• Szkoła Podstawowa nr 5 • im. Wł. Broniewskiego • ul. Kołobrzeska 23 • 78 - 200 Białogard • www.sp5bialogard.pl • email.:szkola@sp5bialogard.pl •
  menu

Strona główna

Patron

Historia

Kadra pedagogiczna

Samorząd Uczniowski

Biblioteka

Pedagog szkolny

Osiągnięcia/laureaci

Wydarzenia

Plan zajęć

Zajęcia pozalekcyjne

Wykaz podręczników

Galeria

Uczniowie

RADA RODZICÓW [więcej...]

  kontakt

Szkoła Podstawowa nr 5
ul. Kołobrzeska 23
78-200 Białogard

tel. 943127808; 723221692

   szkola@sp5bialogard.pl

       

 

 

 

WYDARZENIA 2009/2010

 

WYDARZENIA SZKOLNE

11 czerwca 2010 r.
IV Międzyszkolny Festiwal Piosenki Angielskiej i Niemieckie

Dnia 11 czerwca 2010 r w Szkole Podstawowej nr 5 odbył się IV Międzyszkolny Festiwal Piosenki Angielskiej i Niemieckiej. W festiwalu uczestniczyli uczniowie ze szkół białogardzkich nr 3, 4 i 5. Festiwal był podzielony na kategorie wiekowe klas I-III i IV-VI. W każdej z tych kategorii piosenkarze walczyli o zdobycie głównej nagrody: Grand Prix Festiwalu. Dominowały piosenki w języku angielskim. W sumie na scenie pojawiło się 24 wykonawców. Młodzi piosenkarze byli bardzo dobrze przygotowani.

Jury w składzie Magdalena Stachowiak (SP5), Magdalena Wierzbińska (SP4), Magdalena Bonalska (Gim2) oraz Jacek Kiwilsza (SP3) przyznało 6 nagród Grand Prix: Solista I-III: Małgorzata Kwiecień SP4
Duet I-III: Justyna Szczap, Angelika Klimczak SP5
Trio I-III: Wiktoria Dąda, Jakub Filipski, Julia Włodarz SP5
Solista IV-VI: Natalia Adamczyk SP4
Duet IV-VI: Anna Dudzicz, Angelika Manaj SP3
Trio IV- VI: Agnieszka Ługowska, Adrianna Leuta, Julia Jagiełło SP5

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Urząd Miasta Białogard. A wszyscy piosenkarze oprócz dyplomów za udział, dostali także przydatne długopisy.

Dodatkowym artystycznym elementem festiwalu były występy uczniów ze szkoły nr 5. Uczniowie klas I-IV prezentowali się w scenkach teatralnych i grupowym barwnym śpiewaniu. Specjalnym gościem festiwalu była Marta Skowron uczennica z Gimnazjum nr 2, zwyciężczyni I Powiatowego Festiwalu Piosenki Angielskiej I Niemieckiej.

Wśród gości festiwalu zasiedli Burmistrz Miasta Białogard p. Małgorzata Stachowiak i p. Rafał Mielniczuk.

Głównym celem festiwalu było rozwijanie zainteresowań językowych uczniów, wzajemne poznanie się, zintegrowanie środowisk uczniowskich. Festiwal przebiegał w wesołej atmosferze. Dodatkowych walorów estetycznych dostarczyła dekoracja wykonana specjalnie na tę okazję.

Organizatorzy festiwalu (nauczyciele języków obcych): Violetta Dawlidowicz, Robert Badurski, Magdalena Stachowiak, Bożena Wrona.

 

2 czerwca 2010 r.

Dnia 2 czerwca 2010 r. odbyła się impreza miejska, która została zorganizowana przez Gremium Doradcze ds. uzależnień przy współpracy LOK. Uczestniczyli w niej reprezentacje uczniów ze wszystkich szkół z Białogardu (naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas V-tych).

Uczniowie mogli wziąć udział w zawodach sportowych - strzelanie z łuku, z paintball, z wiatrówki, rzut toporkiem oraz wyścigi na "nartach". Uczniowie pobierali nauki w zakresie udzielania pierwszej pomocy, rysowali plakaty na temat profilaktyki uzależnień oraz przedstawiali ułożone przez siebie scenki na ten sam temat. Organizatorzy przygotowali też poczęstunek - były kiełbaski z grilla, słodycze, napoje. [galeria zdjęć]

rysowanie plakatów     wyścigi na 'nartach'

 

1 czerwca 2010 r.

[reportaż zdjęciowy]

   

 

31 maja 20010 r.

FESTYN RODZINNY

 Organizacja festynu była poprzedzona konkursem plastycznym „Mój pupil – moja odpowiedzialność”, który był zainicjowany przez uczennicę D. Skowrońską. Do organizacji festynu, jako zakończenia konkursu, włączyli się rodzice naszych uczniów. [galeria zdjęć]

mój pupil   występ klasy V a

Podziękowania dla sponsorów nagród i fantów na loterię firmom: „Arko – Trans”, „Mak – bud”, „WIMA Service”, „Imperial”, „Mimar”, sklepowi zoologicznemu z ul. Pomorskiej, Straży Pożarnej oraz weterynarzom p. K. Pigli i p. J. Kozarowi.

 

29 maja 2010 r.

Młodzieżowa Sesja Samorządów Szkolnych  oraz występy naszych uczniów
[galeria zdjęć]

 

19 maja 2010 r.
W Galerii Sztuki Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie

19 maja klasa VIb obejrzała wystawę prac białogardzkiego artysty Władysława Mostowskiego, który w tym roku obchodzi jubileusz 40-lecia pracy twórczej. Uczniowie podziwiali rzeźby w kamieniu, drewnie oraz malarstwo.

zdjęcia z galerii

 

Dnia 21 kwietnia klasy drugie miały niecodzienną okazję obejrzeć i przeżyć widowisko baletowe pt.” Magia czarów”. W pięknej bajkowej scenerii delektowaliśmy się tańcem magicznych przedmiotów, zwierząt i niegrzecznego chłopca. Nie przeszkadzało nam, że muzyka była operetkowa, a słowa arii śpiewane w języku francuskim. Wyczuliśmy atmosferę i treść baletu. Pierwszy akt „ Dziecko i czary”oparty był na muzyce Maurice Ravel-a. Drugi akt „Uczeń czarnoksiężnika” był bardzo ekspresyjny, z muzyką Paula Dukas. I ten akt przypadł młodym widzom szczególnie…. Strumienie wody wylewane z cebrzyków (czy wiecie co to jest?) na ucznia czarnoksiężnika przez….. miotły:))
I jeszcze możliwość wędrowania po dziedzińcach Zamku Książąt Pomorskich, zwiedzania zakamarków sal i korytarzy Operetki Szczecińskiej.

Już wiecie? Tak! Byliśmy w Szczecinie, w Zamku Książąt Pomorskich, gdzie jest między innymi siedziba Operetki Szczecińskiej. [galeria]

wych. klasy II c, Violetta Dawlidowicz

  

 

26 marca 2010 r. "Wiosna, wiosenka..."

W piątek odbyło się przedstawienie o wiośnie przygotowane przez klasy II a - wych. p. U. Stańczyk i III c - wych. p. J. Didycz.
Uczniowie w bardzo obrazowy sposób poinformowali publiczność o nadejściu wiosny. Dzieci, udekorowane zwiastunami wiosny, recytowały wiersze, które przeplatały się z wesołymi i skocznymi piosenkami.

Było miło, zielono i świeżo - wiosennie... [galeria]

  

 

marzec 2010 r.

Zajęcia klasy II c [galeria]

zajęcia   klasa

 

25 lutego 2010 r.

Turniej sportowy klas I i IV w ramach programu ADAPTACJA [galeria]

  

 

16 lutego 2010 r.

Przedstawienie walentynkowe klasy III a [więcej...]

  

 

29 stycznia 2010 r.

Występ "Hej, kolęda" przygotowany przez uczniów koła teatralnego i p. J. Górniak. [więcej...]

Hej, kolęda   Hej, kolęda

28 stycznia 2010 r.

Sprzedaż prac plastycznych uczniów - zebrane pieniądze przekazano na pomoc dla Haiti [galeria]

aukcja   aukcja

styczeń 2010 r.

Na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej uczniowie klasy IIc z wych. V. Dawlidowicz uczestniczyli w akcji "Cała Polska czyta dzieciom". Uczniowie mieli okazję wysłuchać ekspresyjnego czytania pani Aleksandry Bratko, dyrektor Szkoły Muzycznej I stopnia w Białogardzie, połączonego z prezentacją instrumentów muzycznych. Dodatkową atrakcją spotkania był mały recital uczniów klasy IIc naszej szkoły. [galeria]

  

 

Spotkanie z zimą klasy II c [galeria]

  

 

21 grudnia 2009 r.

Jasełka [galeria]

  

 

4 grudnia 2009 r.

Mikołajki [galeria]

  

 

Prezentujemy się innym klasom

Przedstawienie klasy II c [galeria], wych. V. Dawlidowicz

  

 

Przedstawienie klasy I b [galeria], wych. G. Waśków

  

 

Bezpieczni w szkole

Przedstawienie profilaktyczne dla klas pierwszych. Występ klasy III b, wych. E. Ćmoch. [galeria]

  

 

25 listopada 2009 r.

Zabawa andrzejkowa dla klas I-VI.

 

10 listopada 2009 r.

Uroczystość patriotyczna dla klas I-III i klas IV-VI. [galeria]

 

 

Bezpieczny przejazd - zatrzymaj się i żyj

W spotkaniu wzięli udział najmłodsi uczniowie klas I-III. Celem spotkania było kształtowanie pozytywnych zachowań oraz utrwalanie postaw społecznie pożądanych właśnie od najmłodszych lat. Podczas spotkania atrakcją dla dzieci był pokaz tresury psa, który pracuje w Służbach Ochrony Kolei oraz przeprowadzony krótki konkurs układania puzzli o tematyce bezpiecznych zachowań na przejazdach kolejowych. Dzieci zostały nagrodzone drobnymi upominkami w ramach ogólnopolskiej kampanii „Zatrzymaj się i żyj”. [galeria]

 

 

Radosna szkoła - zakupione pomoce dydaktyczne

[galeria]

  

 

30 września 2009 r.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego [galeria]

     

Nie zapominamy! 26 września  2009 r. uczniowie naszej szkoły – absolwenci Przedszkola nr 3 :) - wzięli udział w uroczystości zorganizowanej z okazji 30lecia tej placówki.

     

25 września 2009 r.

Wycieczka na Kaszuby  w nagrodę dla uczniów, którzy zebrali najwięcej makulatury w roku szkolnym 2008/09.

 

18 września 2009 r.

Udział w akcji "Sprzątanie Świata 2009"

 


UROCZYSTOŚCI SZKOLNE

8 maja 2010 r.

Białogardzkie obchody zakończenia II Wojny Światowej rozpoczęły się mszą świętą w intencji Ojczyzny w kościele pod wezwaniem NMP, w której uczestniczyła nasza delegacja, następnie pod pomnikiem Orła Białego uczniowie klasy VI a złożyli wiązankę kwiatów.

 

3 maja 2010 r.
KONSTYTUCJA 3 MAJA – „mocno bijące źródło dumy narodowej"

Delegacja SP5 wzięła udział w miejskich uroczystościach z okazji 219. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W kościele pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny przedstawiciele naszej społeczności szkolnej (uczniowie klasy VI b) uczestniczyli w mszy świętej w intencji Ojczyzny, a następnie pod pomnikiem Ofiar Totalitaryzmu złożyli wiązankę kwiatów.

  

 

13 kwietnia 2010 r.

Udział w uroczystościach miejskich 70 rocznicy Zbrodni Katyńskiej.

 

11 listopada 2009 r.

Udział w miejskich obchodach Święta Niepodległości.

 

13 października 2009 r..

Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. [galeria]

  

 

26 października  2009 r.

Ślubowanie klas pierwszych. [galeria]

IC    IA

 

66 rocznica napaści sowieckiej na Polskę

 17 września obchodzony jest Dzień Sybiraka, poświęcony pamięci pomordowanych na Wschodzie i modlitwie za nich. W rocznicę agresji ZSRR na Polskę na cmentarzu w Pękaninie przy krzyżu poświęconym ofiarom sowieckich zbrodni zorganizowano uroczystość patriotyczną, w której uczestniczyła delegacja naszej szkoły – uczniowie z klasy VI b.

        

 

1 września 2009 r..

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2009/2010.

 

Delegacja klasy VI a o godz. 11:00 złożyła kwiaty pod pomnikiem "Orła Białego"
w rocznicę wybuchu II wojny światowej.

 


KONKURSY

20 maja 2010 r.
Regionalny Konkurs Wiedzy z Języka Niemieckiego dla klas IV-VI
, organizowany przez Szkołę Podstawową nr 7 w Koszalinie.

 Kevin Grabowski z klasy IV a otrzymał wyróżnienie, rywalizując z uczniami klas
IV-tych, V-tych i VI-tych.

 

Dnia 20 maja 2010 r. odbył się Szkolny Konkurs Informatyczny. 13 uczniów z klas piątych i szóstych rozwiązywało  zadania konkursowe. Po teście, złożonym z 29 pytań, uczniowie przystąpili do części praktycznej. Część praktyczna polegała na rozwiązaniu trzech zadań z zakresu edytora tekstu i arkusza kalkulacyjnego.

W konkursie nagrodzono:
I
miejsce - Z. Wudzińska z klasy VI b
II miejsce - J. Przygodzki z klasy V a
III miejsce - D. Karczewska z klasy VI b
wyróżnienie - J. Hajkowicz z klasy VI c

 Nagrody zasponsorował sklep komputerowy z Koszalina KOMPUTRONIK.

 

12 maja 2010 r.
VII Regionalny Konkurs Poezji i Prozy Niemieckiej

Dnia 12 maja 2010 r.w Zespole Kolegiów Nauczycielskich w Koszalinie odbył się VII Regionalny Konkurs Poezji i Prozy Niemieckiej. W konkursie wzięło udział 60 uczniów szkół podstawowych z regionu koszalińskiego. Uczestnicy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych: I-II, III-IV, V-VI.

Wśród laureatów konkursu znalazł się uczeń naszej szkoły – Kevin Grabowski z kl. IV a, który pokonał 21 uczniów w swojej kategorii, zajmując tym samym I miejsce, recytując wiersz Amelie Dronten - „Hexenkessel-Wettgebrodel”.

Mimo iż pozostałym uczestnikom konkursu, którzy reprezentowali naszą szkołę nie udało się wygrać, należą im się ogromne gratulacje za piękne interpretacje prezentowanych wierszy.
Ewelina Pogorełow – Tamancew recytowała wiersz Hans Georg Lenzen pt. CONRADS Reise.
Joanna Maszczyk z kl.VI c recytowała wiersz Johann Wolfgang von Goethe pt. “Die wandelnde Glocke”.
Aleksandra Winter z kl. V c recytowała wiersz Roberta Reinick pt. „Groβes Geheimnis”.

Wszyscy uczestnicy konkursu zaprezentowali wysoki poziom swoich umiejętności. Nie zabrakło również gości. Podczas konkursu obecni byli przedstawiciele oświaty z 6 państw europejskich: Litwy, Łotwy, Estonii, Turcji, Niemiec i Austrii, którzy zachwyceni byli poziomem konkursu i tak dużym zainteresowaniem dzieci poezją niemiecką.

zdjęcia z konkursu

 

OGÓLNOPOLSKI KONKURS MATEMATYCZNY ALBUS 2009/2010

Dnia 6 maja 2010r. uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych przez 60 minut zmagało się z zadaniami, jakie były w teście Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „Albus”. W konkursie wzięło udział 29 uczniów.

Dyplom laureata oraz nagrodę książkową zdobył: Radosław Stocki z klasy VIc – 5 miejsce w Polsce (w poziomie szóstoklasistów test pisało 1104 uczniów z całej Polski)

Dyplom laureata również zdobyła: Agnieszka Ługowska z klasy IVa – 9 miejsce w Polsce (w poziomie czwartoklasistów test pisało 1255 uczniów z całej Polski)

Dyplomy wyróżnienia zdobyli: Julia Jagiełło z klasy IVa zajmując 12 miejsce w Polsce, Aleksandra Śmieszek z klasy IVa zajmując 12 miejsce w Polsce, Natalia Żebrowska z klasy IVb zajmując 13 miejsce w Polsce, Natalia Ciesielska z klasy IVb zajmując 15 miejsce w Polsce .

 

30 kwietnia 2010 r.

Dnia 30 kwietnia 2010 r. najlepsi matematycy klas trzecich rywalizowali ze sobą w konkursie o tytuł MISTRZA MATEMATYKI. Nie było łatwo, bo niektóre zadania były skomplikowane i podchwytliwe.

Mistrzowie matematyki:
Natalia Segętowska z kl. III b
Jakub Wiśniewski z kl. III c
Wicemistrz matematyki:
Szymon Bagiński z kl. III b

 

29 kwietnia 2010 r.

 W kwietniu odbył się II Szkolny Konkurs Informatyczny „Tworzenie strony WWW w języku HTML”.
W konkursie uczestniczyli uczniowie klas VI-tych. Wszyscy uczestnicy konkursu udowodnili, że potrafią przygotować ciekawą stronę internetową.

nagrodzeni uczniowie

W konkursie nagrodzono:


I miejsce - Zuzanna Wudzińska, kl. VI b


II miejsce - Michalina Ćmoch, kl. VI b
II miejsce - Marta Wudarczyk, kl. VI b


III miejsce - Michał Staruch, kl. VI a

 

"Walka z bykami"

27 kwietnia 2010 roku 56 uczniów klas IV – VI walczyło z „bykami”. Do finału przeszli uczniowie, którzy nie popełnili żadnego błędu w dyktandzie. Tylko 6 uczniom udało się pokonać wszystkie „byki”.
W gronie „bezbłędnych” naszej szkoły znaleźli się: Agata Pasińska - Va, Filip Szykowny - Vd, Michalina Ćmoch – VIb, Zuzanna Wudzińska - VIb, Marianna Krajewska - VIc, Joanna Maszczyk – VIc.

O tytuł SZKOLNEGO MISTRZA ORTOGRAFII „bezbłędna szóstka” walczyła 11 maja 2010 r. Przyznajemy, że dyktando finałowe było długie i dość trudne – istniała możliwość popełnienia 89 błędów!

A oto wyniki tegorocznych zmagań:
IV miejsce ex eqvo – Agata Pasińska z klasy Va i Filip Szykowny z klasy Vd
III miejsce – Joanna Maszczyk z klasy VIc
II miejsce ex eqvo – Michalina Ćmoch z klasy VIb i Marianna Krajewska z klasy VIc
I miejsce i tytuł Szkolnego Mistrza Ortografii 2010 zdobyła Zuzanna Wudzińska z klasy VIb

 

28 kwietnia 2010 r.
KONKURS WIEDZY EKOLOGICZNEJ

drużyna klasy IV bDnia 28 kwietnia 2010 r. odbył się KONKURS WIEDZY EKOLOGICZNEJ z okazji ŚWIATOWEGO DNIA ZIEMI. W konkursie wzięły udział klasy IV-VI. Każdą klasę reprezentowała trzyosobowa drużyna uczniów. Czwartym członkiem drużyny był wychowawca. [więcej...]

Organizatorem konkursu była p. Urszula Bielawiec - nauczycielka przyrody.

 

26 kwietnia 2010r.
Konkurs matematyczny klas drugich „Liczydełko”

Pierwszym etapem konkursu było wyłonienie klasowych mistrzów matematyki.
Dnia 20.04.2010r wszyscy uczniowie klas II a, b, c przystąpili do pisania testu składającego się z 20 zadań o różnym stopniu trudności. Wychowawcy wyłonili klasowych zwycięzców plasujących się między punktacją 35 a 30.
Do konkursu finałowego przystąpiło 16-tu uczniów klas drugich - 3 z klasy IIa, 5 –ciu z klasy IIb i 9 z klasy II-c. Uczniowie zmagali się z zadaniami logicznymi, tekstowymi, praktycznymi wykorzystując poznane cztery działania. Konkurs wzbudził wiele emocji, uczniowie pracowali w ciszy i w wielkim skupieniu.

MISTRZ MATEMATYKI – Filip Lasota z klasy IIc
WICEMISTRZ MATEMATYKI – Piotr Kawalec z klasy IIb
III MIEJSCE – Wiktoria Nastula z klasy IIc

Konkurs matematyczny klas II  Konkurs matematyczny klas II

 

22 kwietnia 2010 r.

W pierwszych dniach kwietnia został ogłoszony Szkolny Ekologiczny Konkurs Plastyczny dla uczniów klas IV-VI. Celem konkursu było uzmysłowienie nam potrzeby ochrony środowiska, jak również przekazanie pozytywnych ekologicznych wartości.

Konkurs został rozstrzygnięty 22 kwietnia - w Dzień Ziemi. Komisja konkursowa w składzie: p. M. Sośniak, p. E. Sienkiewicz i p. U. Bielawiec wyłoniła zwycięzców:
I miejsce: Michalina Ćmoch z kl. VI b
II miejsce: Aleksandra Winter z klasy V c
III miejsce: Adam Leśniarek z klasy VI c

Autorzy nagrodzonych prac otrzymali nagrody książkowe.

 

POWIATOWY FESTIWAL PIOSENKI O ZDROWIU

Dnia 13 kwietnia 2010 r. w Szkole Muzycznej w Białogardzie odbył się POWIATOWY FESTIWAL PIOSENKI O ZDROWIU. W konkursie wzięło udział jedenaście zespołów. Nasze szkolne chórzystki, pod kierownictwem nauczycielki muzyki - p. P. Suwały - zdobyły I miejsce!

Chór wystąpił w składzie: D. Herter, K. Szymajda, K. Śmiałkowska, P. Bylica, N. Żebrowska, W. Połowin, E. Haik, W. Zgolak, A. Dragon.

 

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI
Piękno zamknięte w słowa

13 kwietnia 2010 roku w konkursie recytatorskim poezji Władysława Broniewskiego wzięło udział 18 uczniów z klas IV-VI. Recytację oceniało czteroosobowe jury - dwie nauczycielki (pani E. Jonko i pani M. Sośniak) oraz dwie uczennice klasy VIb (M. Ćmoch i M. Wudarczyk).

I miejsce zajął Kewin Grabowski z kl. IVa
II miejsce wyrecytowała Dominika Skowrońska z kl. VIb
III miejsce zajęła Julia Jagiełło z kl. IVa
Przyznano także trzy wyróżnienia. Otrzymały je: Aleksandra Śmieszek z kl. IVa, Seweryn Łajewski z kl. IVb i Olga Nosowicz z kl. VIb.

Serdecznie gratulujemy!

nagrodzeni uczniowie

 

25 marca 2010 r.

25 marca 2010 r. odbyła się trzecia edycja konkursu bibliotecznego "Wiem i umiem - bo potrafię znaleźć". Tak jak w poprzednich edycjach uczniowie odpowiadali na pytania z zakresu siedmiu przedmiotów szkolnych: języka polskiego, historii, muzyki, plastyki, matematyki, przyrody i sportu.

W konkursie brało siedem drużyn z klas IV-V.

Wyniki:
I miejsce - 33 punkty - klasa V c
II miejsce - 30 punktów - klasa V a
III miejsce - 25 punktów - klasa V b i V d

 

24 marca 2010 r.

Konkurs poetycki dla klas I-III "Wiosna radosna"

W środę, dnia 24 marca 2010 r. o godz. 15:00 w bibliotece odbył się konkurs recytatorski klas I-III pod nazwą "Wiosna radosna". Konkurs zorganizowała pani Dorota Lemańczyk.

Wiosnę było nie tylko słychać, ale i widać!

Wszystkich zachwycił śpiewający chórek!

Nie zawiodła także publiczność!

Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy - pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. [więcej...]

 

KONKURS ZADAŃ ZAMKNIĘTYCH dla klas VI-tych

W konkursie mogą brać udział tylko uczniowie klas szóstych Szkoły Podstawowej nr 5 w Białogardzie. Konkurs przebiega w dwóch etapach. Etap pierwszy odbywa się w ostatnim tygodniu, poprzedzającym sprawdzian szóstoklasisty. Na Konkurs Zadań Zamkniętych zgłaszają się drużyny dwuosobowe – podziału dokonują wychowawcy klasy. Polega na rozwiązywaniu interaktywnych testów, 20 zadań zamkniętych, w których liczy się sumę zdobytych punktów przy pierwszym podejściu do danego zestawu. Aby przejść do kolejnego zestawu trzeba poprawić błędy w zadaniach zamkniętych w 100 %.

Po I etapie zwyciężyła klasa VIb - średnia punktów drużyn: 16,32.

Najlepsze drużyny: R. Stocki, K. Ługowski (20,0) - kl. VIc; S. Nosowicz, Z. Wudzińska (18,83) - kl. VIb; P. Wasiak, M. Wudarczyk (18,8) - kl. VIb; P. Jacewicz, D. Karczewska (18,2) - kl. VIb; K. Chołuj, P. Patynowski (18,0) - kl. VIc.

  

KANGUR

18 marca o godzinie 9:00 w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur”. W konkursie wzięło udział 55 uczniów – od klasy II do VI. Uczestnicy konkursu podzieleni byli na kilka kategorii – w zależności od klasy: KANGUREK – uczniowie klas II, MALUCH – uczniowie klas III i IV oraz BENIAMIN – uczniowie klas V i VI. W zależności od kategorii uczniowie rozwiązywali inną ilość zadań – 18 w KANGURKU, 24 w MALUCHU i 30 w BENIAMINIE.

W tym roku wynik bardzo dobry uzyskali: Dawid Skoczyk i Piotr Kawalec z klasy IIb. Natomiast wyróżnienie zdobyli Natalia Segętowska z IIIb, Szymon Bagiński z IIIb, Jakub Wiśniewski z IIIc i Radosław Stocki z VIc. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a uczniowie z wynikiem bardzo dobrym i wyróżnieni otrzymali nagrody i drobne upominki.

 

Konkurs Matematyczny z Elementami Przyrody dla szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego w roku szkolnym 2009/2010

Dnia 28.10.2009 r. przeprowadzono eliminacje szkolne. Z zadaniami zmagało się 43 uczniów klas V i VI. Laureatami I etapu zostali: Radosław Stocki kl. VIc, Michalina Ćmoch kl.VIb, Jakub Hajkowicz kl.VIc, Zuzanna Wudzińska VIb.

Uczniowie ci reprezentowali naszą szkołę w eliminacjach rejonowych, które odbyły się w Gimnazjum nr 1 dnia 5 grudnia 2009 roku. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikował się tylko Radosław Stocki. Etap wojewódzki odbył się dnia 27 lutego 2010 roku w Gimnazjum nr 7 w Koszalinie. Radek został finalistą tego etapu.

Wszystkim gratulujemy już osiągniętego sukcesu i życzymy jeszcze lepszych osiągnięć w przyszłości !  

Radek

 

Konkurs Języka Polskiego z Elementami Historii dla szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego w roku szkolnym 2009/2010

Dnia 27.10.2009 r. przeprowadzono eliminacje szkolne. Z zadaniami testowymi zmagało się 49 uczniów klas V - VI.

Laureatami I etapu zostali: Michalina Ćmoch, Zuzanna Wudzińska, Magdalena Bieganowska i Mateusz Jurecki z klasy VIb oraz Radosław Stocki i Patryk Michałek z klasy VIc.

W eliminacjach rejonowych, które odbyły się w Gimnazjum nr 1 dnia 04 grudnia 2009 roku, naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice - Michalina Ćmoch i Zuzanna Wudzińska. Obie szóstoklasistki zostały laureatkami II etapu i zakwalifikowały się do III. Etap wojewódzki odbył się 20 lutego 2010 roku w Gimnazjum nr 7 w Koszalinie. Michalina i Zuzia zostały finalistkami.

Zuzia i Michalina - finalistki

 

Szkolny Konkurs Językowy „Złote pióro”

25 listopada 2009 roku w pierwszym etapie konkursu tradycyjnie udział wzięli wszyscy uczniowie klas IV - VI.

Do etapu międzyklasowego zakwalifikowało się 27 uczniów:
IV a - Kevin Grabowski, Aleksandra Śmieszek
IV b - Natalia Ciesielska, Łukasz Król, Seweryn Łajewski, Natalia Żebrowska
IV c - Kacper Nejman, Szymon Mamczur, Barbara Kotlarz
V a - Klaudia Bartczak, Natalia Dąbrowa, Jakub Przygodzki
V c - Rafał Kopiec, Magdalena paruszewska,
V d - Klaudia Januszewska, Patrycja Gregorczyk, Wiktoria Połowin, Paula Szczotka
VI a - Kamil Rokita, Dorota Chełminiak
VI b - Michalina Ćmoch, Michal Hornowski, Zuzanna Wudzińska
VI c - Przemysław Patynowski, Jakub Hajkowicz, Dawid Potecki

19 stycznia 2010 roku odbył się finał konkursu.
I miejsce
- w poziomie klas czwartych ex aequo zajęły - Julia Jagiełło i Aleksandra Śmieszek z kl. IVa,
- w poziomie klas piątych Jakub Przygodzki z Vb.
- w poziomie klas szóstych Michalina Ćmoch z VIb

„Złote pióro” 2009/2010 zdobyła Michalina Ćmoch - uzyskała 90% możliwych punktów.

  

 

3 listopada 2009 r. - „Świat bez nałogów”

Konkurs zorganizował i przeprowadził pedagog szkolny we współpracy z wychowawcami klas. Ogółem w konkursie wzięło udział 63 uczniów.

Uczniowie nagrodzeni:

w kategorii klas I – III:
I miejsce – Michał Białomyz, III b
II miejsce – Mateusz Ignacik, III a
III miejsce – Patryk Jurcza, II b
wyróżnienie – Patryk Dżurko, III a; Stella Jausserand, III a i Kamil Rusinek, I c

w kategorii klas IV – VI:
I miejsce – Jakub Hajkowicz, VI c
II miejsce – Sandra Szymczyk, VI c
III miejsce – Dawid Chełminiak, VI a
wyróżnienie – Agnieszka Ługowska, IV a i Paulina Naleśnik, VI c [galeria]

  

Akcja trwa od 21 września aż do wyczerpania pożywienia

Kochasz zwierzęta i chcesz im pomóc przetrwać zimę - zbierz i przynieś ich przysmaki: żołędzie, kasztany, buczynę, zboża.

Zbiórkę pożywienia prowadzi świetlica szkolna.

Dla najbardziej aktywnych przewidziane są nagrody.

     

rok szkolny 2009/2010

Jak co roku, zaangażowaliśmy się w konkurs zbiórki makulatury. Bierzemy w niej udział już kilka lat. Konkurs odbywa się pod patronatem Burmistrza Miasta Białogard.

 

  wydarzenia

WYDARZENIA SZKOLNE

UROCZYSTOŚCI SZKOLNE

KONKURSY

SPORT

 

Owoce w szkole

od 1 marca uczestniczymy w europejskim programie

 

 OWOCE W SZKOLE

 

 

 

 

 

 

  archiwum

Wydarzenia 2008/2009

Nie daj się agresji! [więcej...]

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Strona główna Patron Historia Kadra pedagogiczna Samorząd Uczniowski Biblioteka Pedagog szkolny

Osiągnięcia Wydarzenia Plan zajęć Zajęcia pozalekcyjne Wykaz podręczników Galeria