• Szkoła Podstawowa nr 5 • im. Wł. Broniewskiego • ul. Kołobrzeska 23 • 78 - 200 Białogard • www.sp5bialogard.pl • email.:szkola@sp5bialogard.pl •
  menu

Strona główna

Patron

Historia

Kadra pedagogiczna

Samorząd Uczniowski

Biblioteka

Pedagog szkolny

Osiągnięcia/laureaci

Wydarzenia

Plan zajęć

Zajęcia pozalekcyjne

Wykaz podręczników

Galeria

Uczniowie

RADA RODZICÓW [więcej...]

 

  kontakt

Szkoła Podstawowa nr 5
ul. Kołobrzeska 23
78-200 Białogard

tel. 943127808; 723221692

   szkola@sp5bialogard.pl

       

 

 

 

GALERIA

rok szkolny 2015/2016

31 marca 2016 r.

ŚWIĘTO MATEMATYKI

 

 

Dzień Matematyki zorganizowano w naszej szkole po raz drugi. Obchody święta „królowej nauk” trwały przez cały miesiąc marzec.

Obchody rozpoczęto Międzynarodowym Konkursem Matematycznym „Kangur”, który odbył się 17 marca. W szkole podstawowej konkurs jest rozgrywany w trzech grupach wiekowych. Najlepsi matematycy naszej szkoły zmagali się z zadaniami w kategorii Żaczek, Maluch i Beniamin. Na wyniki niecierpliwie czekamy.

Szkolne Święto Matematyki to nie tylko Kangur, ale również konkursy dla wszystkich uczniów.

14 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Liczby π, w ramach którego uczniowie mieli przygotować plakaty z najsłynniejszą liczbą świata - ludolfiną.

30 marca dla klas czwartych i piątych odbył się konkurs matematyczno-przyrodniczy MP5. I etap składał się z 20 zadań zamkniętych o treściach matematycznych oraz przyrodniczych. Do II etapu przeszło 10 uczniów, którzy uzyskali najwyższe wyniki z I części.

Podsumowaniem działań matematycznych dnia 31 marca był apel , na którym uczniowie klasy V b i VI b zaprezentowali humorystyczne wiersze o matematyce oraz wcielili się w postacie słynnych matematyków. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję zmierzyć się w konkursie „Skojarzenia matematyczne” oraz „Jeden z siedmiu”. Rywalizacja była niezwykle zacięta. Każdy zespół musiał odpowiadać na bardzo podchwytliwe pytania matematyczne.

W tym dniu również najmłodsi uczniowie naszej szkoły świętowali dzień królowej nauk pod hasłem „Matematyka na sportowo”. Klasy I-III na hali sportowej rywalizowały ze sobą w konkurencjach sportowo-matematycznych. Wykonywali obliczenia na czas i układali skomplikowane tangramy wykonując przy tym ćwiczenia sportowe.

   

Strona główna Patron Historia Kadra pedagogiczna Samorząd Uczniowski Biblioteka Pedagog szkolny

Osiągnięcia Wydarzenia Plan zajęć Zajęcia pozalekcyjne Wykaz podręczników Galeria