• Szkoła Podstawowa nr 5 • im. Wł. Broniewskiego • ul. Kołobrzeska 23 • 78 - 200 Białogard • www.sp5bialogard.pl • email.:szkola@sp5bialogard.pl •
  menu

Strona główna

Patron

Historia

Kadra pedagogiczna

Samorząd Uczniowski

Biblioteka

Pedagog szkolny

Osiągnięcia/laureaci

Wydarzenia

Plan zajęć

Zajęcia pozalekcyjne

Wykaz podręczników

Galeria

Uczniowie

RADA RODZICÓW [więcej...]

 

  kontakt

Szkoła Podstawowa nr 5
ul. Kołobrzeska 23
78-200 Białogard

tel. 094 3127808
      094 3119179
fax: 094 3127808

   szkola@sp5bialogard.pl

       

 

 

 

GALERIA

rok szkolny 2014/2015

23 i 26 września 2014 r.

Spotkanie z ratownikami medycznymi i policjantem

 

W dniach 23 i 26 września 2014r. w naszej szkole gościli ratownicy medyczni z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i policjant z Komendy Powiatowej w Białogardzie.

Dzieci z oddziałów przedszkolnych i klasy III b wzięły udział w zajęciach na temat udzielania pierwszej pomocy. Przedszkolaki wraz z uczniami uczyli się, w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe, jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wzywać pomoc. Ratownicy przypomnieli dzieciom numery telefonów ratunkowych oraz w jaki sposób rozmawiać przez telefon z dyspozytorką pogotowia ratunkowego. Na zakończenie zajęć maluchy mogły samodzielnie wykonać masaż serca oraz ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej.

W ramach zorganizowanego dla najmłodszych spotkania z policjantem przypomniano dzieciom zasady bezpiecznego zachowania w drodze do szkoły oraz w przypadku kontaktów z osobami nieznajomymi. Pan policjant przypomniał dzieciom, jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię i jak zachować się, gdy zaczepi nas ktoś obcy. Zwrócił uwagę na korzyści płynące z noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Tematem numer jeden było bezpieczeństwo dzieci na drogach, lecz nie obyło się bez wielu pytań dotyczących codziennej pracy policjanta.

Mam nadzieję, że dzięki takim spotkaniom dzieci będą umiały zachować się w trudnych, często niebezpiecznych i zagrażających życiu sytuacjach. Będą bezpiecznymi użytkownikami dróg, a może przyczynią się do uratowania komuś życia.

Wychowawca grupy przedszkolnej: mgr Katarzyna Hejza

   

Strona główna Patron Historia Kadra pedagogiczna Samorząd Uczniowski Biblioteka Pedagog szkolny

Osiągnięcia Wydarzenia Plan zajęć Zajęcia pozalekcyjne Wykaz podręczników Galeria