież może zaprezentować swoje sportowe talenty.

19 września 2014 r.

W tym dniu odbyło się coroczne Sprzątanie Świata. Akcja miała przypomnieć o ochronie środowiska. Grupa pierwszaków odwiedziła pobliskie nadleśnictwo. Maluchy były zadowolone ze spotkania z panem leśniczym. W sprzątaniu wzięły również udział klasy
II-VI. Klasy drugie i trzecie miały okazje posprzątać pobliski park. Starsi uczniowie udali się na ulicę Słoneczną. Uporządkowali tereny na obrzeżach rzeki.

Sprzątanie Świata-tereny przy ul. Słonecznej

Wycieczka klas pierwszych do Nadleśnictwa Białogard [więcej...]

Spotkania klas I z policjantem

Edukacja dla bezpieczeństwa – „Bezpieczna droga do szkoły” [galeria]

Jak co roku uczniowie klas pierwszych spotkali się z policjantem panem Jackiem Chodaniem, który przeprowadził zajęcia na temat "Bezpieczna droga do szkoły". Uczniowie zapoznali się z podstawowymi zasadami ruchu drogowego oraz obowiązującymi pieszych znakami drogowymi.

Pierwszaki chętnie uczestniczyły w zajęciach, wykazując się dosyć dużą wiedzą na temat jak poruszać się bezpiecznie po ulicy. Od pana policjanta każdy uczeń otrzymał Elementarz Gryfusia, aby w domu, wspólnie z rodzicami rysując i kolorując, utrwalać zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.

Spotkanie z policjantem: Bezpieczna droga do szkoły

12 września 2014 r.

12 września 2014 r. w sali gimnastycznej odbył się pokaz tańca instruktorów Olimpijskiej Szkółki Tańca i Dobrych Manier. Zaprezentowano nam różne rodzaje tańców, między innymi hip-hop, jazz, walc oraz wiele innych. Po zakończeniu pokazu każdy uczeń dostał kartę zapisów na tańce. Uczniowie naszej szkoły uczęszczają na treningi już czwarty rok. Być może będzie wśród nich mistrz taneczny. Życzymy powodzenia!

Pokaz tańca


UROCZYSTOŚCI SZKOLNE

8 maja 2015 r.

Uczniowie klasy V a z wychowawcą wzięli udział w uroczystościach miejskich z okazji Dnia Zwycięstwa. W kościele pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny przedstawiciele naszej społeczności szkolnej uczestniczyli w mszy świętej, a następnie pod pomnikiem Orła Białego złożyli wiązankę kwiatów.

3 maja 2015 r.

Święto Uchwalenia Konstytucji - udział reprezentacji klasy IV b w uroczystościach miejskich.

4 marca 2015 r.

Udział reprezentacji szkoły w uroczystościach miejskich z okazji "Dnia Osadnika". Naszą szkołę reprezentowała delegacja uczniów z klasy IV a z wychowawcą p. U. Bielawiec.

10 lutego 2015 r.

Udział reprezentacji szkoły w uroczystościach miejskich w 75. rocznicę I Masowej Deportacji Polaków na Sybir i do Kazachstanu.
W kościele pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny przedstawiciele naszej społeczności szkolnej  - uczniowie klasy V b z wychowawcą Teresą Diakowicz uczestniczyli w mszy świętej, a następnie złożyli kwiaty pod krzyżem poświęconym ofiarom sowieckich zbrodni na cmentarzu komunalnym w Pękaninie.

11 listopada 2014 r.

Święto Niepodległości - udział przedstawicieli szkoły w uroczystościach miejskich.

Dyrekcja szkoły wraz z uczniami z klasy Va i VIb wybrali się pod pomnik Orła Białego, aby złożyć kwiaty. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą, następnie wszyscy w uroczystej procesji udali się pod pomnik. Po przemówieniu burmistrza pana Krzysztofa Bagińskiego zebrani goście złożyli symboliczną wiązankę.

10 listopada 2014 r.

Z okazji Święta Niepodległości w szkole odbył się uroczysty apel upamiętniający 96. rocznicę odzyskania niepodległości. Przedstawienie przygotowali uczniowie klasy III c i VI a. [reportaż zdjęciowy]

28 października 2014 r.

Ślubowanie klas I [reportaż zdjęciowy]

 

14 października 2014 r. [reportaż zdjęciowy]

14 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły pod opieką pani U. Bielawiec przygotowali akademię dla naszych nauczycieli. Koledzy z różnych klas wykazali się m.in. śpiewem, recytacją wierszy, a nawet tańcem. Każdy nauczyciel oraz pracownik szkoły dostał pamiątkową zakładkę do książki oraz kwiatka.

Apel z okazji DEN

 

17 września 2014 r.

W 75. rocznicę agresji ZSRR na Polskę na cmentarzu w Pękaninie przy krzyżu poświęconym ofiarom sowieckich zbrodni zorganizowano uroczystość patriotyczną, w której uczestniczyła delegacja naszej szkoły – uczniowie z klasy VI b z wychowawcą Ewą Sienkiewicz.

1 września 2014 r.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

Niestety kalendarz jest bezlitosny zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Minęły wakacje, w szkołach zrobiło się gwarno. Zabrzmiał pierwszy dzwonek i odbyła się inauguracja nowego roku 2014/2015. W naszej szkole nastąpiła zmiana na stanowisku dyrektora. Przez 24 lata dyrektorskie obowiązki pełniła p. Regina Pokucińska, teraz przejęła je p. Agata Skowrońska.

Udział w uroczystościach miejskich z okazji 75. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

 


KONKURSY

29 kwietnia 2015 r.

Międzyszkolny Konkurs Umiejętności z Języka Angielskiego

Konkurs Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

16 kwietnia 2015 r.

Konkurs recytatorski „Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne” – eliminacje szkolne

16 kwietnia odbyły się już kolejne eliminacje do konkursu recytatorskiego „Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne” organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Jury przesłuchało 25 uczestników występujących w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III oraz IV – VI. Uczniowie zaprezentowali bardzo wysoki poziom artystyczny. Po bardzo burzliwych obradach komisja wybrała czworo uczniów, którzy będą reprezentować szkołę w eliminacjach miejskich.

Laureaci szkolnych eliminacji: Bianka Włodno, Klaudia Klimek, Wiktoria Kiełbasa
Krzysztof Jankowski

29-30 marca 2015 r.

Konkurs Zadań Zamkniętych dla klas VI

Już po raz dwunasty uczniowie klas szósty na podsumowanie zespołów problemowych przestąpili do KONKURSU ZADAŃ ZAMKNIĘTYCH. Uczniowie klasy VI a zmagali się z pytaniami zamkniętymi dnia 30 marca br. a uczniowie klasy VI b - 29 marca br.

Po I etapie zwyciężyła klasa VI a - średnia punktów drużyn: 16,02 na 20 możliwych punktów do zdobycia.
Najlepsze tempo pracy (liczba rozwiązanych testów) miało pięć drużyn: z klasy VI a - trzy drużyny i z klasy VI b - 2 drużyny. Rozwiązali 5 testów tj. odpowiedzieli na 100 pytań.

Najlepsze drużyny /tempo i skuteczność/:
Amadeusz Klimaszewski i Dawid Klimowicz (20,0) - kl. VI a
Weronika Kamińska i Martyna Łubniewicz (17,2) - kl. VI a
Wiktoria Hołowacz i Anna Sawiuk (15,8) - kl. VI a
Julia Pazdecka i Aleksandra Ścirka (19,0) - kl. VI a

Etap drugi przed nami, wyłonią się zwycięzcy indywidualni.

27 marca 2015 r.

Konkurs ze znajomości lektur klas II-III

[więcej]

Jako jedna z kilkuset szkół w całej Polsce, SP5 świętowała DZIEŃ MATEMATYKI. Został on stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce tego przedmiotu. Udział w grach i zabawach matematycznych miał na celu pokazać inną stronę tej nauki.
Matematyka może być przyjemna i dawać radość. Uczniowie klas IV –VI mogli sprawdzić swoje umiejętności matematyczne w najróżniejszych konkursach m.in.: na plakat parodiujący matematykę czy teleturniej „Jeden z sześciu”.
Zwycięzcy: I miejsce - klasa V b, II miejsce - klasa IV b, III miejsce - klasa VI a

25 marca 2015 r.

Szkolna biblioteka tętni życiem. Tuż przed feriami świątecznymi odbyła się w niej kolejna edycja konkursu bibliotecznego „Wiem i umiem - bo potrafię znaleźć”. Ze względu na duże zainteresowanie ze strony uczniów zmieniono nieco zasady. W tym roku udział w konkursie wzięło aż 10 drużyn, które odpowiadały na pytania z 10 przedmiotów: język polski, matematyka, historia, plastyka, muzyka, sport, przyroda, język obcy, informatyka, religioznawstwo. [reportaż zdjęciowy]

Po zaciętej walce wyłoniono zwycięzców:
I miejsce: Agata Lewicka, Wiktoria Kiełbasa, Maja Zdziechowicz;
II miejsce: Aleksandra Wosińska, Oliwia Ziółkowska, Martyna Bizio oraz Mikołaj Chołodecki, Justyna Lenkiewicz, Szymon Płuciennik;
III miejsce: Marek Krenca, Kacper Rusinek, Kacper Jastreb.

19 marca 2015 r.

Konkurs Matematyczny KANGUR i ŻACZEK

Młodzi matematycy z naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w szkolnych eliminacjach konkursu matematycznego – „Kangur”. Jak co roku konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Sprawdzić swoje umiejętności mogli uczniowie klas II w kategorii Żaczek, III-IV w kategorii Maluch i V-VI w kategorii Beniamin. Najlepsze wyniki otrzymali:

w kategorii Żaczek:
Zuzanna Wyrostek - wynik bardzo dobry (83,75 pkt.)
Grzegorz Garbacewicz - wyróżnienie (61,25 pkt.)

w kategorii Maluch:
Maciej Szefler - wyróżnienie 73,5 pkt.)

w kategorii Beniamin:
Amadeusz Klimaszewski - wyróżnienie (106,25 pkt.)

18 marca 2015 r.

Diecezjalny Konkurs Religijny

12 marca 2015 r.

Konkurs ZUCH - test zintegrowany

Mały Konkurs Recytatorski - eliminacje powiatowe

Konkurs religijny

Konkurs na najładniejszą bombkę

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia SP5 organizuje mnóstwo imprez związanych z tematyką świąteczną. Świetlica szkolna ogłosiła konkurs dla uczniów naszej szkoły na najładniejszą bombkę. Wybór był ogromnie trudny. Dzieci włożyły dużo wysiłku w stworzenie ozdób. Jury miało ogromny problem z wybraniem zwycięzców.

Ostatecznie miejsce pierwsze zajęła klasa I a, drugie - klasa III a, trzecie – klasa II b.

10 grudnia 2014 r.

10 grudnia odbył się konkurs recytatorski poezji Władysława Broniewskiego. Wzięli w nim udział uczniowie klas I-III oraz IV-VI. Podczas konkursu dzieci recytowały wybrany przez siebie wiersz, a publiczność oklaskiwała ich gromkimi brawami. Wiersze były ciekawe i barwnie zaprezentowane. Ocenie jury podlegały: opanowanie pamięciowe tekstu, dykcja oraz ogólne wrażenie artystyczne. Po burzliwych i trudnych obradach wyłoniono zwycięzców.

klasy pierwsze: I miejsce - Malwina Bohdziewicz, II miejsce - Paula Pustelnik, III miejsce – Natasza Janowska,

klasy drugie i trzecie: I miejsce - Hanna Matusewicz, II miejsce - Wiktoria Machajewska, III miejsce - Jan Niemczyk,

klasy IV – VI: I miejsce – Wiktoria Kiełbasa, II miejsce – Weronika Malinowska, III miejsce - Amelia Jankowska

25 listopada 2014 r.

Konkurs ortograficzny klas III: Mistrz Ortografii

18 listopada 2014 r.

Szkolny Konkurs Językowy "Złote Pióro" - etap klasowy

14 listopada 2014 r. piątek /godz.14.00

Konkurs Rejonowy z Matematyki w Gimnazjum nr 1

13 listopada 2014 r.  czwartek /godz.14.00

Konkurs Rejonowy z Języka Polskiego w Gimnazjum nr 1

9 października 2014 r. /godz. 12.50

Konkurs Języka Polskiego - etap szkolny

8 października 2014 r. / godz. 13.45

Konkurs matematyczny - etap szkolny

 

  wydarzenia

WYDARZENIA SZKOLNE

UROCZYSTOŚCI SZKOLNE

KONKURSY

SPORT

 

 

 

SZKOŁA W KOLORZE PRAC I OBRAZÓW, czyli jak tworzymy

prace uczniów

  archiwum

Wydarzenia 2013/2014

Wydarzenia 2012/2013

Wydarzenia 2011/2012

Wydarzenia 2010/2011

Wydarzenia 2009/2010

Wydarzenia 2008/2009

Nie daj się agresji! [więcej...]

 

 

Strona główna Patron Historia Kadra pedagogiczna Samorząd Uczniowski Biblioteka Pedagog szkolny

Osiągnięcia Wydarzenia Plan zajęć Zajęcia pozalekcyjne Wykaz podręczników Galeria