• Szkoła Podstawowa nr 5 • im. Wł. Broniewskiego • ul. Kołobrzeska 23 • 78 - 200 Białogard • www.sp5bialogard.pl • email.:szkola@sp5bialogard.pl •
  menu

Strona główna

Patron

Historia

Kadra pedagogiczna

Samorząd Uczniowski

Biblioteka

Pedagog szkolny

Osiągnięcia/laureaci

Wydarzenia

Plan zajęć

Zajęcia pozalekcyjne

Wykaz podręczników

Galeria

Uczniowie

RADA RODZICÓW [więcej...]

 

  kontakt

Szkoła Podstawowa nr 5
ul. Kołobrzeska 23
78-200 Białogard

tel. 943127808; 723221692

   szkola@sp5bialogard.pl

       

 

 

 

GALERIA

rok szkolny 2017/2018

24 października 2017 r.

Wycieczka do Ogrodu Dendrologicznego w Przelewicach

w ramach projektu „Nowoczesna szkoła, nowoczesna edukacja…”

24 października w ramach projektu „Nowoczesna szkoła, nowoczesna edukacja…” odbyła się wycieczka do Ogrodu Dendrologicznego w Przelewicach. Udział w niej wzięli uczniowie uczęszczający na zajęcia rozwijające zainteresowania przyrodnicze oraz fotograficzne. Ogród jest zaliczany do najcenniejszych placówek dendrologicznych w Polsce. Jego symbolem jest kwiat "Dawidia chińska" znajdująca się w Światowej Czerwonej Księdze roślin ginących i zagrożonych w skali całej ziemi. Mimo jesiennej aury spacer po Ogrodzie zrobił na wszystkich ogromne wrażenie. Drzewa mieniły się w różnych kolorach od złota po brąz i czerwień. Dzięki Pani przewodnik, uczniowie zwiedzali najciekawsze zakątki m.in. Ogród Japoński. Pani bardzo ciekawie opowiadała nam o pięknych roślinach i niezwykłych zwierzętach zamieszkujących ogród.

Podczas zwiedzania uczniowie wzięli udział w zajęciach edukacyjno – przyrodniczych „Czy wiesz, co jesz?”. Dowiedzieli się, po co są rośliny, do czego służą i jakie mają znaczenie dla człowieka. Poznali rośliny jadalne i szkodliwe dla zdrowia. Ciekawym doświadczeniem było skosztowanie własnoręcznie zebranych jadalnych kasztanów. Ponadto uczniowie zwiedzali również oranżerię, w której mogli zobaczyć pistacje, akanty, wawrzyny, zimozielone dęby, a także owocujące oliwki oraz figi - rośliny typowe dla klimatu śródziemnomorskiego.

Na zakończenie wycieczki uczniowie mogli zaopatrzyć się w pamiątki: magnesy, pocztówki, albumy, mydełka. Dużym zainteresowaniem cieszyły się rośliny, które dzieci będą mogły hodować we własnych ogródkach lub domach.

Katarzyna Hejza

 

   

Strona główna Patron Historia Kadra pedagogiczna Samorząd Uczniowski Biblioteka Pedagog szkolny

Osiągnięcia Wydarzenia Plan zajęć Zajęcia pozalekcyjne Wykaz podręczników Galeria