• Szkoła Podstawowa nr 5 • im. Wł. Broniewskiego • ul. Kołobrzeska 23 • 78 - 200 Białogard • www.sp5bialogard.pl • email.:szkola@sp5bialogard.pl •
  menu

Strona główna

Patron

Historia

Kadra pedagogiczna

Samorząd Uczniowski

Biblioteka

Pedagog szkolny

Osiągnięcia/laureaci

Wydarzenia

Plan zajęć

Zajęcia pozalekcyjne

Wykaz podręczników

Galeria

Uczniowie

RADA RODZICÓW [więcej...]

  kontakt

Szkoła Podstawowa nr 5
ul. Kołobrzeska 23
78-200 Białogard

tel. 943127808; 723221692

   szkola@sp5bialogard.pl

       

 

 

WYDARZENIA 2013/2014

 

WYDARZENIA SZKOLNE

25 czerwca 2014 r.

Liga zadaniowa klas [reportaż zdjęciowy]

12 czerwca 2014 r.

Wyjście klas VI do Gimnazjum nr 1 na przedstawienie profilaktyczne "Pinokio"

 Międzyszkolny Festiwal Piosenki Angielskiej

5 czerwca 2014 r.

Udział reprezentacji klas V i VI w miejskiej imprezie plenerowej "Wspólnie przeciw uzależnieniom"

14 maja 2014 r.

14 maja 2014 roku uczniowie VIa, VIb oraz Vb przedstawili na holu szkoły program artystyczny pt. „Polski maj”, w którym przypomnieli uczniom klas IV-VI o ważnych wydarzeniach majowych. Mówiono o historii święta robotniczego, które obchodzimy 1 Maja, o Konstytucji 3 Maja oraz o Dniu Flagi Narodowej – święcie, które ustanowił Sejm RP w 2004 roku jako wyraz szacunku dla symboli narodowych. Nie zapomniano o zwycięskiej bitwie Polaków pod Monte Cassino 18 maja 1944 roku. W inscenizacji wspomniano również o wielkim patriocie – papieżu Janie Pawle II, gdyż urodził się 18 maja oraz o pięknym święcie - Dniu Matki, które obchodzimy 26 maja. Zgromadzeni na sali widzowie mogli także posłuchać wierszy i pieśni związanych z przedstawionymi wydarzeniami. [reportaż zdjęciowy]

29 kwietnia 2014 r.

Światowy Dzień Zdrowia - przedstawienie dla klas I - III. [reportaż zdjęciowy]

 

30 kwietnia 2014 r.

Konkurs piosenki ekologicznej
3 godz. lekcyjna - klasy I-III
4 godz. lekcyjna - klasy IV-VI

[reportaż zdjęciowy]

25 kwietnia 2014 r.

Sprzątania terenów szkolnych (boisko, plac zabaw + spacer), sprzątanie terenów Nadleśnictwo Białogard, sprzątanie lasku przy ul. Słonecznej.

 

15 kwietnia 2014 r.

Dzień otwarty dla przedszkolaków. [reportaż zdjęciowy]

7 kwietnia 2014 r.

Przedstawienie pt. "Śladami Jana Pawła II" [reportaż zdjęciowy]

3 kwietnia 2014 r.

W tym dnie uczniowie klas szóstych odwiedzili Gimnazjum nr 1 w Białogardzie. Gimnazjum zorganizowało dzień otwarty.

1 kwietnia 2014 r.

Sprawdzian szóstoklasisty - punktualnie o godzinie 9.00 uczniowie klasy VI a i VI b rozpoczęli pisać sprawdzian, podsumowujący ich wiedzę i umiejętności.
Sprawdzian sprawdza umiejętności ujęte w pięciu głównych obszarach standardów wymagań egzaminacyjnych tj. czytanie, pisanie, rozumowanie, korzystanie z informacji i wykorzystanie wiedzy w praktyce.

Czas na pisanie 60 minut. Dlatego tak ważne jest dobre rozplanowanie czasu.

Sprawdzian dla każdego ucznia jest obowiązkowy, a to oznacza, że aby zakończyć naukę w szkole podstawowej trzeba do niego przystąpić. Na zakończenie roku szkolnego szóstoklasiści dostaną bowiem dwa dokumenty, jeden to świadectwo, drugi zaświadczenie z okręgowej komisji egzaminacyjnej potwierdzające, że dany uczeń sprawdzian pisał.

18 marca 2014 r.

Dnia 18 marca klasa VI b była w Gimnazjum nr 2 na dniu otwartym. Zwiedzili budynek szkoły, przyglądali się zajęciom w sali do j. angielskiego, chemii, biologii. Brali udział zajęciach sportowych... [reportaż zdjęciowy]

12 marca 2014 r.

Koncert umuzykalniający pt. PIF PAf dla klas I-III.

11 marca 2014 r.

11 marca br. uczniowie klasy IV b wzięli udział w bezpłatnym szkoleniu z zakresu obsługi komputera i korzystania z internetu w ramach programu "Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu".

Zaproszenie na warsztaty skierowane było do wszystkich białogardzian, więc nasza szkoła chętnie skorzystała z takiego zaproszenia.

Po skończonych zajęciach można było zauważyć duży poziom zadowolenia uczniów z własnych dokonań i umiejętności nabytych w trakcie zajęć. Każdy uczestnik warsztatów otrzymał świadectwo ukończenia szkolenia. [galeria]

6 marca 2014 r.

Teatr internetowy "Pułapka na myszy" A. Christie z Teatru Słowackiego w Krakowie. Z projekcji spektaklu skorzystali uczniowie klasy VI a i VI b.

17-31 lutego 2014 r.

FERIE ZIMOWE

Ferie to czas odpoczynku od nauki i szkoły. Pomimo tego uczniowie z białogardzkich szkół mieli możliwość skorzystania z bogatej oferty zajęć. Zajęcia prowadzone były wg wcześniej przedstawionego harmonogramu.

W naszej szkole zajęcia odbywały się w pierwszym tygodniu ferii. Były to zajęcia artystyczne prowadzone przez p. U. Bielawiec i zajęcia sportowe prowadzone przez p. G. Rudzika.

Na zajęciach artystycznych uczestnicy wykonywali prace w różnych technikach. Wykonywano wiosenne kwiaty z krepiny, dowolne tematycznie obrazy techniką rozcieranej plasteliny, zakładki do książek z wycinanek, obrazy z małych elementów (grafika piórkiem i tuszem), obrazy ze starych gazet i książek na szarych arkuszach papieru, kolorowe mandale (rysowanie i kolorowanie pastelami lub kredkami ołówkowymi).

Atrakcyjność wszystkich zajęć oceniona została przez uczestników pozytywnie. Po skończonych zajęciach można było zauważyć duży poziom zadowolenia uczniów z własnych dokonań i umiejętności nabytych w trakcie zajęć.

Uczniowie mieli okazję również skorzystać z wyjazdów na baseny.

14 lutego 2014 r.

Apel promocyjny - wyróżnienie najlepszych uczniów w I śródroczu roku szkolnego 2013/14. [galeria]

 

WALENTYNKI

13 lutego 2014 r.

Bal karnawałowy [reportaż zdjęciowy]

11 lutego 201 r.

Pokaz ratownictwa wodnego

11 lutego 2014 roku w parku Orła Białego uczniowie klas I-III mieli okazję obejrzenia, jak należy zachować się w sytuacjach kiedy ktoś wpada do lodowatej wody i jak iść z pomocą dbając równocześnie o swoje bezpieczeństwo. Funkcjonariusze zaprezentowali pokaz ratownictwa z wykorzystaniem profesjonalnego strażackiego sprzętu, w tym specjalnych sań.

Akcja została przygotowana specjalnie po to, aby przestrzec dzieci i młodzież przed niebezpieczeństwem zabaw na zamarzniętych akwenach wodnych w związku ze zbliżającymi się feriami. [galeria]

10 lutego 2014 r.

Akcja BEZPIECZNE FERIE - spotkania klas 0, I, II i III z policjantem.

4 lutego 2014 r.

Turniej sportowy dla kl. I i IV w ramach programu ADAPTACJA. [reportaż zdjęciowy]

10 stycznia 2014 r.

Konkurs kolęd i pastorałek. [galeria]

9 stycznia 2014 r.

Próbny sprawdzian szóstoklasisty.

20 grudnia 2013 r.

JASEŁKA i spotkania wigilijne w klasach. [reportaż zdjęciowy]

17 grudnia 2013 r.

Mikołajkowe zmagania klas. [galeria]

10 grudnia 2013 r.

10 grudnia obchodzony jest Dzień Praw Człowieka. Z tej okazji w naszej szkole było prezentowane przedstawienie dla klas II - VI. Uczniowie mieli okazję zapoznać się  prawami dziecka, aktorzy wyjaśniali ich znaczenie i pokazywali sposoby korzystania z praw. Występ został przygotowany przez uczniów klasy VI b pod kierunkiem wychowawcy pani Marty Zielonki - Materko i pedagoga szkolnego. [reportaż zdjęciowy]

Międzyszkolny Mikołajkowy Turniej Sumo [galeria]

5 grudnia 2013 r.

SPORT I ZABAWA - międzyszkolny turniej sportowy

 

8 i 22 listopada 2013 r.

CIASTECZKOWE PIĄTKI - w tych dniach mogliśmy skosztować wypieków
klasy V a i  klasy V b

26 listopada 2013 r.

Zabawa andrzejkowa [galeria]

20 listopada 2013 r.

Koncert umuzykalniający "Ze skarbca muzyki polskiej"

 

15 listopada 2013

Dzień Tolerancji

 

6, 7 listopada 2013 r.

Mini Piłka Ręczna dziewcząt i chłopców szkół podstawowych

 

28-31 października 2013 r.

Tydzień Pierwszej Pomocy - w ramach programu Profilaktyki

[reportaż zdjęciowy]

Każdy może nauczyć się podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Nawet skomplikowanie brzmiąca resuscytacja to w rzeczywistości kilka prostych czynności. Aby pomóc- trzeba wiedzieć jak to zrobić.

W dniach 28-31 października uczniowie klas I-III wzięli udział w zorganizowanym w szkole ,,Tygodniu Pierwszej Pomocy”. W ramach programu przeszkoleni nauczyciele przeprowadzili lekcje, na których w sposób praktyczny zapoznali uczniów z czynnościami, których wykonanie może przywrócić zdrowie lub uratować życie osoby potrzebującej pomocy. Sprzęt do nauki pierwszej pomocy przekazała Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

28 października 2013 r.

Teatr dla klas 0-III pt. "Powrót w krainę baśni"

 

4 i 18 października 2013 r.

CIASTECZKOWE PIĄTKI - w tych dniach mogliśmy skosztować wypieków
klas IV a i IV b

 

1 października 2013 r.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego.

 

21 września 2013 r.

21 września 2013 r. na terenie BOSiR odbyło się "Święto Latawca". W konkursie latawcowym wzięli udział również nasi uczniowie.

20 września 2013 r.

"Sprzątanie Świata"

 

17 września 2013 r.

17 września uczniowie klas pierwszych odbyli zajęcia na temat "Bezpieczna droga do szkoły" prowadzone przez policjanta, pana Jacka Chodania. Uczniowie zapoznali się z podstawowymi zasadami ruchu drogowego oraz obowiązującymi pieszych znakami drogowymi. Pierwszaki chętnie uczestniczyły w zajęciach, wykazując się dosyć dużą wiedzą na temat jak poruszać się bezpiecznie po ulicy. Od pana policjanta każdy uczeń otrzymał Elementarz Gryfusia, aby w domu, wspólnie z rodzicami rysując i kolorując, utrwalać zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. [galeria]

16 września 2013 r.

Program profilaktyczny "Między nami kobietkami" dla dziewcząt klas VI-tych

13 września 2013 r.

Pokaz tańca dla klas 0-IV.


UROCZYSTOŚCI SZKOLNE

27 czerwca 2014 r.

Podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego 2014 r. o godz. 9.00 dla klas I-III i godz.10.00 dla klas IV-VI dyrektor szkoły pani Regina Pokucińska wraz z wychowawcami poszczególnych klas wręczyła świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody uczniom, którzy w tym roku osiągnęli najwyższe wyniki w nauce oraz listy gratulacyjne dla rodziców najzdolniejszych uczniów. Wręczono również dyplomy za 100% frekwencję oraz nagrody i dyplomy dla tych uczniów, którzy zajęli wysokie miejsca w konkursach wiedzowych i sportowych.

Podczas apelu uczniowie II etapu edukacyjnego obejrzeli program artystyczny przygotowany przez wychowawców klas szóstych i ich podopiecznych. [reportaż zdjęciowy]

26 czerwca 2014 r.

Uroczystość z okazji pożegnania Pani Dyrektor Reginy Pokucińskiej,
która odchodzi na zasłużoną emeryturę. [reportaż zdjęciowy]

8 maja 2014 r.

Uczniowie klasy IV b z wychowawcą wzięli udział w uroczystościach miejskich z okazji Dnia Zwycięstwa. W kościele pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny przedstawiciele naszej społeczności szkolnej uczestniczyli w mszy świętej, a następnie pod pomnikiem Orła Białego złożyli wiązankę kwiatów.

3 maja 2014 r.

Święto Uchwalenia Konstytucji - udział reprezentacji klasy VI b w uroczystościach miejskich.

4 marca 2014 r.

Udział reprezentacji szkoły w uroczystościach miejskich z okazji "Dnia Osadnika".

10 lutego 2014 r.

Udział w uroczystościach miejskich uczczenia 74 Rocznicy Masowej Deportacji Polaków na Sybir.

12 listopada 2013 r.

Akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. [reportaż zdjęciowy]

11 listopada 2013 r.

11 listopada odbyły się uroczystości miejskie z okazji Święta Niepodległości. Delegacja naszej szkoły uczestniczyła w mszy św. w intencji Ojczyzny i złożyła kwiaty pod pomnikiem Orła Białego.

25 października 2013 r.

Ślubowanie klas pierwszych. [reportaż zdjęciowy]

Dnia 25.10.2013r. odbyło się Ślubowanie pierwszaków. Dla nich było to bardzo ważne wydarzenie, ponieważ zostali przyjęci do społeczności szkolnej.

Po części oficjalnej, podczas której pani dyrektor pasowała dzieci wielkim ołówkiem, już prawdziwi uczniowie klas pierwszych we współpracy z klasą VIA zaprezentowali program artystyczny. Było wesoło i kolorowo. Na koniec, kiedy wspólnie zaśpiewano piosenkę „Bo wszystkie pierwszaki to jedna rodzina”, wszystkim zakręciła się łezka w oku, a podekscytowani rodzice podarowali swoim pociechom rożki obfitości ze słodyczami oraz różnokolorowymi misiami w biretach.

Pierwszoklasiści są teraz pełnoprawnymi uczniami. Ciekawe, czy będą zawsze przestrzegali zasad szkolnego kodeksu zachowania? Na pewno pomogą im w tym starszaki. Taką obietnicę przecież złożyli im w życzeniach.

 

11 października 2013 r.

Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

17 września 2013 r.

W 74. rocznicę agresji ZSRR na Polskę na cmentarzu w Pękaninie przy krzyżu poświęconym ofiarom sowieckich zbrodni zorganizowano uroczystość patriotyczną, w której uczestniczyła delegacja naszej szkoły – uczniowie z klasy VI a z wychowawcą Urszulą Bielawiec.

2 września 2013 r.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014

1 września 2013 r.

Udział w uroczystościach miejskich z okazji 74. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

 


KONKURSY

12 czerwca 2014 r.

Dnia 29 maja odbył się Szkolny Festiwal Piosenki Angielskiej, czyli I etap do VII Międzyszkolnego Festiwalu. Zwycięzcy dostali się do walki o Grand Prix Festiwalu.

Dnia 12 czerwca 2014 r. odbył się VII Międzyszkolny Festiwal Piosenki Angielskiej. W Festiwalu udział wzięło 35 piosenkarzy z białogardzkich szkół podstawowych (5 solistów, 6 duetów oraz 6 zespołów trzyosobowych). Oceniani byli przez Jury w 3 kategoriach: soliści, duety, tria w grupie klas I-III i klas IV-VI. Główną nagrodą było GRAND PRIX festiwalu w każdej z trzech kategorii. Poziom był wyrównany. Piosenkarze oceniani byli wysoko za staranność wykonania, ciekawą prezentację i dobór repertuaru.

Zwycięzcami z naszej szkoły zostali:
TRIO KLAS I-III Natalia Niemczyk, Alan Bigajło, Maciej Szefler
SOLISTA KLAS IV-VI Julia Włodarz
DUET KLAS IV-VI Wiktoria Kiełbasa, Jakub Sawicki

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody upominkowe, a zwycięzcy nagrody książkowe ufundowane przez wydawnictwa Macmillan i Oxford.
Festiwal prowadzili Julia Binkiewicz i Filip Lasota, uczniowie klasy VI b. W przerwie przeznaczonej na obrady Jury przed publicznością z piosenkami i ze scenką teatralną wystąpili uczniowie z klasy III a i III b.
Cieszyła nas również obecność rodziców występujących dzieci.

Festiwal zorganizowali nauczyciele j. angielskiego: Violetta Dawlidowicz, Robert Badurski, Bożena Wrona, Monika Werstak.

ORTOGRAFIA TO DLA NAS ZABAWA :)

10 czerwca 2014 r. po raz kolejny w naszej szkole odbyła się „walka z bykami”. W tym roku SZKOLNE DYKTANDO pisało 17 uczniów z klas IV - VI.

A oto wyniki:
I miejsce i tytuł MISTRZA ORTOGRAFII SP5 2013/2014 zdobyła Natalia Sienkiewicz z klasy VIb
II miejsce zajęła Wiktoria Kiełbasa z klasy IVa
III miejsce wywalczyła Anna Matczak z klasy VIb

Gratulujemy!

3 czerwca 2014 r.

Międzyszkolny Konkurs "Pierwszaki też uczniowie, litery już znają i pięknie czytają"

27 maja 2014 r.

Mały Mistrz Ortografii

27 maja 2014 r.

MIĘDZYPOWIATOWY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO W BIAŁOGARDZIE zakończył się sukcesem uczniów naszej szkoły.

Dawid Szymoniak zajął I miejsce w kat. klas piątych, Sandra Markowska zajęła III miejsce w kat. klas szóstych, Wiktoria Kiełbasa zajęła I miejsce w kat. klas czwartych.  W konkursie, który odbył się 27.05.14, uczestniczyło 12 szkół podstawowych (3 szkoły z Białogardu, 3 szkoły ze Świdwina, Dobrowo, Stanomino, Rąbino, Kościernica, Tychowo i Sławoborze).

Gratulujemy laureatom! J

7-9 maja 2014 r.

W Ogólnopolskim Konkursie ALBUS 2014 organizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie nasi uczniowie klas IV-VI odnieśli spore sukcesy J. Konkursy przeprowadzono w dniach 7-13 maja 2014 roku. Z zadaniami testowymi zmagało się 85 uczniów SP5. W konkursie z języka angielskiego wzięło udział 19 uczniów (w Polsce 8158 uczniów). W konkursie z języka polskiego wzięło udział 36 uczniów (w Polsce 3869 uczniów). W konkursie z matematyki wzięło udział 30 uczniów (w Polsce 4440 uczniów).

Dzięki dwóm uczniom z klasy VIa - Piotrowi Kawalcowi i Dawidowi Skoczyk zdobyliśmy po raz pierwszy dyplomy grawerowane - super! Chłopcy zdobyli maksymalną ilość punktów, czyli 52, zajmując 1 miejsce w Polsce. (w poziomie szóstoklasistów test pisało 1456 uczniów z całej Polski).

Pragniemy serdecznie pogratulować tak dużego sukcesu!

Wszystkim pozostałym uczniom również gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy jeszcze lepszych osiągnięć w przyszłości!

Osiągnięcia naszych uczniów.

Język angielski
W poziomie klas czwartych:
1. Wiktoria Kiełbasa - IVa - dyplom laureata i nagroda książkowa
2. Maciej Przybycień – IVb - wyróżnienie
W poziomie klas piątych:
1. Amadeusz Klimaszewski – Va - dyplom laureata
2. Dawid Szymoniak – Va - dyplom laureata
W poziomie klas szóstych:
1. Zofia Siwek – VIb – wyróżnienie
2. Natalia Sienkiewicz – VIb - wyróżnienie

Język polski
W poziomie klas czwartych:
1. Wiktoria Kiełbasa – IVa - dyplom laureata i nagroda książkowa
2. Maja Zdziechowicz – IVa – dyplom laureata
3. Szymon Płuciennik - IVb – wyróżnienie
4. Agata Lewicka – IVa - wyróżnienie
W poziomie klas szóstych:
1. Piotr Kawalec – VIa – dyplom laureata
2. Dawid Skoczyk – VIa – dyplom laureata
3. Adrian Wójcik – VIa – wyróżnienie
4. Anna Lipnicka – VIb – wyróżnienie
5. Natalia Sienkiewicz - VIb - wyróżnienie

Matematyka
W poziomie klas czwartych:
1. Krzysztof Jankowski - IVa –– dyplom laureata i nagroda książkowa
2. Agata Lewicka – IVa – dyplom laureata
3. Wiktoria Kiełbasa IVa – dyplom laureata
4. Szymon Płuciennik IVb – dyplom laureata
5. Nikola Jakubczyk – IVa - wyróżnienie
6. Wojciech Mroczek - IVb– wyróżnienie
W poziomie klas piątych:
1. Amadeusz Klimaszewski – Va – dyplom laureata
W poziomie klas szóstych:
1. Piotr Kawalec – VIa – grawerowany dyplom laureata, nagroda książkowa
2. Dawid Skoczyk – VIa - grawerowany dyplom laureata, nagroda książkowa
3. Aleksandra Federkiewicz – VIa – dyplom laureata
4. Sandra Markowska – VIa – dyplom laureata
5. Adrian Wójcik – VIa – dyplom laureata
6. Filip Lasota – VIb - wyróżnienie

Nagrody dla zwycięzców i uczestników każdej serii konkursu są następujące:
Miejsce 1: Grawerowany dyplom laureata oraz nagroda książkowa;
Miejsca od 2 do 5: Dyplomy laureatów oraz nagrody książkowe;
Miejsca od 6 do 10: Dyplomy laureatów;
Miejsca od 11 do 15: Dyplomy wyróżnienia;
Miejsca od 16: Dyplomy uznania.

29 kwietnia 2014 r.

Powiatowy Konkurs Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Tychowie.

Startowało 9 drużyn. Naszą szkołę reprezentowało 4 uczniów: N. Ćwirko, N. Wozińska, P. Ziółkowski i P. Rudziński. Zajęliśmy drużynowo IV miejsce.

29 kwietnia 2014 r.

Międzyszkolny Konkurs Umiejętności z Języka Angielskiego odbył się 29 kwietnia 2014 roku w naszej szkole. Do konkursu przystąpiło 18 uczniów z trzech szkół białogardzkich i rywalizowało w trzech poziomach znajomości języka tzn. klas IV-VI. Uczniowie SP5 jak zwykle świetnie się spisali. Cała szóstka zajęła wysokie miejsca i otrzymała nagrody.

w poziomie klas szóstych: Natalia Sienkiewicz – I m., Wiktoria Nastula – II m.

w poziomie klas piątych: Dawid Szymoniak - I m., Amadeusz Klimaszewski - II m.

w poziomie klas czwartych: Marcel Zieliński – II m., Korneliusz Wojnicz – III m.

27 i 28 marca 2014 r.

Konkurs Zadań Zamkniętych dla klas VI

Już po raz jedenasty uczniowie klas szósty na podsumowanie zespołów problemowych przestąpili do KONKURSU ZADAŃ ZAMKNIĘTYCH. Uczniowie klasy VI a zmagali się z pytaniami zamkniętymi dnia 28 marca br. a uczniowie klasy VI b - 27 marca br.

Po I etapie zwyciężyła klasa VI b - średnia punktów drużyn: 16,63 na 20 możliwych punktów do zdobycia.
Najlepsze tempo pracy (liczba rozwiązanych testów) miała drużyna z klasy VI b w składzie – Julia Pakos i Piotr Ziółkowski, rozwiązali 7 testów tj. odpowiedzieli na 140 pytań uzyskując 89 % poprawnych odpowiedzi.:-)

Najlepsze drużyny:
Dawid Skoczyk i Szymon Kononowicz (19,83) - kl. VI a
Konstancja Baumann i Natalia Sienkiewicz (19,8) - kl. VI b
Piotr Kawalec i Krzysztof Głuszcz (19,33) - kl. VI a
Filip Lasota i Konrad Lewandowicz (18,0) - kl. VI b

Etap drugi przed nami, wyłonią się zwycięzcy indywidualni.

24 marca 2014 r.

24 marca 2014 roku w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Zdrowiu dla klas I-III. Konkurs przygotowali wychowawcy świetlicy – Patrycja Suwała oraz Witold Krupa.

Celem konkursu było kształtowanie postaw prozdrowotnych, zdrowego stylu życia oraz nabywanie prozdrowotnych przyzwyczajeń i nawyków. Rywalizacja konkursowa odbyła się w trzech kategoriach: kl. I, kl. II, kl. III, a w każdej z nich przeprowadzono po trzy konkurencje tj. kalambury, zagadki/quiz, rozpoznawanie warzyw i owoców po smaku lub przedmiotów higieny osobistej po dotyku.

Jury w składzie: Barbara Pasińska – pedagog szkoły oraz Krystyna Karczewska – pielęgniarka szkolna, czuwały nad prawidłowością przebiegu konkursu. Za każdą prawidłową odpowiedź drużyna otrzymywała punkt, a w przypadku remisu następowała dogrywka. Oto wyniki konkursu:

I miejsce w kategorii klas pierwszych - klasa I b
I miejsce w kategorii klas drugich - klasa II c
I miejsce w kategorii klas trzecich - klasa III b

Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie zostali nagrodzeni. Nagrody ufundowała Rada Rodziców oraz biblioteka szkoły.

20 marca 2014 r.
Konkurs Matematyczny KANGUR i ŻACZEK

W tegorocznej edycji konkursu matematycznego KANGUR 2014 brało udział 68 uczniów naszej szkoły: 22 uczniów w kategorii "Żaczek" (uczniowie klasy II), 20 uczniów – w kategorii "Maluch"1 (uczniowie klas III), 10 uczniów– w kategorii "Maluch"2 (uczniowie klas IV) i 4 uczniów w kategorii "Beniamin"1 (uczniowie klas V) oraz 12 uczniów w kategorii "Beniamin"2 (uczniowie klas VI).

Każdy uczestnik konkursu przed rozpoczęciem otrzymał układankę oraz pamiątkowy dyplom za udział. Następnie uczniowie zmagali się z zadaniami podzielonymi na różne stopnie trudności.

Test konkursowy w kategorii "Żaczek" zawierał 21 zadań (7 zadań za 3 punkty, 7 zadań za 4 punkty i 7 zadań za 5 punktów).

Test konkursowy w kategorii "Maluch" zawierał 24 zadania (8 zadań za 3 punkty, 8 zadań za 4 punkty i 8 zadań za 5 punktów).

Testy konkursowy w kategorii "Beniamin" zawierał 30 zadań (10 zadań za 3 punkty, 10 zadań za 4 punkty i 10 zadań za5 punktów).

Po ogłoszeniu wyników konkursu uczniowie wyróżnieni otrzymali na koniec roku szkolnego pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.

Uczniami wyróżnionymi zostali: Dawid Skoczyk VIa (116,25pkt), Piotr Kawalec VIa (102,00 pkt), Amadeusz Klimaszewski Va (87,25pkt) i Wiktoria Kiełbasa IVb (91,25pkt) oraz Krzysztof Jankowski IVb (83,50 pkt).

Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie gratulujemy odwagi zmierzenia się z niełatwymi zadaniami konkursowymi i życzymy powodzenia w kolejnych edycjach konkursu.

Koordynatorzy konkursu

Kryteria przyznawania nagród i dyplomów w Konkursie „Kangur 2014” dla uczestników z Regionu Koszalińskiego.

Kategoria

Przedziały

BDB

Wyróżnienie

Żaczek  (98,75;85>  (85;67>
Maluch 1  (107;90>  (90;64>
Maluch 2  (114; 98>  (98; 78>
Beniamin 1  (138;108>  (108;78>
Beniamin 2  (145;126>  (126;94>

19 marca 2014 r....

Turniej Recytatorski "Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne" - eliminacje szkolne

18, 19 marca 2014 r.

Ogólnopolski Konkurs "Zuch" - test zintegrowany dla klas I-III

Ogólnopolski Konkurs "Zuch" - test z języka angielskiego dla klas I-III

17 marca 2014 r.

Konkurs matematyczny dla klas III LICZYDEŁKO

14 marca 2014 r.

Szkolny Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy "MP5" odbył się w szkolnej bibliotece dla uczniów klas czwartych i piątych.

I etap składał się z 20 zadań zamkniętych o treściach matematycznych oraz przyrodniczych. Do II etapu przeszło 10 uczniów, którzy uzyskali najwyższe wyniki z I części.

W II części konkursu uczniowie zadania losowali. Uczestnik sam decydował, za ile punktów chce rozwiązać zadanie. Zadania były za 2, 3 i 5 punktów. Uczeń podchodził czterokrotnie do losowania (2 razy do zadań matematycznych i 2 razy do zadań przyrodniczych).

Na koniec wszyscy uczestnicy dostali upominki i dyplomy za udział w konkursie.

I miejsce zajęła Weronika Kamińska z klasy V a, II miejsce - Agata Lewicka z klasy IV a, III miejsce zajął Krzysztof Jankowski z klasy IV a po dogrywce z Marcelem Zielińskim.

Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie gratulujemy!

11 marca 2014 r.

Mały Konkurs Recytatorski - eliminacje miejskie. [galeria]

5 marca 2014 r.

Mały Konkurs Recytatorski - eliminacje szkolne.

12 lutego 2014 r.

Konkurs biblioteczny dla klas IV i V pt. WIEM I UMIEM, BO POTRAFIĘ ZNALEŹĆ.

 

11 lutego 2014 r.

DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online.

Wyniki konkursu JESTEM BEZPIECZNY W INTERNECIE!

Konkurs na najciekawszy plakat:
klasy I:
I miejsce – Julia Frankowska, kl. I b
II miejsce – Marcel Zdziechowicz, kl. I a

klasy II:
I miejsce – Kira Matusiak, kl. II c
II miejsce – Aleksandra Ciesielska, kl. II c
III miejsce – Ada Ozimkowska, kl. II c
wyróżnienie: Patryk Walasek, kl. II c; Maria Papiewska, kl. II c; Alan Bigajło, kl. II c; Róża Piwowawarczyk, kl. II c

klasy III:
I miejsce – Michał Figa i Marek Krenca, kl. III a

klasy IV:
I miejsce - Michalina Woronko, Tatiana Tarasewicz, kl. IV b

klasy V-VI:
I miejsce – Natalia Sienkiewicz, kl. VI b
II miejsce – Julia Winter, kl. VI a

Zakładka do książki:
I miejsce – Kuba Szczotka, kl. V a
II miejsce – Zuzanna Kościerska, kl. VI a
III miejsce – Piotr Kawalec, kl. VI a

6 lutego 2014 r.

Konkurs dla klas III - ZNAM LEKTURY.

16 grudnia 2013 r..

Szkolny konkurs na najładniejszy łańcuch choinkowy.

20 listopada 2013 r.

Rejonowy Konkurs Matematyczny w Gim. nr 1

19 listopada 2013 r.

Rejonowy Konkurs Języka Polskiego w Gim. nr 1

10 października 2013 r.

Dnia 10 października 2013 r. przeprowadzono eliminacje szkolne Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki. Z zadaniami tegorocznego konkursu zmagało się 43 uczniów. Z klasy IVa - 4 ucz., z IVb - 5 ucz, z Va - 6 ucz., z Vb 6 - ucz., z VIa - 7 ucz., z VIb - 15 ucz. Uczniowie mogli zdobyć z testu maksymalnie 28 punktów.

Do etapu rejonowego przeszli następujący uczniowie: Kawalec Piotr z kl. VIa (18pkt), Skoczyk Dawid z kl. VIa (20pkt), Wójcik Adrian z kl. VIa (17pkt) i Kiełbasa Mateusz z kl. VIb (17pkt). Jednak ostatecznie naszą szkołę w rejonowym konkursie reprezentowało 3 uczniów klasy VIa. Eliminacje rejonowe odbyły się w Gimnazjum nr 1 dnia 20 listopada 2013r. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikował się tylko Piotr Kawalec z VIa. Uczeń miał do rozwiązania 11 zadań zamkniętych oraz 3 zadania otwarte, za rozwiązanie których mógł otrzymać maksymalnie 20pkt.

Etap wojewódzki odbył się dnia stycznia 2014 roku w Gimnazjum nr 7 w Koszalinie. Piotr został finalistą tego etapu.

Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w kolejnych latach!

9 października 2013 r.

Konkurs Języka Polskiego - etap szkolny

  wydarzenia

WYDARZENIA SZKOLNE

UROCZYSTOŚCI SZKOLNE

KONKURSY

SPORT

 

 

 

SZKOŁA W KOLORZE PRAC I OBRAZÓW, czyli jak tworzymy

prace uczniów

  archiwum

Wydarzenia 2012/2013

Wydarzenia 2011/2012

Wydarzenia 2010/2011

Wydarzenia 2009/2010

Wydarzenia 2008/2009

Nie daj się agresji! [więcej...]

 

 

Strona główna Patron Historia Kadra pedagogiczna Samorząd Uczniowski Biblioteka Pedagog szkolny

Osiągnięcia Wydarzenia Plan zajęć Zajęcia pozalekcyjne Wykaz podręczników Galeria