• Szkoła Podstawowa nr 5 • im. Wł. Broniewskiego • ul. Kołobrzeska 23 • 78 - 200 Białogard • www.sp5bialogard.pl • email.:szkola@sp5bialogard.pl •
  menu

Strona główna

Patron

Historia

Kadra pedagogiczna

Samorząd Uczniowski

Biblioteka

Pedagog szkolny

Osiągnięcia/laureaci

Wydarzenia

Plan zajęć

Zajęcia pozalekcyjne

Wykaz podręczników

Galeria

Uczniowie

RADA RODZICÓW [więcej...]

  kontakt

Szkoła Podstawowa nr 5
ul. Kołobrzeska 23
78-200 Białogard

tel. 943127808; 723221692

   szkola@sp5bialogard.pl

       

 

 

WYDARZENIA 2018/2019

 

WYDARZENIA SZKOLNE

15-17 kwietnia 2019r.
Egzamin ósmoklasisty

3 kwietnia 2019

Przedstawienie dla klas I-III pt. Żegnaj zimo, witaj wiosno. Przedstawienie przygotowała klasa 1a z wychowawcą Agnieszką Kopeć oraz 1b z wychowawcą Beatą Sawicką. Po takim przedstawieniu wiosna od razu u Nas zagościła.

2 kwietnia 2019
Fraktal na 100-lecie Polskiego Towarzystwa Matematyki

Nasi uczniowie pod kierunkiem p. Marty Zielonki-Materko, p. Jolanty Jesiołkiewicz, p. Małgorzaty Stachowiak i p. Ilony Wielochy utworzyli ze swoich ciał fraktal słynnego matematyka. Wcześniej oczywiście wzięli udział w żmudnych przygotowaniach. Zapoznali się z samym pojęciem fraktali, przygotowali na ich temat prezentacje oraz zbudowali na lekcjach matematyki piramidy Sierpińskiego. Jak się okazuje, matematyka wcale nie musi być nudna! Zwłaszcza w SP5!

 

21 marca 2019
Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty!

Dziś w SP5 przywitaliśmy WIOSNĘ. Wszystkie klasy, aby ostatecznie pożegnać zimę udekorowały wiosennie drzwi swoich sal lekcyjnych. Cała szkoła się zazieleniła. Największą atrakcją okazał się pokaz mody wiosennej, w którym reprezentanci klas zaprezentowali swoje pomysły na stroje wiosenne. Spośród modeli i modelek wybrani zostali Miss i Mister Wiosny. Zwycięzcy otrzymali słodkie nagrody!

20 marca 2019

20 marca przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego z naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu Młodzieżowej Rady Miasta w Urzędzie Miasta. Temat spotkania to "Demokracja w praktyce". Uczniowie dyskutowali nt. demokracji, aktywności społecznej, obywatelskiej, samorządowej. Wzięli udział w ciekawych warsztatach.

14 marca 2019

14 marca to Dzień Liczby Pi - datę święta wybrano na ten właśnie dzień z powodu skojarzenia z pierwszymi cyframi rozszerzenia dziesiętnego liczby pi, a data 14 marca zapisywana jest w USA jako „3.14”. W SP 5 święto liczby PI obchodzone jest już od kilku lat. W tym roku uczniowie mogli obejrzeć krótką scenkę przygotowaną przez uczniów klas 6a, 6b i 5c. Przedstawienie dotyczyło historii odkrywania dokładniejszych przybliżeń liczby Pi przez słynnych matematyków na przestrzeni wieków. Po pokazie uczniowie otrzymali informacje z krótkimi ciekawostkami dotyczącymi Ludolfiny. Rozstrzygnięty został również konkurs na wiersz napisany metodą mnemotechniki – dla zainteresowanych - to metoda pozwalająca zapamiętać kolejne cyfry rozwinięcia liczby Pi (każdy kolejny wyraz musi zawierać taką liczbę liter, która odpowiada cyfrze z rozwinięcia dziesiętnego Ludolfiny). Dodatkowo uczniowie mogli zapoznać się z informacjami dotyczącymi liczby Pi na gazetkach klasowych i na korytarzu.

5 marca 2019

DZIEŃ OTWARTY! [reportaż zdjęciowy]

W tym roku przyszli adepci wraz z rodzicami zostali zaproszeni do udziału w niezwykłej przygodzie – poszukiwaniu skarbów na wyspie piratów. Każdy gość otrzymał przy wejściu mapę prowadzącą do ukrytego skarbu. Aby go zdobyć dzieci musiały odnaleźć kolejne miejsca z mapy i wykonać arcytrudne zadania. Uczestnicy zabawy z wielkim zapałem wyruszyli na poszukiwania. Po kolei odwiedzali statek piratów, kokosowy zakątek, śpiewające syreny czy zatokę wesołych delfinów. Niestrudzenie wykonywali wszystkie zadania m.in. karmienie papug, ułożenie puzzli, złożenie drewnianego samochodu czy nawlekania literek na sznurek. Śmiechom i radości nie było końca. Każdemu z małych poszukiwać przygód udało się zdać śpiewająco wszystkie egzaminy i dotrzeć do ukrytego skarbu, a przy okazji zwiedzić całą szkołę. Dodatkową atrakcją była fotobudka, w której każdy mógł wcielić się w najprawdziwszego pirata. [fotobudka]

 

BAL KARNAWAŁOWY

Karnawał to wyjątkowy i jedyny okres w roku, na który przypada czas wspaniałych, szalonych zimowych balów i zabaw. To czas świętowania, zabawy i wielkiego ucztowania. Kojarzy się z balami maskowymi, paradami i ulicznymi pochodami. Nasi uczniowie już od grudnia z niecierpliwością czekali na moment rozpoczęcia balu, gdyż stwarza on jedną z nielicznych okazji, gdy ze zwykłego dziecka mogą na cały dzień przeobrazić się w wymarzoną postać ze świata baśni, snu czy też ulubionej książki.
W tym dniu marzenia się spełniają. W tym dniu ubrany w kolorowe serpentyny, kwiaty i balony hol szkolny zamienił się w zaczarowaną krainę pełną wróżek, czarownic, czarodziejów, księżniczek, żołnierzy, motylków, kotków i innych barwnych postaci z kreskówek i bajek. Przy dźwiękach skocznej muzyki i utworach znanych wykonawców dzieci mogły pobawić się ze szkolnymi kompanami. W tańcu wirowały księżniczki, czarownice oraz różne postacie z bajek i książek. Solo, w parach, w kółkach i wężykach wszyscy bawili się wspaniale. Uczniowie chętnie uczestniczyli w konkursach prowadzonych przez opiekunki samorządu. Najwięcej radości sprawił uczniom konkurs z jedzeniem na czas pączków bez użycia rąk. Bal trwał do godziny 19, za sprawą dobrze dobranej muzyki i wspaniałej atmosfery wszyscy mieli ochotę zostać dłużej. Ostatnie piosenki bisowano po kilka razy. Każdy tańczył do utraty tchu, by nie zmarnować szansy na karnawałowe szaleństwo w gronie przyjaciół. Podczas zabawy dzieci miały również możliwość wykonania w karnawałowych przebraniach pamiątkowych zdjęć w fotobudce. Na koniec spotkania wybrani zostali królowa i król balu. Zwycięzcom wręczono karnawałowe medale i korony. To był wspaniale spędzony czas!

26 lutego 2019

Za nami kolejny dzień zmagań w ramach miesiąca języka polskiego. Dziś nasi uczniowie sprawdzali swoją znajomość przysłów, a jak wiadomo przysłowia są mądrością narodów.

21 lutego 2018
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Z tej okazji nasza szkoła organizuje cykl imprez i konkursów poświęconych naszemu wspaniałemu językowi ojczystemu. Dziś uczniowie klas I-III walczyli o tytuł Mistrza Pięknego Czytania. Wszyscy wypadki znakomicie!

 

25 stycznia 2019

Aby nasi uczniowie bezpiecznie spędzali nadchodzące dni wolne, wzięli dziś udział w pokazie ratownictwa zorganizowanym przez Białogardzko-Koszaliński Klub Płetwonurków North Divers, we współpracy z PSP Białogard oraz białogardzkim WOPR-em.

Apel promocyjny

Ferie to czas odpoczynku, po bardzo intensywnej i wytężonej pracy. Zanim nasi uczniowie udali się na zasłużony odpoczynek, w piątek 25 stycznia, Ci, którzy osiągnęli najlepsze wyniki edukacyjne i 100% frekwencję, zostali nagrodzeni na apelu promocyjnym.

23 stycznia 2019
Koncert kolęd i pastorałek

W środę 23 stycznia 2019r. w naszej szkole odbył się KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK DLA RODZICÓW. Wzięli w nim udział laureaci naszego szkolnego konkursu, czyli klasy: 4a, 4b, 4c, 5c, 6b, 7a, 7b, 8b.

21 grudnia 2019

Jasełka. Występ uczniów klas 2a i 2b pod opieką wychowawców klas p. J. Didycz
i p. G. Waśków.

6 grudnia 2018

Drużyna Szlachetnej Paczki z SP5 prężnie działa. Dzielnie pakują paczki i szykują je do dostarczenia dla naszej rodziny. :-)

6 grudnia 2018

6 grudnia 2018r. na sali gimnastycznej odbyły się MIKOŁAJKI NA SPORTOWO, w których wzięły udział klasy I–III. W czasie zmagań dzieci miały za zadanie wykonać portret Świętego Mikołaja, przenieść piłeczkę umieszczoną na łyżce, „przewieźć Świętego Mikołaja” na kocu, co okazało niesamowitą frajdą dla uczestników. Na koniec każdy uczeń otrzymał słodki upominek. Zabawa była bardzo udana!

30 listopada 2018

30 listopada 2018r. na zakończenie miesiąca poświęconego 100 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ w naszej szkole został zorganizowany szkolny quiz „KOCHAM CIĘ POLSKO” dla klas I–III. Każda klasa miała za zadnie przygotować element w naszych barwach ojczystych, z użyciem którego przywitała się z resztą uczniów. Dzieci brały udział w następujących konkurencjach: rozwiązywanie zagadek dotyczących naszej Ojczyzny, dokończenie i zaśpiewanie fragmentu hymnu Polski, układanie „żywych wyrazów” z danej kategorii dotyczącej słynnych rodaków lub nazw miast Polski, urodziny Polski – zabawa z „bombom”. Konkurencje zostały przeplecione śpiewaniem piosenki „Kocham Cię Polsko”. W czasie quizu każda klasa wykazała się dużą wiedzą i znajomością naszego kraju. Na zakończenie quizu każda klasa otrzymała pamiątkowy dyplom i słodycze, zaś uczniowie reprezentujący daną klasę otrzymali drobny upominek. Wszystkim klasom gratulujemy i bardzo dziękujemy za udział w zabawie!

29 listopada 2018
Szkolna zabawa andrzejkowa

28 listopada 2018
Potyczki Matematyczno-Sportowe

Kolejna impreza zorganizowana przez nasze panie od matematyki w ramach programu grantowego mPotęga. Tym razem nasi uczniowie musieli wykazać się nie tylko umiejętnościami matematycznymi, ale także sportowymi.

15 listopada 2018

15 listopada 2018r. uczniowie klasy IIIa pod kierunkiem p. Urszuli Stańczyk i p. Magdaleny Zwolińskiej przygotowały montaż muzyczno-słowny pt. „Jesień, jesień dary niesie …”, którego celem była popularyzacja poezji jesiennej, rozwijanie wrażliwości estetycznej dzieci i znajomość aktualnej pory roku. Przedstawienie odbyło się przed uczniami klas I-IV w obecności rodziców i nauczycieli. W czasie przedstawienia uczniowie recytowali wiersze oraz śpiewali piosenki tematycznie nawiązujące do aktualnej pory roku.

8 listopada 2018
Śniadanie daje moc!

"Aktywne słuchanie muzyki metodą Batii Strauss"

W naszej szkole na lekcjach muzyki kształtujemy wyobraźnię dźwiękową poprzez aktywne słuchanie muzyki. Uczniowie klas 5-tych mieli okazję uczestniczyć w utworze muzycznym poprzez ruch. Dzięki temu przeniknęli do struktury całego utworu i odebrali go w radosny sposób. Poprzez atrakcyjność utworu mogli go wielokrotnie słuchać, bez uczucia nudy i znużenia. Przy okazji uczą się zasad zasad współdziałania dla osiągnięcia wspólnego celu, przestrzegania ustalonych reguł i ról oraz ćwiczą koncentrację.

31 października 2018
Pasowanie na czytelnika

 31 października 2018r. biblioteka szkolna przyjęła w poczet swoich czytelników uczniów klas pierwszych. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Zanim jednak uczniowie zostali pasowani na czytelników, wysłuchali przedstawienia przygotowanego przez dzieci z klasy II b i III a. Uczniowie w ten sposób dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę. Pierwszoklasiści zostali również zapoznani z regulaminem biblioteki, zasadami wypożyczania książek, prośbami książki oraz księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych czytelników. Następnie pierwszoklasiści musieli rozwiązać różne zagadki, prawidłowo odpowiedzieć na zadawane pytania oraz wykazać się znajomością bajek i bajkowych postaci, z czym poradzili sobie na szóstkę. Po zaliczeniu wszystkich zadań uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować i kochać książki, korzystać z ich mądrości i umiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Następnie każdy pierwszoklasista został uroczyście pasowany przez Książkę na czytelnika szkolnej biblioteki. Już jako czytelnicy biblioteki szkolnej dzieci podpisały się pod przysięgą, która została umieszczona w bibliotece szkolnej i wypożyczyli pierwsza książkę. Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze.

Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym uczniom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.

18 października 2018

18 października 2018 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Białogardzie odbyła się V edycja Festiwalu Talentów "Młodzi Zdolni". Naszą szkołę reprezentowały dwie utalentowane wokalistki – Zuzanna Grędecka z klasy IVC oraz Klaudia Szczepańska z klasy VIIIB, która na Festiwalu zdobyła II miejsce!
Moc emocji i niezapomnianych wrażeń w trakcie całej imprezy dostarczyli nam zarówno uczestnicy, jak również zaproszeni goście specjalni - finaliści programu Mam Talent - Bartek & Delfina.

25 października o godz. 18:00 w CKiSE w Białogardzie odbędzie się koncert finałowy Festiwalu Talentów, w którym wystąpi uczennica naszej szkoły – Klaudia Szczepańska.

16 października 2018

16 października o godz. 11. 00 w naszej szkole zostały posadzone 2 Drzewka Niepodległości upamiętniające 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Wybraliśmy dwie jarzębiny, które będą cieszyć oko naszych uczniów. W najbliższym czasie poznamy również imiona naszych nabytków wyłonionych w ramach osobnego konkursu.

11 października 2018

 11 października uczniowie klas I–III uczestniczyli w zajęciach pod hasłem „Umiem udzielać pierwszej pomocy – ćwiczenia praktyczne w formie zabaw” zorganizowanych na holu szkoły przez p. Grażynę Waśków, p. Magdaleną Zwolińską oraz p. Julitę Didycz. W ramach zajęć uczniowie mieli możliwość zastosowania zdobytej wiedzy w działaniach praktycznych. Poszczególne osoby z danej klasy wykonywały kolejne zadania zdobywając punkty dla swojej grupy. Konkurencje polegały na ułożeniu osoby poszkodowanej w pozycji bocznej bezpiecznej, wykonaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej na fantomie. Ponadto odbył się quiz dotyczący pierwszej pomocy. W nagrodę każda klasa za aktywny udział w zajęciach otrzymała pamiątkowy certyfikat Małego ratownika.

10 października 2018

10 października uczniowie klas I - III oraz klas VIa, VIIIa i VIIIb mieli możliwość wzięcia udziału w pokazie udzielania pierwszej pomocy przygotowanym przez uczniów Prywatnego Centrum Edukacyjnego „Szkoły Sukces” w Białogardzie. Pokaz odbywał się pod kierunkiem nauczyciela Edukacji dla bezpieczeństwa z powyższej placówki. Uczniowie mieli możliwość utrwalenia wiadomości z zakresu pierwszej pomocy oraz mieli okazje do wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce. Wykonywali resuscytacje krążeniowo-oddechową na fantomie, układali osobę poszkodowaną w pozycji bezpiecznej oraz nauczyli się korzystać z defibrylatora.

2 października 2018
Obchody Dnia Chłopaka

Dzień Chłopaka obchodzony jest co roku 30 września. W tym roku Samorząd Uczniowski zorganizował szkolne obchody tego święta. Chłopcy w dwóch kategoriach, I-IV i V-VIII, walczyli o medal i certyfikat SUPERCHŁOPAKA. Aby zdobyć ten zaszczytny tytuł panowie musieli wykonać klika zadań. Pierwszą konkurencją było przyszywanie guzika na czas. Drugim, równie trudnym zadaniem było obieranie ziemniaków. Oczywiście nie mogło zabraknąć konkurencji typowo sportowej. Nasi chłopcy musieli wykazać się talentem piłkarskim i strzelić gola do specjalnej bramki. Na koniec zaprezentowali swoje umiejętności wokalno-taneczne. Srogie jury składające się z samych kobiet przyznawało punkty za poszczególne konkurencje. Zwycięzcy otrzymali słodkie nagrody. Pozostali chłopcy i panowie pracujący w szkole zostali obdarowani słodkimi upominkami.

Wrzesień 2018

17.09.2018 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie projektu dofinansowanego przez Fundację mBanku - Świat Matematyki. Brali w nim udział wszyscy uczniowie klas 4-6, nauczyciele, dyrekcja. Przedstawiony został harmonogram działań i grupa projektowa, ciekawostki matematyczne, rozwiązywano wspólnie rebusy matematyczne. 27 września gościliśmy na Festiwalu Nauki na Politechnice Koszalińskiej. Uczniowie brali czynny udział w wykładach i prezentacjach. Dużo emocji wzbudził także pokaz świateł laserowych z efektami specjalnymi. Był to dla wszystkich pierwszy wyjazd na uczelnię wyższą (ale nie ostatni). Ostatni piątek września to obchody w naszej szkole Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Tego dnia uczniowie wysłuchali wierszy i rymowanek matematycznych oraz mieli możliwość zdobycia certyfikatu Eksperta Tabliczki Mnożenia wykonując poprawne obliczenia.

link do prezentacji: https://gopro.com/v/mKn51EZ720Pb

27 września 2018 r.

Udział rodziców i uczniów klas 1-5 w akcji STOP OTYŁOŚCI.
Rodzice mieli okazję wysłuchać prelekcji na temat zdrowego odżywiania oraz skorzystać z możliwości pomiaru analizy składu ciała a dzieci uczestniczyć w zajęciach ruchowych  „mini zumby”.

25 września 2018

25 września 2018 roku w ramach projektu „Nowoczesna szkoła, nowoczesna edukacja...” odbyła się wycieczka do gospodarstwa edukacyjnego „W labiryntach” położonego w miejscowości Paproty. W wycieczce uczestniczyło 45 uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami: p. Jolantą Trompetą, p. Julita Didycz oraz p. Patrycją Suwałą. Przygoda z labiryntami rozpoczęła się na terenie gospodarstwa. Uczestnicy zostali podzieleni na zespoły, które musiały zbudowały swój własny labirynt z klocków. Pierwszy zespół, któremu się to udało wyruszył przez las do wierzbowych labiryntów. Następnie uczniowie przemierzyli drogę, którą wyznaczyły zadania gry „O czym szumią wierzby”. Kolejną zabawą była gra „Paprockie zwierzaki” rozgrywana w wielkim labiryncie typu błędnik. Gra była tylko rozgrzewką przed walką o zdobycie stojącej przed nim labiryntowej wieży. Po grach i zabawach w zespole uczestnicy wrócili do gospodarstwa zdobywając po drodze m.in. „Piaskową górę”.
Tymczasem w gospodarstwie czekały na nich kolejne zabawy, między innymi balonowa katapulta, megabańki mydlane oraz gra podwórkowa. Jednak wcześniej, przed drugą dawką gier, niezbędny był zasłużony odpoczynek i posiłek na ciepło.

25 września 2018 r.

Udział klas VIII w dniach otwartych Inkubatora Technologicznego w Białogardzie. Prezentacja „Regionalny rynek pracy i perspektywy jego rozwoju” oraz zwiedzanie Inkubatora Technologicznego i przedsiębiorstw w nim funkcjonujących.

21 września 2018 r.

Udział w akcji „Sprzątanie Świata 2018” pod hasłem Akcja-Segregacja.

17-21.09. na terenie szkoły zbiórka minielektroodpadów tj. telefony komórkowe, pamięć RAM, dyski twarde, zasilacze do telefonów, płyty CD/DVD

10 września 2018 r.

Lekcja integracyjno - edukacyjna dla klas 1-4, POKAZ TAŃCA Szkoła Szczepan


UROCZYSTOŚCI SZKOLNE

10 lutego 2019

Udział w uroczystościach miejskich z okazji 79 rocznicy I Masowej Deportacji Polaków na Sybir i Kazachstanu. Delegacja z klasy 5c z wych. P. Suwałą uczestniczyła w mszy św. i złożyła kwiaty pod pomnikiem Orła Białego.

11 listopada 2018
Obchody Stulecia Niepodległości

11 listopada odbyły się uroczystości miejskie z okazji Święta Niepodległości. Delegacja naszej szkoły uczestniczyła w mszy św. w intencji Ojczyzny i złożyła kwiaty pod pomnikiem Orła Białego.

9 listopada 2018

"Rekord dla Niepodległej"

W piątek 9 listopada 2018 r. o godz. 11.11

w ramach świętowania 100. rocznicy

odzyskania przez Polskę niepodległości

cała społeczność szkolna SP5 zaśpiewała 4-zwrotkowy hymn narodowy.

100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

Tego dnia w murach naszej szkoły rozbrzmiewały pieśni... te najpiękniejsze, płynące z serc Polaków i skierowane do Polaków. Wszyscy uczniowie wiedzą, jak ważne dla każdego są pieśni patriotyczne i jaka historia się za nimi kryje. Nie zabrakło łez wzruszenia... Dziękujemy POLSKO!!!

25 października 2018
Ślubowanie klas pierwszych

25 października 2018 r. na szkolnym holu odbyła się uroczystość Ślubowanie klas I. Uczniowie kl. Ia i Ib wspólnie zaprezentowali na scenie część artystyczną. Dzieci śpiewały poznane piosenki i recytowały wiersze. Po zakończeniu części artystycznej nastąpiła oficjalna część pasowania na ucznia naszej szkoły. Mali żacy z powagą przystąpili do złożenia przysięgi. Następnie udali się na słodki poczęstunek z niespodzianką. W przygotowaniu pięknej uroczystości pomogli rodzice uczniów.

12 października 2018
Dzień Edukacji Narodowej

Jak co roku, uczciliśmy w naszej szkole DEN. Tym razem Samorząd Uczniowski przygotował krótkie scenki kabaretowe pokazujące szkolną rzeczywistość z przymrużeniem oka:) Gwoździem programu była Gala Supernauczyciela, na której nasi pracownicy zostali nagrodzeni za swoją pracę.

17 września 2018 r.

Udział w uroczystościach miejskich pod pomnikiem Sybiraków z okazji 79. rocznicy napaści sowieckiej na Polskę. Delegacja klasy 5b z wychowawcą p. G. Rudzikiem uczestniczyła w mszy św. w intencji Zesłańców, ich rodzin oraz Ojczyzny oraz w uroczystościach pod Krzyżem Sybiraka na cmentarzu w Pękaninie.

 

3 września 2018 r.

Inauguracja roku szkolnego 2018/2019. Rozpoczynamy kolejny rok zmagań w zdobywaniu nowej wiedzy.

Mamy dwie klasy pierwsze, dwie klasy drugie, i jedną trzecią. W II etapie mamy cztery klasy czwarte, trzy klasy piąte i  po 2 klasy szóste, siódme i ósme. Razem uczymy się w 18 oddziałach.

 

1 września 20178r.

Udział w uroczystości miejskiej pod pomnikiem Orła Białego z okazji 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Delegacja klasy 8b z wychowawcą uczestniczyła w mszy św. w intencji Ojczyzny w kościele pw. NNMP oraz uroczystościach pod pomnikiem Orła Białego.


KONKURSY

udział w konkursach I sem.

25 marca 2019

W bibliotece szkolnej odbyły się szkolne eliminacje turnieju recytatorskiego „Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne”.

Laureatami zostali: Karol Janowski klasa II a, Natasza Janowska klasa V c,
Karina Mazik klasa I b, Franciszek Zima klasa IV a.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

12 marca 2019

„Pierwiosnek”, „Gramy w zielone”, „Literki”, „Zegary”, „Teczka Zosi” i wiele innych wierszy recytowali nasi uczniowie klas I-III w szkolnym konkursie poświęconym patronowi naszej szkoły „WŁADYSŁAW BRONIEWSKI DZIECIOM”.

Laureatami zostali:
I miejsce – Zuzanna Binkowska, I b; II miejsce – Karol Świder, II a;
III miejsce – Oliwia Kołodziej, IIIa
WYRÓŻNIENIE otrzymali: Oliwia Pauba, Ia; Mateusz Muszyński, Ib; Nikodem Stańko, IIIa

"Wiem i umiem, bo potrafię znaleźć"

W dobie szybkiego rozwoju technologii, łatwiejszego dostępu do internetu bardzo ważną umiejętnością stało się wyszukiwanie informacji. Ale jak to zrobić w morzu dostępnych informacji i źródeł? Jak poradzić sobie, gdy zabraknie internetu? Przez ostanie kilka dni nasi uczniowie brali udział w kolejnej edycji konkursu bibliotecznego - "Wiem i umiem, bo potrafię znaleźć". Zdaniem dzieci było odnalezienie prawidłowych odpowiedzi na pytania z różnych dziedzin korzystając jedynie z źródeł książkowych. Zadanie to okazało się niemałym wyzwaniem.

26 lutego 2019

26 lutego 2019r. w bibliotece szkolnej odbyły się eliminacje do „Małego konkursu recytatorskiego”, w których udział wzięło pięć osób z klas I-III oraz cztery osoby z klas IV-VI. W kategorii klas I-III do eliminacji miejskich „Małego konkursu recytatorskiego” zakwalifikowali się: Wiktoria Zwiranowska klasa Ib, Karina Mazik klasa Ib i Karol Janowski klasa IIa, zaś w kategorii klas IV-VI przeszli: Franciszek Zima klasa IVa, Dominik Zwiranowski klasa IVa, Natasza Janowska klasa Vc oraz Bianka Włodno klasa Vb. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

14 lutego 2019

Konkurs Plastyczno – Literacki na „Najpiękniejszą Kartkę Walentynkową

Już po raz IV-ty w naszej szkole odbył się Konkurs Plastyczno – Literacki na „Najpiękniejszą Kartkę Walentynkową. Głównymi kryteriami oceny prac były: pomysłowość, pracochłonność, estetyka wykonania oraz zawartość tekstowa. Prace zostały sprawdzone również pod kątem plagiatu. Jury w składzie: p. Patrycja Suwała, p. Urszula Bielawiec oraz p. Katarzyna Kujawa-Brancewicz wyłoniło zwycięzców w dwóch kategoriach. Wyniki zostały ogłoszone 14 lutego, a laureaci otrzymali dyplomy oraz poduszki ręcznie uszyte przez p. Ulę Bielawiec.

30 listopada 2018

W dniu 30 listopada 2018r. odbył się V Miejski Konkurs Wiedzy o HIV/AIDS. Naszą szkołę reprezentowali: Klaudia Możdżonek (kl. VIII a), Kornelia Milto (kl. VIII b), Natalia Wielocha (kl. VII b), Maciej Szefler (kl. VII b) i Nikodem Piórkowski (kl. VII a). Uczniowie świetnie przygotowali się do konkursu, a świadczy o tym zdobycie przez nich wszystkich nagród w kategorii szkół podstawowych: I miejsce zdobyła Klaudia Możdżonek, II miejsce uzyskała Natalia Wielocha, III miejsce zdobyła Kornelia Milto. Gratulacje!

27 listopada 2018

27 listopada 2018r. w bibliotece szkolnej odbył się szkolny konkurs recytatorski „Polska moja ojczyzna”, w którym wzięło udział 15 uczniów z klas I -IV. W kategorii klas I-II miejsce pierwsze zdobyli: Karol Janowski kl. II a oraz Lidia Dziemianko kl. I a, II miejsce – Lena Ślepaczuk kl. II b, III miejsce – Karina Mazik kl. I b.

Natomiast w kategorii klas III –IV jury przyznało dwa miejsca pierwsze: Franciszek Zima kl. IV a oraz Dominik Zwiranowski kl. IV a, II miejsce zajęła Amelia Nyc kl. IV a.

Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienie: Kornel Andryszczuk kl. I a, Zuzanna Binkowska kl. I b, Aurelia Kitowska kl. I b, Rozalia Kitowska kl. I b, Filip Semenowicz kl. I b, Agnieszka Szymanek kl. II a, Nikodem Stańko kl. III a oraz Nikola Żórawska kl. IV a. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

14 listopada 2018 r.

14 listopada 2018r. w bibliotece szkolnej odbył się konkurs historyczny dla uczniów klas drugich szkoły podstawowej „WOKÓŁ SYMBOLI NARODOWYCH”, którego organizatorem jest Instytut Pamięci Narodowej w Szczecinie. W konkursie wzięło udział 12 uczniów. Celem konkursu jest upowszechnienie i popularyzacja wśród dzieci i młodzieży znajomości historii Polski ze szczególnym uwzględnieniem polskich symboli narodowych.

13 listopada 2018 r.

13 listopada 2018r. w bibliotece szkolnej odbył się konkurs wiedzy o Polsce „100 PYTAŃ O …” dla klas VII i VIII z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, którego celem było uczczenie setnej rocznicy odzyskania niepodległości oraz szerzenie wiedzy o kraju ojczystym. Organizatorem konkursu była p. Ewa Sienkiewicz.

9 listopada 2018 r.

W piątek 9 listopada 2018r. odbył się Miejski Konkurs Wiedzy o Polsce ,,Urodziny Ojczyzny" w SP4. W konkursie wzięły udział cztery szkoły podstawowe z Białogardu. Uczniowie z poszczególnych szkół zmierzyły się z różnymi zadaniami dotyczącymi wiedzy o Polsce. Drużyny prezentowały wyrównany poziom. Wszyscy dobrze się bawili podczas konkursu, a na zakończenie ,,Urodzin Ojczyzny" był smaczny tort w barwach biało-czerwonych.

Konkurs był zorganizowany z okazji 100- lecia naszej Ojczyzny, przez nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej.

1 października 2018r.

Konkurs plastyczny Biblioteka szkolna moich marzeń.

  wydarzenia

WYDARZENIA SZKOLNE

UROCZYSTOŚCI SZKOLNE

KONKURSY

SPORT

 

SZKOŁA W KOLORZE PRAC I OBRAZÓW, czyli jak tworzymy

prace uczniów

  archiwum

wydarzenie 2017/2018

wydarzenia 2016/2017

Wydarzenia 2015/2016

Wydarzenia 2014/2015

Wydarzenia 2013/2014

Wydarzenia 2012/2013

Wydarzenia 2011/2012

Wydarzenia 2010/2011

Wydarzenia 2009/2010

Wydarzenia 2008/2009

Nie daj się agresji! [więcej...]

 

 

Strona główna Patron Historia Kadra pedagogiczna Samorząd Uczniowski Biblioteka Pedagog szkolny

Osiągnięcia Wydarzenia Plan zajęć Zajęcia pozalekcyjne Wykaz podręczników Galeria