• Szkoła Podstawowa nr 5 • im. Wł. Broniewskiego • ul. Kołobrzeska 23 • 78 - 200 Białogard • www.sp5bialogard.pl • email.:szkola@sp5bialogard.pl •
  menu

Strona główna

Patron

Historia

Kadra pedagogiczna

Samorząd Uczniowski

Biblioteka

Pedagog szkolny

Osiągnięcia/laureaci

Wydarzenia

Plan zajęć

Zajęcia pozalekcyjne

Wykaz podręczników

Galeria

Uczniowie

RADA RODZICÓW [więcej...]

 

  kontakt

Szkoła Podstawowa nr 5
ul. Kołobrzeska 23
78-200 Białogard

tel. 094 3127808
      094 3119179
fax: 094 3127808

   szkola@sp5bialogard.pl

       

 

 

 

GALERIA

rok szkolny 2014/2015

19 września 2014 r.

Wycieczka klas pierwszych do Nadleśnictwa

 

Dnia 19 września 2014r. uczniowie klas Ia, Ib i Id wraz z wychowawcami: panią Julitą Didycz, panią Violettą Dawlidowicz oraz panią Magdaleną Zwolińską wyruszyli na pieszą wycieczkę do Nadleśnictwa przy ulicy Koszalińskiej 3 w Białogardzie, gdzie znajduje się Stacja Nasiennictwa Leśnego oraz Wyłuszczarnia nasion. Po dotarciu na miejsce pracownik nadleśnictwa zapoznał uczniów z kolejnymi etapami procesu produkcji sadzonek oraz długo - i krótkookresowym procesem przechowywania nasion. Uczestnicy mieli także możliwość wejścia do pomieszczeń znajdujących się na terenie Stacji Nasiennictwa Leśnego takich jak: komory chłodnicze, nawilżalnia, oczyszczalnia, suszarnia oraz mogli obejrzeć i poznać zasady działania maszyn, urządzeń znajdujących się w kolejnych pomieszczeniach.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzenie Wyłuszczarni Nasion, gdzie uczniowie mieli możliwość zapoznania się z procesem wyłuszczenia nasion. Jest to wyłuszczarnia typu bębnowego, dwustopniowa z podsuszarnią i zespołem bębnów. Przystosowana jest do wyłuszczania nasion z szyszek drzew iglastych: sosna, świerk, modrzew i daglezja.

Ostatnim punktem wycieczki było ognisko zorganizowane dla uczniów przez Nadleśnictwo w Białogardzie. Po posiłku uczniowie uczestniczyli w licznych grach i zabawach integracyjnych, grali w piłkę, brali udział w zabawach z wykorzystaniem sprzętu sportowego. Na zakończenie każdy uczestnik wycieczki otrzymał słodki upominek oraz pamiątkowy długopis.

Wspólna wycieczka przyczyniła się do integracji zespołu klasowego i sprawiła wiele radości wszystkim uczestnikom oraz wychowawcom poszczególnym klas.

   

Strona główna Patron Historia Kadra pedagogiczna Samorząd Uczniowski Biblioteka Pedagog szkolny

Osiągnięcia Wydarzenia Plan zajęć Zajęcia pozalekcyjne Wykaz podręczników Galeria