• Szkoła Podstawowa nr 5 • im. Wł. Broniewskiego • ul. Kołobrzeska 23 • 78 - 200 Białogard • www.sp5bialogard.pl • email.:szkola@sp5bialogard.pl •
  menu

Strona główna

Patron

Historia

Kadra pedagogiczna

Samorząd Uczniowski

Biblioteka

Pedagog szkolny

Osiągnięcia/laureaci

Wydarzenia

Plan zajęć

Zajęcia pozalekcyjne

Wykaz podręczników

Galeria

Uczniowie

RADA RODZICÓW [więcej...]

  kontakt

Szkoła Podstawowa nr 5
ul. Kołobrzeska 23
78-200 Białogard

tel. 943127808; 723221692

   szkola@sp5bialogard.pl

       

 

 

 

WYDARZENIA SPORTOWE 2017/2018

maj 2018

Maj był dla uczniów naszej szkoły miesiącem zmagań w zawodach lekkoatletycznych. Reprezentanci „piątki” startowali w nich z powodzeniem i zdobyli miejsca na podium.

23 maja odbyły się Mistrzostwa Białogardu w Czwórboju Lekkoatletycznym. Reprezentacja chłopców w składzie Kacper Garbarski, Nikodem Piórkowski, Adrian Rosiński, Maciej Szefler i Mikołaj Lesisz zajęła II miejsce. Dziewczęta w składzie Natalia Wielocha, Karolina Baran, Martyna Janica, Nikola Piszer i Julia Pluta zajęły miejsce trzecie.

24 maja odbył się Finał Miejski Czwartków Lekkoatletycznych. Pierwsze miejsce biegu na 300m zdobyła Julia Lipnicka. Julia Była też trzecia w skoku w dal. W biegu na 60m drugie miejsce zajęła Julia Pluta.

Z kolei 30 maja odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnej Lekkiej Atletyce. W tych zawodach uczennice naszej szkoły zdobyły 4 medale: Julia Krzemińska była pierwsza w skoku w dal i druga w biegu na 100m. W biegu na 300m pierwsze miejsce zajęła Julia Dmitroca, a miejsce drugie wywalczyła Kornelia Milto. Julia Krzemińska i Julia Dmitroca zajmując pierwsze miejsca zdobyły awans do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się 12 czerwca w Goleniowie. Gratulujemy!

16 maja 2018

16 maja na Stadionie im. Henryka Młynarczyka odbyły się Mistrzostwa Białogardu w Indywidualnej Lekkiej Atletyce w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (roczniki 2002-2004). Reprezentantki naszej szkoły zdobyły łącznie 6 medali. Pierwsze miejsca zdobyły Julia Krzemińska w skoku w dal oraz Natalia Dmitroca w biegu na 300m. Miejsca drugie zajęły Julia Krzemińska w biegu na 100m oraz Julia Dmitroca w biegu na 300m. Na miejscach trzecich uplasowały się Kornelia Milto w biegu na 300m oraz Klaudia Możdżonek w skoku w dal.

19 grudnia 2017

19 grudnia w krytej pływalni Białogardzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się Mistrzostwa Powiatu Szkół w Pływaniu. Organizatorami byli Powiatowy Szkolny Związek Sportowy oraz Białogardzki Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Uczniowie naszej szkoły wystartowali w dwóch kategoriach wiekowych, w Igrzyskach Dzieci (kl. IV-VI) oraz w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej (kl. VII oraz II, III gimnazjum).
W Igrzyskach Dzieci nasza drużyna zajęła 3 miejsce, a Iwo Kowalski (VIb) osiągnął najlepszy wynik w tej kategorii przepływając 50m stylem dowolnym w 43,81s.
W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej nasi uczniowie walczyli, jednak starsi rywale okazali się lepsi. Nasza drużyna zajęła ostatecznie 5 miejsce.

W zawodach startowali: Igrzyska Dzieci – Iwo Kowalski, Róża Piwowarczyk, Natalia Wielocha, Maciej Szefler, Aleksandra Tomiałojć, Bartosz Cheba, Wiktor Czerwiński.
Igrzyska Młodzieży Szkolnej – Kacper Jastreb, Michał Jabłoński, Natalia Dmitroca, Julia Dmitroca, Matylda Pietrewicz, Klaudia Możdżonek.

7 grudnia 2017

7 grudnia odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Mini Piłce Ręcznej chłopców. Drużyna „piątki” po zaciętej walce zajęła III miejsce. Gratulujemy!

Skład naszej drużyny: Adrian Rosiński, Maciej Szefler, Alan Bigajło, Patryk Walasek, Hubert Tamioła, Marcin Tamioła, Iwo Kowalski, Bartosz Wypych, Oskar Hasanović, Kacper Bartosik, Filip Jarmużek.

7 grudnia odbył się II Mikołajkowy Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego w Białogardzie. W zawodach wzięły udział drużyny SP5 Białogard, SP1 Białogard, Gimnazjum w Pomianowie i Liceum Ogólnokształcącego w Białogardzie. Nasze reprezentantki zajęły ostatecznie IV miejsce. Trzeba jednak dodać, że byliśmy zdecydowanie najmłodszą drużyną w turnieju.

Skład naszego zespołu: Julia Dmitroca, Natalia Dmitroca, Klaudia Możdżonek, Samanta Buczek, Julia Krzemińska, Matylda Pietrewicz i Natalia Wielocha.

6 grudnia 2017
IX Mikołajkowy Turniej Sumo o Puchar Dyrektora SP5

6 grudnia odbył się IX Mikołajkowy Turniej Sumo o Puchar Dyrektora SP5. W zawodach rywalizowało blisko 100 zawodników reprezentujących 5 szkół: SP5 Białogard, SP1 Białogard, SP3 Białogard, SP4 Białogard oraz SP Daszewo. Najlepsi zawodnicy zostali nagrodzeni okolicznościowymi koszulkami, a wszyscy startujący otrzymali czekoladowego mikołaja. Ostatecznie w klasyfikacji drużynowej reprezentacja naszej szkoły okazała się najlepsza i tym samym kolejny raz zdobyliśmy Puchar Dyrektora SP5.

16 listopada 2017

W ramach lekcji wychowania fizycznego uczniowie klas VIIa i VIIb wzięli udział w zajęciach w profesjonalnej siłowni. Pod okiem nauczycieli Grzegorza Rudzika i Cezarego Jastreba uczniowie poznali podstawy ćwiczeń siłowych i cardio. Uczniowie dowiedzieli się też jak te ćwiczenia wpływają na organizm ludzki. Lekcja w siłowni była kolejnym formą uatrakcyjnienia zajęć wychowania fizycznego i zachętą dla naszych uczniów do podejmowania aktywności fizycznej. Trzeba dodać, iż nasza szkoła posiada szeroki wachlarz zajęć sportowych. Oprócz tradycyjnych lekcji w-f uczniowie mają możliwość uczestniczyć min. w zajęciach nauki pływania, treningach zapaśniczych, lekkoatletycznych oraz zajęciach z tenisa stołowego i gier zespołowych. Lekcja w siłowni odbyła się dzięki uprzejmości Pana Macieja Danowskiego, właściciela Fitness Club Forma.

 

30 października 2017 r.

30 października odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Piłce Nożnej klas IV-tych i V-tych. Po zaciętej rywalizacji, toczonej zgodnie z zasadami fair play wyłoniono najlepsze zespoły. W rywalizacji czwartoklasistów padły następujące wyniki: IVa – IVb 0:2, IVa – IVc 0:1, IVb – IVc 2:2. Po podliczeniu punktów i bramek pierwsze miejsce zajęła klasa IVb, drugie klasa IVc, a trzecie IVa. Wśród piątoklasistów rywalizowały dwie klasy i ostatecznie lepsza okazała się Va, która pokonała Vb 2:1. Gratulujemy!

26 października 2017 r.

26 października w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym. W zawodach wystartowało łącznie 25 drużyn reprezentujących 10 szkół. W rywalizacji w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (roczniki 2002-2004) drużyna dziewcząt „piątki” zajęły V miejsce, a drużyna chłopców miejsce VII. Z kolei w Igrzyskach Dzieci (2005 i młodsi) nasi chłopcy zajęli V miejsce.

12 października 2017 r.

12 października w Tychowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Reprezentacja naszej szkoły liczyła 40 osób. W rywalizacji w ramach Igrzysk Dzieci (roczniki 2005 i młodsi) nasi chłopcy zajęli III miejsce, a dziewczęta niestety nie ukończyły rywalizacji z powodu kontuzji jednej z zawodniczek. W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej (roczniki 2002-2004) nasze drużyny były złożone tylko z siódmoklasistów i miały utrudnione zadanie bo rywalizowały z uczniami 2 i 3 klasy gimnazjalnych. Ostatecznie dziewczęta zajęły VI miejsce, a chłopcy miejsce X.

10 października 2017 r.

10 października w Karlinie odbył się turniej o Mistrzostwo Powiatu w Piłce Nożnej w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (roczniki 2002-2004). Drużyny „piątki” walczyły dzielnie i godnie reprezentowały naszą szkołę. Ostatecznie dziewczęta i chłopcy zajęli III miejsca. Trzeba dodać, że nasze drużyny były jednymi z najmłodszych w turnieju (tylko rocznik 2004) co jest dobrym prognostykiem na następne turnieje.

Historyczny sukces Wiktorii Chołuj, absolwentki SP5

W dniach 4-9 września w Atenach odbyły się Mistrzostwa Świata Kadetek i Kadetów w zapasach. W składzie Reprezentacji Polski wystąpiło 7 zawodniczek.

Najlepiej w Mistrzostwach Świata spisała się Wiktoria Chołuj - absolwentka naszej szkoły, która zdobyła brązowy medal w kat. 70kg. Wiktoria w walce o brązowy medal położyła na łopatki zawodniczkę z Indii.

Gratulujemy!

  wydarzenia sportowe

zapasy

piłka ręczna

piłka nożna

lekkoatletyka

koszykówka

 

 

 

 

 

 

 

  archiwum

Wydarzenia sportowe 16/17

Wydarzenia sportowe 15/16

Wydarzenia sportowe 14/15

Wydarzenia sportowe 12/13

Wydarzenia sportowe 11/12

Wydarzenia sportowe 09/10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Strona główna Patron Historia Kadra pedagogiczna Samorząd Uczniowski Biblioteka Pedagog szkolny

Osiągnięciaa Wydarzenia Plan zajęć Zajęcia pozalekcyjne Wykaz podręczników Galeria