• Szkoła Podstawowa nr 5 • im. Wł. Broniewskiego • ul. Kołobrzeska 23 • 78 - 200 Białogard • www.sp5bialogard.pl • email.:szkola@sp5bialogard.pl •
  menu

Strona główna

Patron

Historia

Kadra pedagogiczna

Samorząd Uczniowski

Biblioteka

Pedagog szkolny

Osiągnięcia/laureaci

Wydarzenia

Plan zajęć

Zajęcia pozalekcyjne

Wykaz podręczników

Galeria

Uczniowie

RADA RODZICÓW [więcej...]

 

  kontakt

Szkoła Podstawowa nr 5
ul. Kołobrzeska 23
78-200 Białogard

tel. 943127808; 723221692

   szkola@sp5bialogard.pl

       

 

 

 

OSIĄGNIĘCIA/ LAUREACI

 

rok szkolny 2008/2009

 

Nagrodę Burmistrza Miasta Białogard otrzymali uczniowie:

 

 

 

Wojciech Pominkiewicz
klasa VIb
Robert Koziński
klasa VId
Krystian Prasol
klasa VIb

 

LAUREACI W KONKURSACH 2008/2009

LP. Nazwa konkursu imiona i nazwiska laureatów
1

Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy religijnej

laureaci: Michalina Ćmoch Vb
                Zuzanna Wudzińska Vb
                Monika Prokulewicz VIa

wyróżnienie: Patrycja Federkiewicz VIa
                      Natalia Żebrowska IIIb
                      Julia Jagiełło IIIa

2

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur”

bardzo dobry: Szymon Bagiński IIb
                           Natalia Segętowska IIb
                           Radosław Stocki Vc

wyróżnienie: Krystian Prasol VIb

3

Międzyszkolny Konkurs „Ostrzegam Cię – Nie pal!”

I miejsce: Dominika Kłódka IIa

4

Mały Ogólnopolski Konkurs Recytatorski
a) powiatowy

laureatka: Agnieszka Ługowska IIIa

wyróżnienie: Michalina Ćmoch Vb

5

Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny „Albus” dla kl. IV – VI

laureatka: Michalina Ćmoch Vb

wyróżnienie: Aleksandra Winter IVc
                      Piotr Mancewicz IVc
                      Zuzanna Wudzińska Vb
                      Wojciech Pominkiewicz VIb
                      Krystian Prasol VIb

6

Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego

w kategorii kl. V
I miejsce: Marta Wudarczyk Vb

7

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy z Języka Niemieckiego

w kategorii kl. IV
II miejsce: Aleksandra Winter IVc

w kategorii kl. V
III miejsce: Anita Bień Vc

w kategorii kl. VI
I miejsce: Aleksandra Klisik VIc

8

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Konkurs wielkanocny – kartka i pisanka” dla kl. I - III

laureaci: Patryk Jurczak Ib
               Dominika Kłódka IIa
               Ewelina Tamioła IIa
               Adriana Chrzanowska IIa
               Barbara Kotlarz IIIc

9

VI Regionalny Konkurs Poezji i Prozy Niemieckiej

w kategorii kl. I - II
I miejsce: Ewelina Pogorełow-Tamancew IIa

w kategorii kl. III - IV
II miejsce: Kevin Grabowski IIIa

10

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny Zwierzęta Wokół Nas pt. „Zwierzęca rewia mody – cętki, prążki, kropki, łaty” dla klas I - VI

w kategorii klas O - III
III miejsce: Hubert Wojciechowski Ia
                 Kevin Grabowski IIIa

w kategorii klas IV - VI
II miejsce: Anastazja Skubijenko VId

wyróżnienie: Kinga Grygorcewicz VId

11

Międzyszkolny Konkurs „Białogardzka niezapominajka”

w poziomie kl. I - III
II miejsce: Kevin Grabowki IIIa
                Julia Jagiełło IIIa
                 Łukasz Król IIIb
                 Seweryn Łajewki IIIb
                 Szymon Mamczur IIIc

w poziomie kl. IV - VI
III miejsce: Krystian Prasol VIb
                 Paulina Gontkiewicz VId
                 Robert Koziński VId
                 Anna Mas VIa
                 Patrycja Federkiewicz VIa

12

Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy: Pierwszaki też uczniowie, litery już znają i pięknie czytają

III miejsce: Piotr Kawalec kl. Ib

13

Międzyszkolny Interdyscyplinarny Konkurs „Obserwator Wybrzeża Europy”

II miejsce: Michał Staruch Va

III miejsce: Michalina Ćmoch Vb

14

Miejsko – Gminny Konkurs Języka Angielskiego i Niemieckiego

I miejsce: Kaja Kuklińska VId

15

Turniej Recytatorski „Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne”

a) miejski

 

 

 

 

 

b) powiatowy

 

c) finał turnieju

w kategorii „Ptaszki”
laureaci: Michalina Ćmoch Vb
                Marta Wudarczyk Vb

w kategorii „Ptaszęta”
laureaci: Aleksandra Śmieszek IIIa

wyróżnienie: Kevin Grabowski IIIa

 

 

 

w kategorii „Ptaszki”
laureatka: Michalina Ćmoch Vb

 

w kategorii „Ptaszki”
wyróżnienie: Michalina Ćmoch Vb

16

Ogólnopolski Konkurs Plastyczno – Językowy „Theos Bildworterbuch”

 

wyróżnienie: Kevin Grabowski IIIa

 

 


rok szkolny 2007/2008

Nagrodę Burmistrza Miasta Białogard otrzymali uczniowie:

Melisa Grabowska
klasa VIb
Kamila Wójcik
klasa VIb
Ada Kuśma
klasa VId

       

LAUREACI W KONKURSACH 2007/2008

LP. Nazwa konkursu imiona i nazwiska laureatów
1 Międzyszkolny Konkurs Plastyczny: Bliżej siebie – dalej od narkotyków

I miejsce -  Anna Labiszak VIb

III miejsce -  Daria Bryś VIa
                       Paulina Tamiołojć VIa

2

Międzyszkolny Konkurs: Urodziny Ojczyzny

dla kl. I – III

 

III miejsce:

Natalia Segętowska Ib
Artur Błażejowski Ib
Julia Jagiełło IIa
Szymon Tomiałojć IIc
Kinga Śmiałkowska IIIa
Filip Szykowny IIId

3

Międzyszkolny Konkurs  Piosenki Angielskiej

wyróżnienie - Adrianna Kuśma VId

4 Ogólnopolski Konkurs MIX z Języka Niemieckiego

laureatka - Melissa  Grabowska VIb

wyróżnienie - Filip Kacperek VIc

5

Mały Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

a) powiatowy

laureatka - Michalina Ćmoch IVb

wyróżnienie - Marta Wudarczyk IVb
                         Natalia Żebrowska IIb

6 Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur”

laureat - Radosław Stocki IVc

wyróżnienie - Melissa  Grabowska VIb
                         Patrycja Wierzbicka IIIa
                        Jakub Przygodzki IIIa 

7

Ogólnopolski Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego

 

b) powiatowy 

II miejsce drużynowo:
Karol Białomyzy Vd
Zofia Todys Vb
Dawid Trempała  VId
Patrycja Kuczko VId
Mateusz Diakowicz VId

III miejsce indywidualnie:
Mateusz Diakowicz VId 

8

Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny ALBUS

dla kl. IV – VI 

wyróżnienie - Magda Bieganowska IVb
                         Michalina Ćmoch IVb
                         Patryk Michałek  IVc

w kategorii kl. VI
wyróżnienie - Anna Olesiak VIb 

9 Regionalny Konkurs Plastyczny  z Języka Niemieckiego: Baśnie braci  Grimm

I miejsce - Magdalena Gromadzka Ia

wyróżnienie - Stella Jausserand Ia 

10 Międzyszkolny Konkurs Umiejętności z Języka Angielskiego

w kategorii kl. IV
I miejsce -  Daria Karczewska  IV a

w kategorii kl. V
III miejsce -  Klaudia Wypiorczyk V b
IV miejsce - W. Pominkiewicz V b

w kategorii kl. VI
I miejsce - Klaudia Górzyńska VIb
                    Adrianna Kuśma VIb

11

V Regionalny Konkurs Poezji

i Prozy Niemieckiej 

w kategorii kl. I - II
II miejsce - Kevin Grabowski  IIa

w kategorii  kl.  III - IV
III miejsce - Klaudia Koślak  IVa

w kategorii kl. V - VI
I miejsce - Melissa  Grabowska VIb 

12

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny: Co piszczy w trawie

dla klas I - VI

b) międzyszkolny 

I miejsce - Dominika Kłódka kl. Ia

II miejsce - Sandra Kukułka IIIa 
                     Melissa  Grabowska VIb

wyróżnienie - Agata Pasińska IIIa 

13 Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego

w kategorii kl. IV
III miejsce - Marta Wudarczyk IVb 

14

Międzyszkolny Konkurs Języka Niemieckiego

b) etap międzyszkolny 

w kategorii kl. IV
II miejsce - Joanna Maszczyk IVc
                     Radosław Stocki  IVc

w kategorii kl. V
II miejsce -  Aleksandra Klisik  Vc

w kategorii kl. VI
I miejsce - Melissa Grabowska  VIb 

15 Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy: Pierwszaki też uczniowie, litery już znają i pięknie czytają

II miejsce - Izabela Herter kl. Ib

16

40.Turniej Recytatorski „Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne”

a) miejski

 

 

 

 

 

  b) powiatowy
      (Tychowo) 

 

 

 

w kategorii „Ptaszki”

laureaci - Michalina Ćmoch IVb
                  Marta Wudarczyk IVb

w kategorii „Ptaszęta”

wyróżnienie -  Natalia Żebrowska IIb

 

w kategorii „Ptaszki”

wyróżnienie - Michalina Ćmoch IVb 

17 Ogólnopolski Konkurs Plastyczny: Świat misia Theo

I miejsce - Agata Pasińska IIIa

wyróżnienie - Dominika Kłódka Ia
                         Diana Roman Ib
                         Daria Zielińska Ib
                         Emilia Osiadacz IIa
                         Dawid Ligocki Ia 

18

Międzyszkolny Konkurs Informatyczny o Puchar Dyrektora SP4 

I miejsce - Hubert Ciechanowicz Va
                    Wojtek Ćwiertnia VId 

19

Międzyszkolny Festiwal Piosenki Angielskiej i Niemieckiej 

Grand Prix w kategorii solista I – III
Kevin Grabowski IIa

Grand Prix w kategorii solista IV – VI
Dominika Sucharska VIb

 


 

rok szkolny 2006/2007

Nagrodę Burmistrza Miasta Białogard otrzymali uczniowie:

ANNA MAJ – uczennica klasy VI b; średnia ocen: 5,3; ilość punktów ze sprawdzianu: 34; zachowanie: wzorowe

Finalistka wojewódzkiego konkursu humanistycznego z elementami historii i sztuki, laureatka szkolnego konkursu z języka polskiego „O Złote Pióro”. Wyróżniona w ogólnopolskim konkursie języka polskiego ALBUS. Kształci swoje umiejętności w Szkole Muzycznej. Aktywnie działała na rzecz klasy i szkoły. Godnie reprezentowała szkołę na uroczystościach. Miła, koleżeńska, zawsze służyła innym pomocą. Brała udział w licznych konkursach szkolnych i międzyszkolnych min. z języka angielskiego, godnie reprezentując szkołę i przynosząc chlubę.

PIOTR POKUCIŃSKI – uczeń klasy VI b; średnia ocen: 5; ilość punktów ze sprawdzianu: 40; zachowanie: bardzo dobre

Finalista rejonowego konkursu humanistycznego z elementami historii i sztuki. Brał udział w licznych konkursach szkolnych i międzyszkolnych min. w konkursie matematycznym z elementami przyrody, w konkursie z języka polskiego „O Złote Pióro” oraz w konkursie z języka angielskiego. Sportowiec - reprezentował szkołę w zawodach sportowych, min. zajął II miejsce w powiecie w piłkę ręczną chłopców, finalista wojewódzkich zawodów w kosza dla klas VI-tych. Godnie reprezentował szkołę na uroczystościach. Na zajęciach pozalekcyjnych doskonalił swoje umiejętności z matematyki, języka polskiego i języka angielskiego. Doskonali swoje umiejętności piłkarskie w klubie sportowym.

SZYMON FEDERKIEWICZ – uczeń klasy VI d; średnia ocen: 5,0; ilość punktów ze sprawdzianu: 39; zachowanie: wzorowe

Finalista rejonowego konkursu humanistycznego z elementami historii i sztuki oraz finalista rejonowego konkursu matematycznego z elementami przyrody. Uczeń solidny i obowiązkowy. Brał udział w licznych konkursach szkolnych min. w konkursie z języka polskiego „O Złote Pióro”.

 


 

LAUREACI W KONKURSACH 2006/2007

LP. Nazwa konkursu imiona i nazwiska laureatów
1

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny ZWIERZĘTA WOKÓŁ NAS Ptaki – klejnoty natury

Laureaci kl. I - III
I miejsce - A. Pasińska IIa
Wyróżnienie – K. Wasylek IIb
Laureaci kl. IV - V
I miejsce - M. Grabowska Vb
II miejsce - A. Skubijenko IVd
III miejsce - P. Kukułka Vb
2

Zachodniopomorski Konkurs Prozy, Poezji i Rysunku Namaluj i wyśpiewaj bezpieczny świat

I miejsce - M. Sudoł IIIa
II miejsce - D. Wołosiewicz IIIa
Wyróżnienie – M. Nydza IIb
3

Międzyszkolny Konkurs Języka Niemieckiego

W kategorii kl. IV
I miejsce - A. Klisik IVc
W kategorii kl. V
I miejsce - M. Grabowska Vb
II miejsce - N. Alaba Vb
F. Kasperek Vc
4

Miejski Konkurs Recytatorski w Stylu Wolnym

 I edycja

 

II edycja

W kategorii kl. I – III
Wyróżnienie – M. Ćmoch IIIa
W kategorii kl .IV – VI
Laureaci – K. Tarasewicz VIc, A. Giemza VId
Wyróżnienie – A. Janicka VIc, D.Stachecki VId
Wyróżnienie – A. Giemza VId, D.Stachecki VId
5

39 Turniej Recytatorski Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne

miejski

 

regionalny

W kategorii kl. I – III
I miejsce – M. Ćmoch IIIa
W kategorii kl. IV – VI
I miejsce – A. Janicka VIc

 

Laureatka - M. Ćmoch IIIa

6

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR

Wyróżnienie/ Nagroda II stopnia
R. Stocki IIIc
J. Szkudlarek IIIa
7

Międzyszkolny Festiwal Piosenki Angielskiej i Niemieckiej

Grand Prix Festiwalu:
Soliści: A. Kuśma Vd, W. Zgolak IIb
Duety:
P. Banaszak IVa, P. Federkiewicz IVa
M. Ćmoch IIIa, D. Karczewska IIIa
Tria:
M. Wudarczyk IIIb, Z. Wudzińska IIIb, D. Klimowicz IIIb
M. Marciniewski Vd, B. Świder Vd, W. Ćwiertnia Vd
8

Konkurs Wiedzy o Idei Olimpijskiej

I miejsce – A. Kuśma Vd
II miejsce – R. Koziński IVd
9

Ogólnopolski Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego

szkolny

I miejsce – P. Kuczko Vd
II miejsce – M. Diakowicz Vd
III miejsce – K. Ciechanowicz Vd
10

Powiatowy Konkurs Ortograficzny Mały Mistrz Ortografii dla kl. III

powiatowy

I miejsce – Z. Wudzińska IIIb

 


 

rok szkolny 2005/2006

LAUREACI W KONKURSACH 2005/2006

LP. Nazwa konkursu imiona i nazwiska laureatów
1

Mały Konkurs Recytatorski (powiatowy)

wyróżnienie - K. Zielińska, VIa

2

Regionalny Konkurs Wiedzy o Powiecie Białogardzkim

VI miejsce - M. Prokulewicz, IIIa; P. Federkiewicz, IIIa; K. Łaskarzewski, IIIa

3

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny Zwierzęta wokół nas ,,Pieskie życie – kochane pupile i niechciane przybłędy”

Laureaci kl. I- III
I miejsce - A. Pasińska, I a; II miejsce - A.Skubijenko, IIId; III miejsce - M.Grześków, Ic
wyróżnienie: M. Maciejewski, IIIc

4

Ogólnopolski Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego (powiatowy)

IV miejsce - J. Bartha, VIb; M. Żebrowska, VIa; B. Piasecki, Vd
I miejsce
indywidualnie -  J. Bartha, VIb

5

X Jubileuszowy Wojewódzki Integracyjny Konkurs Plastyczny „Kocham, lubię, szanuję- moje miejsce na ziemi”

kategoria  7-9 lat: I miejsce - J. Malasy, IIIa

6

Turniej Recytatorski „Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne” (miejski)

laureaci: M. Ćmoch, IIa; M. Żebrowska, VIa
wyróżnienie
: M. Stachowiak, VIa

7

Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego i Niemieckiego klas IV-VI

j. angielski
kategoria kl. IV: II miejsce - W. Bednarek, IVc
kategoria kl. V: II miejsce - A. Maj, Vb; III miejsce - M.Bagińska, Vb
j. niemieckii
kategoria kl. IV: II miejsce - N. Alaba, IVb; J. Nastula, IVb
kategoria kl. V: II miejsce -  M. Liczmańska, Va; M. Żebrowska, VIa 

8

Międzyszkolny Festiwal Piosenki Angielskiej i Niemieckiej

Grand Prix Festiwalu: Trio - P. Banaszak, IIIa; P. Federkiewicz,  IIIa; A. Mas, IIIa

9

Konkurs Krajoznawczy ,,Spacerkiem po Białogardzie”

wyróżnienia - P. Kacprzak, VId; A. Góralska, VId; A. Łyjak, VId

10

Międzyszkolny Konkurs Informatyczny

IV miejsce - R. Muzolf, VIb; O. Kawęcki, VIb

11

XII Ogólnopolski  Samorządowy Konkurs Nastolatków ,,Ośmiu Wspaniałych”

M. Żebrowska, VIa uzyskała tytuł Wspaniałego Polski

12

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Ich und du ”

I miejsce w Polsce - Agata Pasińska, kl. Ia -  A. Pasińska, Ia

 

 

 

  osiągnięcia/laureaci

I śródrocze 2008/09

Najlepsi uczniowie w nauce i zachowaniu

 

 

 

Osiągnięcia/ Laureaci:

rok szkolny 2008/2009

rok szkolny 2007/2008

rok szkolny 2006/2007

rok szkolny 2005/2006

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Strona główna Patron Historia Kadra pedagogiczna Samorząd Uczniowski Biblioteka Pedagog szkolny

Osiągnięcia Wydarzenia Plan zajęć Zajęcia pozalekcyjne Wykaz podręczników Galeria