KARTA ROWEROWA

TESTY

Sprawdź swoją wiedzę z zakresu przepisów ruchu drogowego!

TEST nr 1          TEST nr 2           TEST nr 4           TEST nr 5           TEST nr 6

TEST nr 7          TEST nr 8           TEST nr 9           TEST nr 10

TEST nr 11           TEST nr 12          TEST nr 13          TEST nr 14          TEST nr 15

TEST nr 16          TEST nr 17          TEST nr 18           TEST nr 19          TEST nr 20

INFORMACJE

Aby dzieci mogły bezpiecznie poruszać się po drodze muszą nabyć odpowiednią wiedzę i umiejętności, co poświadczane jest wydaniem karty rowerowej. Uczniowie klas czwartych szkół podstawowych (po osiągnięciu wieku 10 lat) mogą ubiegać się o to pierwsze w życiu "prawo jazdy". Posiadacz karty rowerowej staje się pełnoprawnym uczestnikiem ruchu drogowego.

Prawo wydania karty rowerowej posiada dyrektor szkoły.

Sprawdzenia kwalifikacji osób ubiegających się o kartę rowerową dokonuje się w szkole. Zajmuje się tym nauczyciel wychowania komunikacyjnego. Sprawdzana jest wiedza teoretyczna dotycząca przepisów ruchu drogowego (w naszej szkole uczeń rozwiązuje test i odpowiada w nim na 10 pytań) oraz umiejętności praktyczne (umiejętność jazdy na rowerze). Po zdanym egzaminie kartę rowerową wydaje nieodpłatnie dyrektor szkoły.

Pomocą dla dzieci w zdobywaniu odpowiedniej wiedzy są zajęcia z wychowania komunikacyjnego.

Polecane strony WWW:

uczniowie

Karta Rowerowa

Gazetka matematyczna

"Matematyk szuka pracy"

Plusik - kwiecień 2018

Plusik 6

Plusik 5

Plusik 4 - cz. 1, cz. 2

Plusik 3 - cz. 1, cz. 2

Plusik 2 - cz. 1, cz. 2

About our school

SZKOŁA W KOLORZE PRAC I OBRAZÓW, czyli jak tworzymy - prace uczniów

Wyjazdy na baseny

© 2007 SP5. Wszelkie prawa zastrzeżone "TD". Kopiowanie materiałów bez zgody autora jest nielegalne.