• Szkoła Podstawowa nr 5 • im. Wł. Broniewskiego • ul. Kołobrzeska 23 • 78 - 200 Białogard • www.sp5bialogard.pl • email.:szkola@sp5bialogard.pl •
  menu

Strona główna

Patron

Historia

Kadra pedagogiczna

Samorząd Uczniowski

Biblioteka

Pedagog szkolny

Osiągnięcia/laureaci

Wydarzenia

Plan zajęć

Zajęcia pozalekcyjne

Wykaz podręczników

Galeria

Uczniowie

RADA RODZICÓW [więcej...]

 

  kontakt

Szkoła Podstawowa nr 5
ul. Kołobrzeska 23
78-200 Białogard

tel. 943127808; 723221692

   szkola@sp5bialogard.pl

       

 

 

 

GALERIA

rok szkolny 2016/2017

24 października 2016 r.

„Wiem co jem, aby zdrowym być”

W miesiącu październiku rozpoczęliśmy w naszej szkole projekt pt. „Wiem co jem, aby zdrowym być”. Ma ona na celu przybliżenie dzieciom tematyki zdrowego odżywiania. W poniedziałek, 24 października do akcji przystąpili uczniowie z klas 2b i 2d. Mali aktorzy z 2d zaprezentowali inscenizację wiersza Jana Brzechwy "Na straganie" i zaśpiewali piosenkę „Olimpiada w Jarzynowie”.

Wszyscy uczniowie z wychowawcami oraz rodzice i dyrekcja szkoły z zaciekawieniem oglądali scenki z życia warzyw. Po przedstawieniu drugoklasiści zaprosili gości na zdrowy warzywno – owocowy poczęstunek przygotowany przez mamy. Na stołach było mnóstwo smakołyków: owocowe i warzywne szaszłyki, ciasto szpinakowe, zdrowe kanapki, warzywa z sosem jogurtowym, naleśniki z owocami, owocowe jeżyki, warzywne myszki i tortille. Wszystko w mgnieniu oka znikało z talerzy, a uczniowie z uśmiechami na twarzy wracali do swoich klas.

Za przygotowanie poczęstunku dziękujemy mamom: Beacie Woźniak, Monice Winter, Emilii Szwajcer, Monice Garncarek, Barbarze Baran, Agnieszce Możdżonek, Justynie Staroszczuk, Lucynie Siudowskiej, Sandrze Magierskiej, Katarzynie Wasiak, Paulinie Polek i Emilii Lupke.

 

   

Strona główna Patron Historia Kadra pedagogiczna Samorząd Uczniowski Biblioteka Pedagog szkolny

Osiągnięcia Wydarzenia Plan zajęć Zajęcia pozalekcyjne Wykaz podręczników Galeria