• Szkoła Podstawowa nr 5 • im. Wł. Broniewskiego • ul. Kołobrzeska 23 • 78 - 200 Białogard • www.sp5bialogard.pl • email.:szkola@sp5bialogard.pl •
  menu

Strona główna

Patron

Historia

Kadra pedagogiczna

Samorząd Uczniowski

Biblioteka

Pedagog szkolny

Osiągnięcia/laureaci

Wydarzenia

Plan zajęć

Zajęcia pozalekcyjne

Wykaz podręczników

Galeria

Uczniowie

RADA RODZICÓW [więcej...]

 

  kontakt

Szkoła Podstawowa nr 5
ul. Kołobrzeska 23
78-200 Białogard

ttel. 943127808; 723221692

   szkola@sp5bialogard.pl

       

 

 

 

GALERIA

rok szkolny 2015/2016

9 października 2015 r.

„DZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKA”

 

9 października 2015r. uczniowie klas II b i II d przy bardzo sprzyjającej pogodzie wybrali się na wycieczkę do Stajkowa do szkółki leśnej połączoną z obchodami „Dnia Pieczonego Ziemniaka”. Dzieci pod kierunkiem Pani Katarzyny Stypuły zostały oprowadzone po terenie szkółki, otrzymały szczegółowe informacje na temat różnych gatunków drzew: sosna, świerk, buk, modrzew, dąb. Miały również możliwość obejrzenia i zapoznania się z sadzonkami wyżej wymienionych drzew. Uczniowie bardzo chętnie zbierali także liście, owoce, które będą bardzo przydatne w czasie tworzenia albumu drzew.

Po zwiedzeniu szkółki dzieci wzięły udział we wspólnym ognisku, na którym upiekły pyszne ziemniaki. Następnie odbył się konkurs z nagrodami, który polegał na rozwiązaniu zagadek przyrodniczych sprawdzających wiedzę dzieci zdobytą w czasie wycieczki. Po ognisku dzieci miały czas na swobodne zabawy integracyjne z wykorzystaniem sprzętu terenowego.

Wszyscy uczestnicy dzięki wycieczce wzbogacili swoją wiedzę z zakresu przyrody oraz miło spędzili czas na świeżym powietrzu wraz z rówieśnikami.

   

Strona główna Patron Historia Kadra pedagogiczna Samorząd Uczniowski Biblioteka Pedagog szkolny

Osiągnięcia Wydarzenia Plan zajęć Zajęcia pozalekcyjne Wykaz podręczników Galeria